Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ioana, am citit! ma bucur. sa ne tii la curent cu evolutia lui bebe.doamne ajuta sa fie bine!
cafera, of ! macar de ai stii ce e! sanatate si te asteptam cu vesti bune.
decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Hellou,hellou.
Eu iar am copiii bolnavi.Iosua o tine intr-o veselie.Partea proasta e ca am fost la pediatru,cel mai bun din orasul asta mic,si in ambele cazuri le-a dat antibiotic,desi dupa cum am citit eu de viroze,nu se da antibiotic,daca e virus n-ai ce-i face,si ar fi trebuit sa le fac un exudat ceva.Insa pana m-am dumirit eu cum e cu virozele,ei au luat antibiotic de doua ori si nici nu vaeau febra..Asta e,sunt suparata tare,mai ales ca Aaron nu luase pana atunci antibiotic.
Asa,si ieri Iosua cu febra care oscila,tuse de nu mai putea respira,etc...asa ca m-am suparat si pas pediatru,am chemat medicul homeopat acasa.I-a dat nu stiu ce,apoi belladonna,si era in picioare.I-am luat Robitussin Junior,asta noapte nu a mai facut febra,acum e mai bine.Sa dea Domnul sa fie bine in continuare.
Am stat cu strs sa nu se amplifice boala,dar daca mergeam la urgenta,eram sigura ca-l baga pe injectabil,etc...I-am dat Tymus 7 pentru stimulare si Tymus 30 pt febra si o tinem tot asa.Am fost cam sceptica,sa spun sincer,dar dupa cum se prezinta Iosuapentru domnul doctor.A spus ca nu e extremist.imbina medicina alopata cu cea homeo,pt ca e si medic de familie.
Sper sa-mi treaca supararea ca le-am dat antibiotic degeaba,ei tot au tusit si secretii nazale la greu.Acu bine ca nu m-am desteptat prea tarziu...eu tot citeam de Jadi ca nu le da nimic,ii lasa sa lupte,dar na eu am urmat sfatul medicului.Si cand am citit ca Jadi spunea ca trebuie sa faci analize ca sa-i dai antibio,daca e bacterie,atunci ma luminai si eu.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

oana, sanatate strumfilor bolnavi!!!!! si andrei a avut muci, am lasat vreo saptamana, nu i-au trecut, ba din contra erau din ce in ce mai multi si mai vascosi...nu putea respira, nu dormea bine, nu putea manca......... si pana la urma tot cu antibiotic am rezolvat.de la sine nu dadeau semne ca trec........,

ce vreme naspa........dar tot il scot pe andrei afara. adik il scoate bunicasa.........ca mi-a mancat ficatzii.........fiimiu nu soacra.......

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Cafera, cizmulitele Dariei imi plac de mor. Mi- ar fi placut si pt mine asa. Sunt f bine facute din piele iar in sus dintr- un material semielastic. Sunt marimea 20 ca nu sunt groase, fara blanitza. Numa ca sunt de la nemti.
Pelerina i- am luat una de la disney cu 35 ron pt 5 ani. Ii vine pana la glezna dar ii sta f bi ne. O sa fac si poze cat de curand ca vad ca- i tot innorat.
Pupici Ilincai sa se faca bine.

Michy, moama, marimea 25 ? Daria poarta 20, hai cred ca cizmele cu blanitza o sa- i iau 21. Traieste pe picior mare.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si mandra de 4 saptamani.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ddanagh

Michy, moama, marimea 25 ? Daria poarta 20, hai cred ca cizmele cu blanitza o sa- i iau 21. Traieste pe picior mare.


mai sper sa nu mint............cand vine de afara ma uit. sau erau 23 ???????? mai degraba asa.....zau daca imi aduc aminte. acu ca ai zis, parca 25 e prea mult. cand vine il descalt si ....dau raportu!!!!!!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

multumesc ca sunteti alaturi de prietena mea
a nascut azi-noapte, prin cezariana o fetita de 1,200 kg, a nascut la apoape 30 saptamani
fetita e bine, proaspatul tatic spunea ca e puternica, nu a pus-o la incubator, e doar sub lampa si cu furtunase in nas
speram ca va evolua bine, urmatoarele zile sunt hotaratoare


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

danagh..si alex poarta 22 care in mom de fata ii vin perfect.Deci tre sa trecem la 23 zilele astea..

si off topic danagh vroiam sa te intreb cum ti se pare ploieshtiul?e la fel ca in buc?cu mult trafic ..cersettori etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Eu racita cobza si ma simt rau.

Simo si Andra felicitari la aniversarea casatoriei (separat), felicitari si sotilor ca si-au luat asa comori de fete.

Am vazut pozici frumoase cu Matei, Alessia si Raducu, Alex.

Noi pelerina ne-am luat misto pt varsta ei mor cand o imbrac cu ea si cizmulite nr 20 de cauciuc ieftine, am dat doar 2 lire pe ele. Insa acum trebuie sa luam de iarna si ce vreau eu sunt cam scumpe dar frumoase rau.

Ioana sanatate multa bebitei.

Va pup


Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am verificat..........e 23 nu 25. n-am vrut sa ma dau mare, zau.......

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Mihaela,am crezut ca soacra iti manca ficatiiai intrat la subiectu soacre???mama ce m-am mai minunat si hlizit....pentru ca eu nu stiu cum e cu soacra rea,a mea e cea mai super soacra care o cunosc pana acum.
Si zau Mihaela,daca nu eram tare curioasa sa vaz daca ai postat ceva pe acolo,dar cu regret am vazut ca te-ai abtinut.

Amu,spuneti-mi si mie unde vad si eu cizmulitele Dariei?

Luna sanatate maxima,am impresia ca pe mine m-ar paste o gripa.Si parca as fi insarcinata,dar nu am cum,ei saptaman viitoare merg la gineco si atunci vad ce si cum.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput