Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Salutare burtici,
Sarcina mea e destul de avansata, dar subscriu la simptome :
-doar in luna a 2-a (dupa ce am aflat de bb) stare de voma dimineatza pe burta goala de credeam ca imi dau afara toate intestinele si lipsa de pofta de mancare=rezultat 2kg in minus , dureri de in abdomen de la cresterea uterului, super sensibilitate la mirosuri- asta s-a pastrat cam toata sarcina.
-mai de curand gaze in stomac pe care le elimin ragaind (noroc ca sunt deja in concediu) si constipatie, de care incerc sa scap cu o gura de ulei (gretzos) si apoi iaurt; o sa incerc cu musli cum zicea cineva, prune uscate sau compot de prune nu si-au facut efectul.
dorissluana, cum e ceaiul de frunze de smeura de care ziceai ?

Sarcina si nastere usoara la toata lumea.
cu baietel leneshutz S32 clinic, S 29+6z ecografic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Buna,
Noi avem 6 saptamani acum...
De doua saptamani ma dor ff tare sanii si s-au marit in volum, abia pot sa ii ating .
De papat...cam am chef, dar am tendinta sa ma ingras si mananc doar sanatos si des salate, fructe...insa dupa fiecare masa ma balonez.
Bine macar ca am trecut peste zilele in care aveam crampe groaznice...sper sa nu se mai repete.
Greturi, Doamne Ajuta, inca n-am avut si sper sa nu apara .
Aveti grija de voi!







6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

buna , vin si eu cu o intrebare,cand spui sunt in saptamana a 6 a ,faci referire la ziua cand ai ramas gravida sau la prima zi a ultimei menstruatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaLLisa spune:

buna ziua la burtici, pupici de la un bb de 13 saptamani implinite azi, tot 13 cu dpn 23.10.2009
varsta sarcinii se calculeaza raportat la data ultimei menstruatii...asa apare o "eroare" de 10 / 14 zile...eu de ex am ramas pe 25 ian ( pe 24, de ziua unirii n-am prestat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

Multumesc pt raspuns monaLLisa,acum am si eu idee de cate saptamani am ,de pe 6 martie,prima zi a ultimei mentruatii ar veni 5 saptamani si 4 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

multumesc MonaLLisa,acum stiu pe unde ma aflu,de pe 6 martieprima zi a ultimei menstruatii,ar venii cam 5 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

multumesc MonaLLisa,acum stiu pe unde ma aflu,de pe 6 martieprima zi a ultimei menstruatii,ar venii cam 5 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

multumesc MonaLLisa,acum stiu pe unde ma aflu,de pe 6 martieprima zi a ultimei menstruatii,ar venii cam 5 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

uff,n-a mers din prima si uite de cate ori am trimis mesajul,scuzeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

scuzeee inca o data

Mergi la inceput