Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata burtici!

Fetele noi, care mi-au dat datele, sunteti pe lista!

Lauraa, Happymum, Rudyi, nu va pot trece pe lista daca nu imi dati datele. Lauraa, mai am nevoie de DN(daca vrei) si UM.

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

neata albinutze....eu sunt tot nedumerita, aseara a fost la mine o asistenta de la maternitate, si sounandu i cat de dezamagita am fost de dr, ca nu a vazut nika, exclama....: vai, da la 7 sapt se vede abdominal bebele......upss
mi s-o urcat la creier aceste cuvinte si m-am super enervat.....de ce dra...u, acest dr nu a zis ca ar fi ceva in neregula cand l-am intrebat nu ar trebui sa se vada inimioara?
stau ca pe ace, pana pe 11 noi, si asa nu vreau sa am o dezamgire atunci, sa mi spuna ca e oprit din evo.....la mine ar fi normal acets lucru si fara sangerari sau alte simtome....avand bebele de 24 sapt oprit.....

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

floricica......suntem la fel, la mine s-a vazut saculetzul aferent unei sarcini, de 6 sapt si 3 zile, desi eu aveam 7 sapt si o zi...posibil sarcina mea sa fie mai mica, am ovulat tarziu, oricum toate astea la un eco abdominal...sper data viitoare la 10 sapt cand merg sa se vada bine si o inimioara care palpaie....

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalailana spune:

mergi la alt doctor si gata! decat sa iti faci griji si sa stai cu frica schimba doctorul si fa o noua ecografie. Mi se pare mai important sa fim sanatoase psihic decat sa menajam niste doctori plini de orgolii.
Intr-adevar la mine s-a vazut abdominal la 5 saptamani.

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

bun venit noilor fete in primul rand!
tiana ce eco avea dr tau? esti convinsa ca e destul de performant? mai fa-ti alt eco in alta parte decat sa te stresezi atata.
fetelor si eu am o problema cu tiroida, respectiv acum un an aveam un nodul de cativa mm. atunci mi s-a spus ca nu e nimic, numai ca tre sa il monitorizez. ce-i drept n-am mai fost la eco si stiu ca ar trebui sa ma duc.
in alta ordine de idei, azi am fost la analize, caci la seria trecuta transaminazele iesisera destul de prost. ce m-a mirat insa e ca dr m-a pus sa fac si anti virus epstein barr. din cate stiu eu e cam naspa virusu asta. voi ati facut o astfel de analiza?

Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rudyi spune:

buna dimineta fetelor!

ma conforemez si vin cu datele mele:
DN: 24.11.1981
UM: 26.09.2008
DPN: 29.06.2009 (asa mi-a aratat calculatorul de pe site, eu stiind exact data conceptiei)

o zi frumoasa!

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Neata burtici!
Eu cam pe mine, am deja o luna de cand am nopti agitate si somn cu galci

Rudyi nu am fost inca la doctor, saptaman viitoare am sa merg. Aseara am luat si eu primul no-spa si m-a linistit, chiar e bun.

philip, ganesha, si eu am avut probleme cu hipotiroida anul trecut si am facut tratament cu euthirox. Acum pe lista de analize aparea si TSH, despre care nu-mi mai aduceam aminte daca e analiza de tiroida, dar ati elucidat voi. Asa ca acum astept rezultatele si sper sa fie bine.

oana MVT felicitari pentru mogaldeata ta, sa fie sanatoasa si sa vina la termen!

Si nu in ultimul rand felicitari noilor burtici care ni s-au alaturat, sarcini usoare si bebei sanatosi!

7+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

in sfarsit, am terminat si eu de citit.

oana multumim ca ne-ai pus si pe noi pe listuta. daca ai timp si poti, trece-ne tot in iunie...cu dat ade 30.06.2009 ca DPNa s anu fac nota discordanta cu celelalte mamici de albinute. apropo de asta....fertility friend imi arata ca as fi ovulat in ziua a 17a...si cand introduc la "cand vine barzaq" din DC, imi zice ca DPN 26.09.2009...deci...trece-ma asa...ca imi calculase ca DPN 01.07.2009 cu ovulatia in ziua 14....a...si am vazut la rudy ce si cum...si am recalculat..

ganesha si eu am ceva probleme cu tiroida. f grave nu cred ca sunt. mie mi-au zis mai mult ceva de o gusa difuza..polinodulara..sau cam asa ceva. am facut analizele acum vreo luna, dar abea pe data de 10.11.2008 am programare la medicul endo, k pana atunci nu avea liber .... ce sa zic...cand am mai vorbit cu acesta dr, imi zicea ca atunci cand voi ramane graviduta, va tb sa fac trimestrial analizele ca sa imi modifice doza de.....medicamente pe care mi le va da.

oane esti o fericita. tin minte cand am vazut a prima data cu adevarat pe teodor la echograf .. nu o s auit...cate zile voi avea... avea 3.9 cm si avea muguri de manute si picioruse si statea asa linistiiiiiiiit...pana cand deodata a sarit la 180 grde si a inceput sa dea din manute si picioare...aveai impresia ca innoata

iubita_tiana daca ai zis ca sarcina e mai mica ca varsta fata de ce stiai tu, .. ar putea explica fenomenul. si eu zic sa stai linistita si sa astepti inca o saptamana...doua si atunci se va vedea mai bine. dar..mai stiu si ce greu este sa astepti ...of...asteptarea asta ..mai ales cand nu suntem sigure de ceva atat de important...ne mananca...dar ai incredere ca totul va fi bine. ai sa vezi. tinem pumnii.

rudy eu am UM 24.09.2008 (tu am vazut ca ai 26.09.2008)si desi stiu ca am ovulat in ziua a 17-a..cand am introdus datele in programelul DC care calculeaza "cand vine barza" imi arata ..cu ovulatia in data de 01.07.2009...cand am introdus ovulatia in ziua a 17a...a calculat DPN 26.06.2009...sau nu o fi 26? recalculez is ma uit. intrrbare era: tu in ce zi crezi ca ai avut ovulatia?

ies sa verific inca odata pe calculator DPN corect, si revin..si cu o noua semantura. azi dimineata am refacut testul..si...tot pozitiv ce-i drept, nu f aprins a doua linie,si nu a reactionat imediat, insa este mai colorata ca ieri. din ce in ce mai coloarata ....


pup.

anne-marry mamica lui teodor alexandru pozele mele
pozele noastre2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39227" target="_blank">ziua in care am devenit mamica

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

...mda....oana corectez: DPN 28.06.2009 ,... scuze pentru incurcatura ...

filmulete pe care le-ti pus la inceuput fiecarui capitol sunt....superbe. le savurez...


fetelor, daca este sa inceapa greutirle si alte semne specifice sarcinii...(zis DACA pt ca nu le-am avut la prima sarcina)... cand ar tb sa inceapa?

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 4+pozele mele
pozele noastre2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39227" target="_blank">ziua in care am devenit mamica

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Buna dimineata
eu vreau sa va spun ca sunt mai bine psihic vorbind, dupa ce aseara am sunat ca nebuna pe la cabinete medicale incercand sa ma programez la o ecografie intravaginala (si nu am gasit loc bineinteles), dupa ce ma gandeam sa ma duc dimineata sa fac din nou un beta hcg dar rezultatul nu iese decat luni, asa, deci dupa toate astea m-am dus si mi-am luat cupilul de la gradi si m-am linistit si nu stiu cum sa va explic dar stiu ca e bine si ca dragutza mea e ecolo si e bine, asa ca acum voi sta lnistita pana marti cand fac testul beta hcg din nou.
Va pup si ne auzim luni pt ca noi plecam acum la Covasna.
weekend placut

Floricika 7+ si mamica de David Gabriel (15.09.2006)

Mergi la inceput