pastila de a-2 a zi

pastila de a-2 a zi | Autor: piticasigogosica

Link direct la acest mesaj

Din nefericire am fost "nevoita" sa recurg la ea.
Voi ce stiti: trebuie neaparat sa ai o sangerare dupa pastile ca sa intelegi ca si-a facut efectul?Sau lipsa sangerarii inseamna ca nu se intamplase de fapt,nimic?!!
As vrea sa stiu din experienta voastra.
Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maricar spune:

Ce sangerare? Mie nu mi s-a intamplat niciodata asta dupa ce am folosit-o si si-a facut efectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Adica ti-a venit ciclul normal fara sa ai nici o sangerare la 2 zile dupa administrarea pastilelor?
Desi nu am avut multe opinii ,cineva mi-a zis ca asa i se intamplase ei...probabil e o reactie functie de organism?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Nici eu nu am avut nimic, am luat pastila si totul a fost ok.mi-a venit ciclul normal.stai linistita ca isi face efectul daca o iei in timpul potrivit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Si eu am luat acu' vreo 2 ani si am avut o mica sangerare dupa vreo 2 zile,apoi ciclu normal si n-am ramas insarcinata
Am impresia ca scrie la efecte secundare de asa ceva
Cred ca n-ar trebuie sa-ti faci griji daca ai luat corect pastila,cat mai repede dupa contactul neprotejat




Coffee should be black as the devil,hot as hell,pure as an angel,sweet as love


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu vei avea sangerare neaparat dupa ce o iei, dar s-ar putea ca ciclul sa-ti vina mai repede de data asta. In rest, nu-i nici o problema daca ai luat-o cum trebuie, dar incearca sa nu abuzezi de ea pe viitor. Provoaca dereglari hormonale datorita continutului mare hormoni.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

acum vreo 4 ani am luat si eu la timp si exact cum trebuia si totusi am ramas insarcinata ....impreuna cu ginecologul am hotarat sa nu ne riscam si nu am pastrat sarcina ....eu de acum ma feresc de ele

mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)
si comoara Beatrice (20 mai 2008)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

din pacate pastilele astea nu sunt 100% fiabile, si nici nu se recomanda utilizarea lor mai mult de 2-3 ori pe an, plus ca depinde de organismul fiecaruia cum reactioneaza la hormonii din pastila.

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput