Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

la fel si eu, vomitam si apa pe care o beam...pana la 14-15 saptamani, cand greturile au trecut de la sine...Pe mine nu m-a ajutat nimic..nici helas, nici lamaie, nimic...asa ca nu prea avem mare lucru de facut, doar sa..asteptam sa treaca.

Irina 32+ cu Kinder surprise
AMR 8 saptamani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina-R spune:

Buna fetelor! ma puteti sfatui.. cred ca sunt insarcinata, duminica trebuia sa vina cm, am avut doar o scurgere alba. Imi este rau de la mirosuri, parca cineva mi-a dat drumul la maximum la nas, simt ca ceva este diferit cu mine, imi cunosc corpul am 33 de ani,am tot avut timp pt asta...dar am facut 2 teste , unul luni si unul miercuri , ambele negative. Este prima mea sarcina si nici nu stiu cand sa ma duc la doctor sau ce sa fac. Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina-R

Buna fetelor! ma puteti sfatui.. cred ca sunt insarcinata, duminica trebuia sa vina cm, am avut doar o scurgere alba. Imi este rau de la mirosuri, parca cineva mi-a dat drumul la maximum la nas, simt ca ceva este diferit cu mine, imi cunosc corpul am 33 de ani,am tot avut timp pt asta...dar am facut 2 teste , unul luni si unul miercuri , ambele negative. Este prima mea sarcina si nici nu stiu cand sa ma duc la doctor sau ce sa fac. Va multumesc!


buna
incearca sa faci un test de sange, un beta pt confirmarea sarcinii!!
poate ai ovulat mai tarziu si din aceasta cauza si testele negative!!
bafta!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina-R spune:

Multumesc Kamy din pacate la ceva timp dupa ce am scris mesajul cm a sosit... ne vom stradui mai mult luna viitoare.

Multa sanatate tuturor si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

si eu am avut greturi in primele luni si am vomitat mult, mereu cand mergeam cu masina
iar daca nu beam multa apa nu puteam sa vomit bine, tin minte ca am papat odata un ghiveci de legume si m-am chinuit o noapte ca sa pot vomita, pur si simplu imi ramanea in gat fiindca nu bausem apa in ziua aceea mai deloc
de atunci beau cate 2 litri pe zi

Anca 30+ cu AMR 9+
fotografii de la cununie (la 20 de saptamani): http://fotosivideo.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaflisc spune:

buna ,sunt gravida in 11 saptamani si ca si multe dintre voi am avut si inca mai am arsuri groaznice,mai nou ragai dupa orice chiar si apa si cel mai nasol de ieri am inceput sa am mancarimi jos,mentionez ca am avut la prima sarcina mancarimi dar mult mai groaznice care m-au si condus la doctor unde am aflat ca e probabil sa fiu gravida dar acum nu stiu sa fie iarasi din cauza hormonilor?si permanent am senzatie de dulce in gura desi dulce nu prea mananc ca mi-e greata.ce as putea face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raulina spune:

buna . sunt noua pe acest forum .vreau sa va zic ca sunt insarcinata si putin ingrijorata . am facut ultrasonografie la aprox 3 saptamani de sarcina si mi-au zis ca e o minune ca am ramas insarcinata deoarece am hidrosalpigita pe stanga (e blocata trompa uterina stanga )si nu se stie daca baby va supravetui deoarece se poate intoxica cu lichidul care curge din acea trompa blocata. + ca nu am nici un simptom de sarcina inafara de sanii care ma dor si crampe abdominale cateodata .trebuie sa merg la usg repetat pe 20 iunie ca sa vedem daca bate inima baby-lui .sunt atat de stresata ca nu mai stiu ,poate nu se dezvolta normal sau deja s-a intoxicat ... nu stiu . va rog sa-mi spune-ti poate cnv a mai trecut prin asa o experienta . ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raulina spune:

buna . sunt noua pe acest forum .vreau sa va zic ca sunt insarcinata si putin ingrijorata . am facut ultrasonografie la aprox 3 saptamani de sarcina si mi-au zis ca e o minune ca am ramas insarcinata deoarece am hidrosalpigita pe stanga (e blocata trompa uterina stanga )si nu se stie daca baby va supravetui deoarece se poate intoxica cu lichidul care curge din acea trompa blocata. + ca nu am nici un simptom de sarcina inafara de sanii care ma dor si crampe abdominale cateodata .trebuie sa merg la usg repetat pe 20 iunie ca sa vedem daca bate inima baby-lui .sunt atat de stresata ca nu mai stiu ,poate nu se dezvolta normal sau deja s-a intoxicat ... nu stiu . va rog sa-mi spune-ti poate cnv a mai trecut prin asa o experienta . ms
ps. sorry am postat deja de vreo 5 ori ca nu gasesc unde sa postez ca sa am raspuns si nu prea stiu cum ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreambaby spune:

Buna fetelor! Eu sunt insarcinata in 5 saptamani si primul simptom pe care l-am avut a fost ca mi se facea rau de la mirosuri, am renuntat la balsamul de rufe pentru ca pur si simplu nu il mai suport. L-am rugat pe sot sa nu se mai dea cu parfum cat e cu mine pentru ca nu mi-e bine deloc. Dupa a inceput greata la orice ora din zi nu numai dimineata, am si vomat de cateva ori pana acum si mi se face somn la pranz de trebuie sa dorm de la 3 ori in sus. Iar din cand in cand ma doare putin spatele, ca la CM, mai ales daca stau prea mult in aceeasi pozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Buna ziua dragi mamici si burtici,

Am 26 de ani, sunt gravida in 11 saptamani (prima sarcina) si in ultimele 2-3 saptamani am avut o neplacere: mancarimi ale pielii. Am citit ca sunt normale la femeile gravide, dar mai degraba in ultimele luni de sarcina. Pe mine ma mananca foarte tare spatele, partenerul meu a spus ca am portiuni unde mi se duce un pic pielea, iar in partea lombara se pare ca am o mica iritatie. A mai patit cineva ceva asemanator? O fi de la sarcina sau din alta cauza?

Mi-ar prinde bine parerile voastre pana cand merg la urmatorul control.

Mergi la inceput