constipatia dupa nastere

constipatia dupa nastere | Autor: minuneamea

Link direct la acest mesaj

.buna tuturor!!sunt noua pe aici..sper sa ma ajutatti si pe mine,nu stiu ce trebuie sa fac,dar am mare nevoie de ajutor,am mare nevoie sa vorbesc cu alte
mamici...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

in primul rand bine ai venit pe forum
am vazut la un alt subiect ca ai un puiut de o luna, sa iti traiasca si sa iti aduca numai bucurii, nu prea stiu ce sa iti zic despre colici decat sa icnerci sa cumperi sticla de la chicco speciala pt colici, eu nu am avut probleme cu alex deloc, si cred ca si sticla a rezultat bunaasta ca o paranteza la celalat subiect
cat despre constipatie, e normla, mai ales daca cumva ti-au prescris fier.Eu zic sa manaci iaurt activia si sigur os a te ajute, plus bea multa apa, lichide, cel putin 2 l de apa pe zi, inceaca si cu laxative naturale.
multa sanatate si recuperare rapida

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Buna. Sa-ti traiasca minunea mamico! Sa fiti sanatosi! Cand am vazut titlul mesajului tau mi-a stat respiratia. Si eu am avut mari probleme cu constipatia dupa nastere. Atunci mi se parea ca nu se vor termina vreodata. Stiu ca am ajuns la farmacie si am luat un ulei cand nu s-a mai putut. Sa ai grija la ce medicamente/ alimente consumi daca alaptezi. Eu am rezolvat pana la urma cu apa plata muuulta, supe de legume- pentru ca parerile erau impartite cu ce legume am voie si ce nu pentru ca alaptam. O sa treaca. Cum e minunea ta? Te pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Nu prea inteleg, mesajul initial a fost editat de moderator atat de mult, incat acum nu se mai intelege la ce se referea (decat din titlul topicului, dar nu este suficient).

Vad totusi ca subiectul nu este inchis si nici mutat.

Atunci cum putem raspunde, daca n-avem la ce?

Oare sunt eu mai grea de cap?

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minuneamea spune:

...multumesc pt raspunsuri,m-am mai linistit,..bebe numai face caca asa des,m-au pus sa-i dau niste prafuri,calciu,vad ca functioneaza....iar eu cu constipatia mea..fac tot felul de combinatii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

incearca si o lingura de ulei de masline caldut dimineata pe stomacul gol.
sanatate multa

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput