Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Eu nu inteleg cum vine asta... Tot apar mesaje care atunci cand postez eu un raspuns, nu sunt. Spre exemplu, cand am postat eu ultimul raspuns referitor la venirea de la doctor, mesajele Andei Si Gabitzei (bun venit!!!) nu erau...

Anda, cel mai bine te sfatuieste medicul... Si mie mi se par normale analizele, dar ea a spus ca TSH-ul este mare pt o gravida si ca risc sa pierd sarcina si ca trebuie sa-l cobor sub valoarea 2.

Ioana 12+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

of of SARA....si eu am embrion invizibil......adica am vazut doar sacul, negru, de 12,63 mm, la 6 sapt si 3 zile zicea medicul, eu aveam 7 sapt si 1 zi de la um, oricum toate asta abdominal...la tine intravaginal nu se vede nimik?
si eu sunt obosita, si alt eco nu mai fac fetelor, fie ce o fi...eu simt burtica ca creste,daca ma insel, asta e.....pana pe 11 noi, nu mai fac eco....o sa ma duc atunci la medicul meu in care am incredere si daca e sa se vada ceva, se va vedea cu siguranta.....
oricum, am greturi, stari de rau.......sanii tari, toate astea nu prea sunt poosibile fara bebe in burtica....sper sa apara insa si el in saculetzul lui....

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Tiana, da, eu am facut transvaginal. Abia se vedea o urma de vezicula vitelina. Iar de HCG-urile astea nu stiu... sunt valori mari, in crestere.... atunci, unde-i bebe?
Eu am doar uneori greturi, dimineata, sanii sunt un pic tensionati, nu ma dor decat daca topai ( topai ca o minge, sa verific daca ma dor sau nu; eu ii am mici, iar ca sa ii simt, trebuie sa fac efort, nu gluma ).
Pofta de mancare mi-a trecut de o saptamana, de la primul soc. Nici nu stiu ce sa fac... sa mai merg la eco, sa nu...
Iti tin pumnii

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=sara&year=2009&month=6&day=13&babycount=1
6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tavy_a spune:

Buna seara fetelor !
Eu am fost saptamana trecuta la analize si mi-a iesit lipsa de fier destul de mare pe langa lipsa de calciu pe care o aveam ,acum sunt in tratament ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Am reusit si eu sa merg la control! Mi-am vazut bobul! E totul bine! Mai am de facut o serie de nalize, ca nu se faceau toate in locul unde am mers! Baiatelul e putin racit, dar e inspre bine! Multa sanatate si... mai tastam!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 10+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

sARA HSai 6 saptamani de sarcina de la prima zi de menstruatie sau de la conceptie?

NOI 8+ si Marc (28.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Bun venit noilor albinutze!
Felicitari , alina pt bobul tau!
Noi suntem mult mai bn , astazi nu am mai avut deloc scurgerii maronii, sper din tot sufletul sa fie asa si in continuare .Joi voi merge la o noua eco si vineri ii fac o vizita si ginecologului sa vedem ce parere are si el .Pana atunci stau cumintica ,la munca trag chiulul si saptamana viitoare , am niste colege super care se gandesc la mn si la bebele meu si imi fac si tura mea .Si eu as fi vrut sa ies un pic la cumparaturi dupa niste bluzite mai lungi sa-i fie cald lui bebe dar deocamdata nu ma incumet sa stau prea mult in picioare si sa colind prin magazine(de altfel sunt "sub sechestru",sotul nici nu a vrut sa ma lase sa ma duc pana la piata sa cumpara niste portocale dar sa colind prin magazine) .
Sanatate multa tuturor albinutelor!

Mirela 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

SARA te rog din suflet nu-ti mai face atatea griji, sigur sigur e bebita acolo! Doar ca e devreme! Mie mi-a zis doctorita de familie ca eco incepe sa fie concludenta din saptamana 7-8. Iar beta HCG iti confirma ca e totul bine. Linisteste-te te rog mult, odihneste-te, papa sanatos si arunca grijile astea ca nu fac bine!!!!

(Chiar sa stii ca e mult 165 de lei, eu in decembrie anul trecut am dat 100, s-au cam magarit astia de la Polisano)

7+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Blue 77, am 6s+5z astazi, de la UM.
Tocmai am discutat cu dr. care mi-a efectual a doua analiza HCG, si zice ca 24500 cat aveam luni, inseamna cam 6-7 sapt. de sarcina ( de la UM).
Sper sa fie totul bine, mi-a mai dat o speranta... nu stiu cand sa mai merg sa fac o eco...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=sara&year=2009&month=6&day=13&babycount=1
6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Alinutza, multumesc mult pentru sfaturi si incurajari. Imi ramane sa ma rog sa fie bine, in continuare.
Am uitat sa mentionez, referior la costul ecografiei: mi-a facut intai abdominala, dar nu se vedea clar, iar apoi transvaginala; deci in costul ala au intrat ambele. Totusi, la programare, eu am cerut doar transvaginala...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=sara&year=2009&month=6&day=13&babycount=1
6

Mergi la inceput