Ce culoare vor avea ochii bebelusului?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Eu caprui sotzul albastri, bebe albastri. Eu cred insa ca noi avem ascunse in bagajul nostru genetic si caracteristici de la parintii si bunicii nostri, mosteniri care se pot transmite mai departe la copiii nostri. De exemplu am o verisoara cu okii verzi, parintii ei amandoi oki caprui, dar o bunica oki verzi.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Noi avem amandoi ochii caprui dar fetita noastra a iesit cu ochi albastri. Niciunul din bunicii ei nu are/a avut ochi albastri. La nastere i-a avut albastrui-gri inchis, eram convinsi ca va avea ochi negri. I s-au deschis pe parcurs iar acum, uneori, in functie de lumina, au si nuante verzui.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

eu verzi cu puncte maro , tati caprui
puiul in primul an, albastriiiiii, pe urma s-au modificat treptat in verde, eu cred ca se vor definitiva la un caprui deschis...

mentionez ca 3 bunici au ochii verzi/albastrii, 2 strabunici au ochii albastrii. deci, ar fi totusi sanse sa ii ramana deschisi, ca asa ne-ar placea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_ania05 spune:

Cred k depinde si d sexul copilului pt k d cele mai multe ori fetitele seamana cu tatii iar baietii cu mamele. Eu am ochii verzi-albastrii iar sotul - caprui.O sa avem o fetita si eu tot sper sa aiba culoarea ochilor mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

eu = ochi albastri
sotul = ochi caprui

fetita noastra = ochi verzi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu ochi verzi, sotul ochi negri.
andrei s-a nascut direct cu ochii negri, nu au fost niciodata cenusii sau albastri

22+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

eu = caprui
sot = caprui, mai inchisi decat ai mei
fetele, amandoua = ochi albastri, bleu-cenusiu uneori. La nastere amandoua au avut ochii albstru inchis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adavalentina spune:

Mama si tatal meu au ochi caprui iar eu ii am verzi si fratele meu albastri. Acum daca iubitul meu ii are albastri si eu verzi ...ar exista si o posibilitate ca viitorul bebitza sa ii aiba caprui, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

sora mea are ochii caprui,iar cumnatul meu ii are tot caprui...nepotica mea ii are verzi

acum e randul meu...amandoi avem ochii caprui,iar daca bb ii va avea alta culoare...va spune tati k l-am facut cu postasul...

De te intreaba cineva,ce e iubirea pe pamant/Sa ii raspunzi:"O boala grea,care te baga in mormant"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Eu - OCHI albastri sau verzi (in functie de vreme !!!)
sotul- verzi
mama -verzi
tata -verzi
bunicul- verzi
bunica- verzi
socrul - albastri ca cerul
soacra-mea - caprui
FATA NOASTRA - singura culoare la care nu ma gandeam ca va fi -CAPRUI

Oana si Cati mica (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput