Ce culoare vor avea ochii bebelusului?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

Sigur ca ne place sa gasim ceva (un studiu, un cercetator de renume) care sa ne poata prezice culoarea ochilor lui bebe.
Ha, e nostim, sincer....doar incarcatura genetica are in spate generatii si generatii de bunici, strabunici....etc - fiecare cu propria-i culoare si structura a irisului. E suficient un singur bunic cu ochi albastri - dintr-o mare de bunici/stra...stra...etc cu ochi caprui, ca sa ne dea o speranta.
Culoarea ochilor nu se poate prezice. Parerea mea.
E o surpriza atat de placuta. - cam singura care ne-a mai ramas, din cauza tehnologiilor care au evoluat atat de mult.
mama:ochi caprui
tatal:ochi capriu
copiii, amandoi cu ochi albastri ca bunicul de pe mama.(singurul cu ochi albastri )

dragut, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEASMAR spune:

Eu: ochii caprui
sotul: ochii albastri

Concluzie: orice este posibil

Sincera sa fiu imi doresc sa aiba ochii tatalui sau...pentru ca sunt o frumusete!

36+ Albert Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana2602 spune:

Eu-ochii caprui
tati- ochii caprui
bunicii- trei dintre ei au ochii caprui, unul singur albastrii

Desi mi-as dori sa aiba niste ochi albastrii superbi (sa semene cu tatal meu)cred ca sansele sunt destul de reduse. O sa fie o fetita cu ochii ca maslinele cum ii avea mami a ei cand era mica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ynna25 spune:

fetelor...eu sunt bruneta cu ochi caprui,sotul blond cu ochi albastri.cum v-a arata bebe meu?ce ochi va avea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Eu ochi verzi-caprui, sotul ochi caprui, Aidan ochi albastri! :)
Sper ca si bb2 va avea ochii albastri.

Adriana 14w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

La noi a fost asa, eu am ochii caprui deschis, sotul caprui inchis (maro ciocolatiu), copilil are ochii albastrii, i-a avut albastru clar d ecand s-a nascut si asa i-au ramas...ce-i drept avem neamuri cu ochii albastrii, cumnata mea si bunica mea si a sotului. Copilul cumnatei are ochii caprui, deci nu si-a mostenit mama.
Acum sunt curioasa al doilea copil cum va avea ochii, de data asta nu mai am pretentii :).

Mami de Maria (noiembrie 2006) si din nou cu burtika !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

eu ochi caprui
sotul ochi verzi
fetita pana la patru luni ochi albastrii, iar dupa ochi verzi si pe fiecare o pata mica de caprui

7 sapt+ andreea raisa (16.02.2009)


http://www.flickr.com/photos/28705464@N07/

"http://lbdf.lilypie.com/yTDRp2.png"

http://lb2f.lilypie.com/Wmftp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_p75 spune:

Buna seara burtici...Sunt noua, va scriu din Italia...si sunt insarcinata in 22 de saptamani si 2 zile...Voi fi mamica de printesa.Se va chema Miruna, nume de origine greaca(la fel ca ca nashul).Numele l'am ales pur intamplator...dar pe parcurs am aflat ca soarta, sau mai bine zis Dumnezeu ne'a "luminat" asupra numelui. Miruna in limba greaca inseamna mir, aducator de liniste si pace..Ea ar trebui sa se nasca pe 17 august...si in acea zi este sfantul Miron!!Deci..nimic nu este intamplator pe lumea asta!!Inca nu i'am pregatit sosirea pe lume, nu i'am cumparat trusoul pentru ca e prematur..Oricum, toate prietenele m'au anuntat sa nu ma agit..ca vor avea ele grija de printesa mea!Probabil ii voi cumpara cateva tutine (5-6) pentru nastere, carutul,patutul, masa de infasat, caditza..plus "cosmeticele" aferente unei printese..sampon, creme, uleiuri de masaj..etc ca o orice printesa trebuie sa se respecte!!
Am facut toate analizele, ecografiile..la 20 de saptamani avea deja 20 de cm si 360 grame...Maricica, ca tat'su...Si foarte jucausa...A miscat de la 2 luni jumate(ce'i drept m'a speriat enorm, fiind la prima sarcina).Acum la aproape 5 luni aproape implinite, afce tumbe...se plimba..exploreaza tot..La ecografie, tinea manutzele langa cap( filozoafa ca maica'sa)..De obiecei, ei sug degetelul.. Sa vedem la urmatoarea ecografie..

Cam atat despre micuta mea printesa, va pupa mamica Danutza si printesa Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Haideti sa va demoralizez putin : mama-mea ochi albastri , bunicul din partea ei albastri , strabunica mea din partea ei albastri , taica-miu ochi caprui , mama lui ochi albastri , eu ...caprui-verzui (verzi vara).

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizuka spune:

Eu am ochii caprui, mare dezamagire, caci tatal meu are ochii verzi. Iubitul meu are si el ochii verzi, tatal lui la fel, asa ca am o speranta ca poate-poate puiutzul nostru o sa mosteneasca din linia masculina. Sper sa nu imi fac iluzii, caci mi-am dorit dintotdeauna, daca nu pt mine, macar pt bebel sa aiba ochii verzi!

Mergi la inceput