Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Ce culoare vor avea ochii bebelusului?

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 7

YLARI

5302 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite YLARI un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu caprui sotzul albastri, bebe albastri. Eu cred insa ca noi avem ascunse in bagajul nostru genetic si caracteristici de la parintii si bunicii nostri, mosteniri care se pot transmite mai departe la copiii nostri. De exemplu am o verisoara cu okii verzi, parintii ei amandoi oki caprui, dar o bunica oki verzi.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI

http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png
Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anangel_lexi Adauga semn de carte la raspuns Trimite anangel_lexi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi avem amandoi ochii caprui dar fetita noastra a iesit cu ochi albastri. Niciunul din bunicii ei nu are/a avut ochi albastri. La nastere i-a avut albastrui-gri inchis, eram convinsi ca va avea ochi negri. I s-au deschis pe parcurs iar acum, uneori, in functie de lumina, au si nuante verzui.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Pozele noastre din concurs sunt ana1 si ana2 Va plac?
Mergi la inceput
Helenutza23
Helenutza23

1644 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Helenutza23 un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu verzi cu puncte maro , tati caprui
puiul in primul an, albastriiiiii, pe urma s-au modificat treptat in verde, eu cred ca se vor definitiva la un caprui deschis...

mentionez ca 3 bunici au ochii verzi/albastrii, 2 strabunici au ochii albastrii. deci, ar fi totusi sanse sa ii ramana deschisi, ca asa ne-ar placea.

feb2007
Mergi la inceput
mel_ania05
mel_ania05

15 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Cred k depinde si d sexul copilului pt k d cele mai multe ori fetitele seamana cu tatii iar baietii cu mamele. Eu am ochii verzi-albastrii iar sotul - caprui.O sa avem o fetita si eu tot sper sa aiba culoarea ochilor mei.
Mergi la inceput
aida_o
aida_o

2163 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui aida_o Adauga semn de carte la raspuns Trimite aida_o un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu = ochi albastri
sotul = ochi caprui

fetita noastra = ochi verzi :)

Mergi la inceput
m_monique
m_monique

3896 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite m_monique un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu ochi verzi, sotul ochi negri.
andrei s-a nascut direct cu ochii negri, nu au fost niciodata cenusii sau albastri

22+
si Andrei (16.12.2006)
Mergi la inceput
Bobita
Bobita

1708 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Bobita  Trimite mesaj yahoo luiBobita Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bobita un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu = caprui
sot = caprui, mai inchisi decat ai mei
fetele, amandoua = ochi albastri, bleu-cenusiu uneori. La nastere amandoua au avut ochii albstru inchis.

Bobita, mamica a 2 albastrele
Mergi la inceput
adavalentina
adavalentina

5 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui adavalentina  Trimite mesaj yahoo luiadavalentina Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Mama si tatal meu au ochi caprui iar eu ii am verzi si fratele meu albastri. Acum daca iubitul meu ii are albastri si eu verzi ...ar exista si o posibilitate ca viitorul bebitza sa ii aiba caprui, nu?
Mergi la inceput

Nikoleta20

757 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Nikoleta20  Trimite mesaj yahoo luiNikoleta20 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Nikoleta20 un Mesaj Privat  Reply with Quote
sora mea are ochii caprui,iar cumnatul meu ii are tot caprui...nepotica mea ii are verzi

acum e randul meu...amandoi avem ochii caprui,iar daca bb ii va avea alta culoare...va spune tati k l-am facut cu postasul...

De te intreaba cineva,ce e iubirea pe pamant/Sa ii raspunzi:"O boala grea,care te baga in mormant"
Mergi la inceput
oanamada
oanamada

1601 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oanamada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu - OCHI albastri sau verzi (in functie de vreme !!!)
sotul- verzi
mama -verzi
tata -verzi
bunicul- verzi
bunica- verzi
socrul - albastri ca cerul
soacra-mea - caprui
FATA NOASTRA - singura culoare la care nu ma gandeam ca va fi -CAPRUI

Oana si Cati mica (1 an si 4 luni)
Mergi la inceput
Pag. din 7 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com