Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Ce culoare vor avea ochii bebelusului?

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 7
Carmenela
Carmenela

438 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCarmenela Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmenela un Mesaj Privat  Reply with Quote
Madau, suntem apropiate...
Tata caprui, mama caprui, nimeni in familie altfel decat caprui...Eu...VEERRRZIIII...
De la capat - eu verzi, sotzu' caprui....Fata...NEEEGRIIIIIII
Bine ca nu ii are in picatele...

Believe deep down in your heart that you are destined to do great things!
Mami de Allegra Cara, o regina inteleapta si puternica
Carmenela
Mergi la inceput

monalac

3281 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite monalac un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu -caprui,sotul-albastri,primul copil are ochii albastri,cel de al doilea copil are ochii caprui.

Mami de Cris si Codrin

Poze Cris
Bebe Codrin
Mergi la inceput
fflori75
fflori75

19 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifflori75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite fflori75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu caprui, sotul caprui.
baietelul ochi albastri.
Mergi la inceput
zuza_zuzi
zuza_zuzi

125 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Oare cat conteaza culoarea ochilor bunicilor?
Noi avem 2 bunici cu ochii verzi, doi cu ochii caprui, iar noi amandaoi avem occhii caprui.
Nu prea sunt sanse sa iasa bb decat cu ochi caprui, hm?

6
Mergi la inceput
oanamada
oanamada

1601 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oanamada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui zuza_zuzi

Noi avem 2 bunici cu ochii verzi, doi cu ochii caprui, iar noi amandaoi avem occhii caprui.

6

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti Óntreaga lume."
Mergi la inceput
oanamada
oanamada

1601 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oanamada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:

6

Conteaza enorm!
Eu ochi verzi, ta-su la fel, mama mea la fel, bunica-su albastri, celalat bunic verzi....fi-mea a iesit cu ochii soacra-mii adica CAPRUI!

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti Óntreaga lume."
Mergi la inceput

monis5

5574 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite monis5 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neata,
Statistica zice ca daca un parinte are ochi albastri si unul negri, sansele ca bb sa aiba ochi albastri sunt de 50%. Dar nu cumva am invatat noi la genetica, intr-a XII-a, ca genele "albastre" sunt recesive? Dtrept urmare sanasele de ochi albastri n-ar trebui sa fie mai mici?
Stie cineva?
Mercic

monis 11+
Mergi la inceput

Ramonika

8888 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ramonika un Mesaj Privat  Reply with Quote
la mine in familie mama are ochi caprui iar taica-miu albastri si eu am iesit cu ochi verzi.
acum sotul are ochii caprui, caprui cu verde = sanse mai mari de caprui, dar eu sper sa fie verzi sau albastri

Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com
Mergi la inceput
adela_r
adela_r

39 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiadela_r Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
ma scuzati ca ma bag in seama,sunt noua in forum.
chiar m`ar interesa...oare ce ochi va avea bebelu daca eu am oki albastrii tatal meu albastrii mama mea albastrii.Sotul caprui parintii lui caprui...
Am inteles ca sunt mai multe sanse sa mosteneasca culoarea ochilor taticului.desi as prefera sa ii aiba albastrii
Mergi la inceput

the_andreea

297 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luithe_andreea Adauga semn de carte la raspuns Trimite the_andreea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Citat:

6

Conteaza enorm!
Eu ochi verzi, ta-su la fel, mama mea la fel, bunica-su albastri, celalat bunic verzi....fi-mea a iesit cu ochii soacra-mii adica CAPRUI!

CATI POZE NOI

Si eu zic la fel.Conteaza foarte mult si culoarea ochilor bunicilor.
Sa va zic si exceptia in cazul meu: eu - verzi,sotul-caprui,fii'mea ochi albastri pana la 6 ani,dupa, ochi verzi,fii'miu ochi albastri,dar el mai are pana la 6 ani (a,si blonzi amandoi,desi tati e saten inchis).
In cazul nostru bunicii amandoi au avut ochii albastri (sau verzi, fct de vreme);si mai mult bunicul meu a avut un ochi albastru si unul verde (nu stiu istoria)

O zi faina va doresc!

Andreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)
Mergi la inceput
Pag. din 7 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com