Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

NEatzaaa.Eu sunt Bine.Majoritatea stiti de pe ''claca''.Am doar un ficat obosit si stresat.
Despre somn si papa:
Se culca la 22:00 si se trezeste la 9:00-9:30 max.
La 6:00 bea lapticul
10:00 masa de fructe
13:00-un iaurt cu biscuiti
13:30-16:30 sau 14:00-17:00 nani
18:00-mancarica ce avem la oala
Intre mese ii mai scap uneori pufuleti
Cam asta e programul nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!

Delia, multa sanatate ii doresc micutei si te astept .
Pt tine m-am grabit sa scriu in dimineata asta, pentru ca ai spus ca faci testul sudorii pe care l-a facut si Giulia. La noi rezultatul a fost pozitiv (repetat de 3 ori, de doua ori pozitiv si odata incert, valori 80,50,81, cand negativ ar fi fost sub 40) Giulia a fost diagnosticata cu fibroza chistica si recomandata doza de soc dintr-un medicament f tare - care poate i-ar fi dat peste cap echilibrul Giuliei. A fost norocul meu ca fetele din stup si prietenii s-au pus in miscare si au gasit informatii si mi-am dat seama ca modul in care a fost facut testul a fost aiurea, n-au fost respectate cele mai elementare reguli de aplicare. Am repetat testul peste 4 zile in alta parte si rezultatul a fost bun. Dar intre timp am aflat ca e un test f sensibil si ca in toata Italia - unde are nasa Giuliei unele legaturi in lumea medicala si era pregatita sa o duca daca nu iesea testarea a doua buna - sunt doua laboratoare autorizate sa faca acest test, pe cand la spitalul judetean de la noi sunt tot doua.

Acum...Giulia are tot acelasi diagnostic in hartii, pt ca al doilea dr - care a facut testul care a iesit negativ (valoare 32) in cu totul alte conditii, vizibil mai bune si pt ochii mei de profan - nu mi-a dat nimic in scris...Prima era o sefa, nu putea sa dea un diagnostic care sa-l contrazica pe al ei. Din fericire Giulia e bine in ciuda diagnosticului de pe hartie. Si sunt sigura ca nici Nana nu are nimic. Ceea ce am scris a fost doar un avertisment de a nu crede imediat un diagnostic rau in urma unor unor singure analize.

Dupa ce ma adun dupa amintirile astea, revin cu programul Giuliei.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

LA MULTI ANI CARMEN!!!!!
SA FII SANATOASA SI FERICITA ALATURI DE CEI DRAGI, VISELE SA-TI DEVINA REALITATE, IAR CONTELE VLAD SA CREASCA MARE SI SANATOS SI SA-TI ADUCA NUMAI BUCURII!


Distractie placuta si daca ma inviti la petrecere , poate ca si vin!

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Deschid televizorul (pe Razvan si Dani - ce sa nu ma simt si io ca Mihaela Radulescu?) si canta unul de la Maramu... Ma mir io, ma gandesc....oare de ce? Apoi deschid forumul si ma lamureste Biky -tot alea coapte suntem mai vigilente....E ziua maramuresencei!!! O sarbatoresc astia!!


La multi ani, Carmen!!! Fiecare an in plus sa-ti aduca mai multe bucurii!! Sa te bucuri de Vlad si de tot ce ai! Si pe seara sa te mai lase musafirii si sa ai o !Uite un prilej bun sa beau si io pe seara!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

LA MULTI ANI CARMEN!!! Sa fii sanatoasa, sa te bucuri alaturi de beietii tai de tot ce e mai frumos in viata!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN 7 luni jumate!!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Buna dimineata!
Haideti fetele ca am facut cafeluta!

Ne-a mai trecut raceala, tot avem muuulti muci si putina temperatura, dar noutatea este ca avem inca un canin, respectiv nr 3. (pana la dantura comleta mai avem un canin si 4 maselute)
Altfel, am inceput sa mancam ca in zilele bune, ca pana acum am cam facut greva foamei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Na, ca pana am scris eu... s-a dat cafeluta...

Radcarmen La multi ani! Sa fi fericita si iubita si cele bune sa se adune.

Si in avans pentru Doinatudor ca maine nu intru pe net. La multi ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Ioanaradu mai spune-ne de ribomunyl ca si mie mi l-a recomandat o colega dar nu am ajuns la doctor sa intreb. Tot colega asta a mea mi-a spus ca dupa doza nr 2 fata ei a facut un fel de raceala cu temperatura si maraieli....
Cica madicamentul este foarte bun.... eu inca nu m-am hotarat daca sa-i dau sau nu... dar sa sti ca sigur medicamentul nu este homeopat
www.efarma.ro/products.php?id=1082" target="_blank">uite link

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Gabi78 felicitari!sa fie cu noroc! sarcina usoara si bebe cuminte! Mai, vad ca incepe sa creasca simtitor numarul viitoarelor mamici de bb2! Gata, astept sa ploua afara....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Programul nostru:
Scularea la 6,30 , ca atunci plec la servici si se activeaza senzorul lui Vladut(pleaca tzitzi de-acasa).
Micul dejun intre 6,45-7,15.
Pranzul: 12-12,30
Iar cu dormitul la pranz aici sunt marje mari: undeva intre 12,30 si 17. Nu doarme mai mult de 2 ore si se chinuie sa ma astepte sa vin de la servici sa-i dau tzitzica.
In week-end doarme fara discutii de la 12,30 si pentru ca este tzitzi la dispozitie dorme si 3 ore.
Seara se culca dupa 22, mai mult spre 23.


Mergi la inceput