Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna dimineata!Deja avem alt capitol...
Raceala mea aproape a trecut..chiar si nasul infundat incepe sa-mi dea pace.....Nu stiu ce am dar visez in fiecare noapte de ma trezesc obosita a doua zi, tot felul de vise ciudate,ma gandesc ca este de la nasul meu inca infundat...poate nu respir bine....plus ca am inceputsa vorbesc in somn, mormai....de ma aud si eu cateodata.
Asatazi vreau sa merg prin magazine sa vad ce gasesc pentru gravidute...eu ma simt tare bine in colant dar sa nu aiba elastic tare sus, nu stiu unde sa gasesc colani draguti si ceva mai grosi....salopeta care mi-am cumpart-o la inceput deja imi este incomoda cand ma asez.Mi-am comandat eu pe net un costumas din raiat, si pentru ca mi s-a parut ca sunt imensa..l-am comandat prea mare, cred ca imi va veni ca marime prin ianuarie:)!
Bebe din burtica mea cred ca este cumintel, nu ma loveste tare, aproape ca nu-si face simtita prezenta...decat foarte vag. voi mamiciole de 19+......cum il simtiti de des?
19+

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

maria, multumim ptr capitolul nou. sa porti sanatoasa noile hainute!

mon_m, te felicit ptr vestile bune!

petrean, ce-mi place de tine! faci haz de necaz! cred ca ptr tine e mai greu ca la tine e burtica mai mare ca doar sunt 2 pitici. chiar nu stiu ce sfat sa iti dau. iti trimit pupici sa iti aline durerea de spate



silvi 18 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna dimineata!!!
Va scriu si eu 2 randuri dupa o noapte tare nasoala....ttrezit din ora in ora si cu dureri de solduri la fiecare rasucire.Asa ca acum imi simt capul cat un butoi iar vremea ploioasa pune capac la tot .Sunt convinsa ca cunoasteti senzatiile...avand in vedere ca ne lovesc pe toate cam aceleasi probleme.
Monnvas felicitari pentru morfologica, eu am facut-o sapt. trecuta dar nu prea am primit asa multe raspunsuri ca tine.Bebe meu in 2 masuratori ( circumferinta cefalica si circumferinta abdomenului)are 18 sapt.si 1 zi iar in restul 19sapt. si 1zi ( varsta lui adevarata e de 19 sapt si 1 zi) iar medicul mi-a spus ca bebe e micut/slabut si ca tre sa mananc mai multa carne, dar nu mi-a spus cate grame are.Oricum a zis ca e dezvoltat normal.Vroiam sa te rog daca poti sa treci masuratorile bebitului tau.
Oricum pe ste 2 saptamani ma duc la privat sa refac echo pt ca unde am facut-o eu aveau un eograf vechi de cand lumea si nici nu mi-a placut lipsa lor de explicatii.
Pup toate fetele si va urez o zi nemaipomenita!


19+

georgiana

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

silvi pai ce sens are sa fiu disperata?:))am mai trecut prin asta..e drept nu cu 2..insa...nah..sotul meu rade si zice."stai..ca mai ai 4 luni"sper doar sa duc cu bine cat mai aproape de termen

Bogdana
19si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Florinela79: eu la 19+ il simt zilnic p bebe dar nu cu lovituri puternice, doar ca niste bule de aer ( eu o numesc " bolicina", ca pana aflu ce e pt mine e fetita).Are programul ei dupa amiaza cand "bolboroseste".
Mamele care au deja copii spun ca ar trebui sa ne bucuram de burtica dar eu abia astept sa vina martie ...sa-l cocolosesc pe bebe.Rabdare!

19+

georgiana

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Fetelor, am si eu nevoie de sugestii privind magazine de unde se pot achizitiona haine de graviduze(chiar si de pe net).Eu am facut cateva cumparaturi din Obor si Sir si am dat o tura pe la magazinul de gravide dintre Lizeanu si Obor. Nu sunt prea incantata. Unele sunt cam scumpe si destul de uratele. Mi-ar placea niste sarafane dragute... nici nu stiu exact ce... Cert este ca nu prea ma incanta ideea de salopeta. Eu am acum 18 saptamani si 2 zile.
M-ar ajuta sa fie din Bucuresti (aici locuiesc eu )
O zi buna tuturor,
Raluca (viitoare mamica de LENA -care ma face cat balena )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Georgy,Florinela mai o saptaman-doua si veti simti bebele tot mai des si mai intens,si acusi acusi e martie

monica 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

georgyuly..sa stii ca asa si e..dupa ce l-am nascut pe fiu-meu..imi era un dor de burtica...acum cand retraiesc asta..o traiesc cu mai amre intensitate..ca stiu ca e ultima data

Bogdana
19si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Buna ziua fetelor!
Uite ca dupa aproape 7 zile mi-a mai trecut si mie raceala, vorba lui tata, daca o tratezi tine 7 zile, daca nu o saptamana
Noaptea trecuta n-am dormit nici eu prea bine,am avut niste dureri de oase zic eu. Dar ce sa facem se msi intampla. si vorba lui Millie, acum se face martie. Deocamdata abia astept sa treaca si luna asta...

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Buna mamici si bebici!

Multa sanatate tuturor celor care au probleme de sanatate! Si eu ma numar printre ele dar cu o problema ce nu are legatura cu sarcina! Ma doare...urechea, rau de tot, cred ca m-a tras un curent, ca ma doare cu jumatate de cap cu tot. Mi-e frica sa nu fac o criza de nerv trigemen, ca am mai patit-o odata pe aceeasi ureche si am ajuns la camera de garda la ora 3 dimineata, asa de rau era!

Zambila, referitor la intrebarea ta, pot sa-ti spun ca eu am inceput sa simt ceva diferit decat pana la acel moment pe la 17 sapt. jumatate, asemanator bulelor de acid care se sparg la suprafata, apoi ceva usor ca un falfait, dar nici macar acum la 19 sapt. nu sunt sigura ca e bebe-ul! Totusi senzatiile sunt diferite de altele pe care deja le cunosc, asa ca probabil iti vei da si tu seama atunci cand va fi doar "chiriasul"!

Bombi2008, multumim pentru urari! Te asteptam alaturi de noi!

mihaela
19+
[http://www.flickr.com/photos/gravidutza/]

Mergi la inceput