Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ioana ce ai mai facut? ai repetat beta?

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deargint spune:

Fetelor, va rog sa imi impartasiti din experienta voastra intru-cat sunt la prima sarcina si nu ma prea pricep....sunt insarcinata in 9 saptamani deja. ultima eco a fost la 7 saptamnai, si bebe era bine. singurele mele simptome de sarcina au fost absenta CM, sani umflati si durerosi si stari de somnolenta. eee....panica mea este ca de vreo saptamana nu mai am stari de somnolenta iar sanii s-au mai inmuiat si nu mai durerosi. am citit pe diverse forum-uri ca asta ar fi semne de incetarea din evolutie a sarcinii......a mai trecut vreuna din voi prin stari din astea? la o noua eco ajung deabia sapt viit cand se intoarce doctora mea si pana atunci nu mai dorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginabb spune:

La mine starea de somnolenta si sa zic asa lenea au disparut dupa ce am inceput sa iau Femibion 1 - pelanga acid folic are si vitaminele B, C in plus iod si altele care sunt chiar necesare si ptr trimestrul II al sarcinii exista Femibion 2. pe mine m-a ajutat! Ptr raul de dimineata ... ai incercat ca inainte de a te da jos din pat sa rontai ceva? ma refer la un mar? sau nu stiu ceva ce ai tu pofta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginabb spune:

Pe mine ce ma deranjeaza este faptul ca beau foarte multa apa! Deci imi este sete non stop... si ma duc si f des la toaleta. Sunt in 7 saptamani si de la 4 saptamani beau f multa apa!

Mai este cineva in situatia mea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginabb spune:

Si eu sunt tot la prima sarcina!

Dar draga mea viitoare mamica "de argint" si eu am avut pana acum momente cand simtomele imi disparusera, dar a doua zi mi-au aparut la loc... nu stiu daca este sau nu in regula ceea ce tu traiesti ... dar eu sper ca totul sa fie bine si ma gandesc ca cel mai important este sa fim linistite! Si sa nu ne facem ganduri negative.

Multe saptamani inainte! Sa se faca mare bebicu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1982 spune:

da l-am repetat si dinpacate a iesit 1,25,nu stiu ce sa mai fac sunt la al teilea fiv nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Ioana 1982 imi pare rau, dar lasa nu te necaji (stiu ca e greu) o sa vina si la tine momentul cand o sa ai bebel.Stiu ca e greu si eu am trecut printr-un avort spontan acum 2 ani sarcina avea 9 sapt apoi pt ca o parte din placenta se lipise de uter si aveam sangerari abundente, de fapt intr-o ora am sngerat atat de rau incat imi ajunsese pana la genunghi (pe blugi) sangele, si am stat asa cam o jumatate de zi apoi pe la 11 noaptea am simtit ca ma ia cu lesin (pt ca pierdusem muuuuult sange) i-am zis sotului ca tre sa mergem la spital pt ca eu vroiam sa adorm dar am simtit ca daca o fac nu ma mai trezesc.Am mers la spital si bineinteles ca pe viu mi s-a facut chiuretajul, am urlat dar pe durerea fizica a trecut si a ramas cea sufleteasca.
Imi pare rau nu vreau sa va indispun si poate ca nu trebuia sa postez asta dar voiam sa stii ca poate fi si mai rau de atat, tre sa fii fericita ca esti bine sanatoasa si ca Doamne Doamne o sa iti dea si tie un suflet de om la momentul potrivit.
Un sfat daca vrei, citeste acatistul Sfantului NECTARIE(costa la biserica 1 leu)in fiecare zi si ai sa vezi ca o sa fie bine; eu de ex l-am citit o luna si luna urm am ramas insarcinata.
Nu-ti pierde speranta cu siguranta va fi bine.

gravi 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Eu as vrea sa am cat mai multe simptome, dar numai sa le am, ca ma controlez mereu sa vad daca ma mai dor sanii sau mai am ceva greturi(usoare pana acum), de stiu bine ca vomit toata ziua dar numai sa duc sarcina la bun sfarsit.
GINA bb stai linistita ca si eu beau la apa cu litri ( inainte tre sa recunosc ca nu prea beam cat trebuia)si soara mea in sarcina la fel a baut si bineinteles ca fac ture ture la toaleta.E bine sa ne hidratam stai linistita.
In legatura cu disparitia simptomelor de sarcina nici nu stiu ce sa zic, si mie mi se pare ca in unele zile mi se mai lasa sanii sar revin in zilele urmatoare la forma initiala ca sa zic asa.Totusi disparitia tutturor simptomelor pe o perioada mai mare de timp nu cred ca e de bine( poate ma insel)cel mai bine mergeti de urgenta la medic daca vedeti ca ceva nu e bine.

AVETI GRIJA DE VOI SI SA AUZIM DE BINE!!!

gravi 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

DEARGINT ce ai mai facut, ai fost la medic, ce ti-a spus e bine bebe?Sper ca da si ca tu esti tot bine.

gravi 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ioana imi pare tare rau
deargint eu sunt in saptamana 10 si prin saptamana 8 nu mai aveam sanii asa mari si nici durerosi nu mai erau, in plus in saptamana 9 am mers la spital ca am sangerat tare dar am facut eco si bebe dadea din manute ..era bine sanatos..eu nu am greturi sau alte nebunii..cel mai bine e sa mergi la eco ca sa scapi de orice banuiala

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput