Gravidutze si mamici de Cluj - 95

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEX29

Adriana

tu fetelor acuma s a trezit mamarutza mea si asa tare i se vede julitura ,ce sa i pun oare pe nasuc sa i treaca ?


INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007



offff saracuta... din pacate e inceputul, vorba ta... si noi ave o mica vanataie in frunte...

pt. julituri e buna crema de galbenele, sau mai poti folosi(daca ai) ceva spray cu aloe vera, stiu ca sunt ceva produse americane...

sa treaca repede...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

alexma bucur sa aud k se vede si eu tre sa ma pun si pe un pik de cura sa se vada efectele, insa acuma mi tare rau ns dc si astept sa vina luna viitoare sa vedem efectu raului, si sa avem ceva in burtici k ne dorim mult. abaia astept si sa va aduca barza si un fratior pt tiadris.
pt nasucu julit

adriana, groaznic , sa mearga sa lucreze cu animalele daca se comporta asa , si nici acolo nu le primeste k au nevoie de afectiune si animalele.

anca, sanatate multa


Elena si Dragos Stefan

Fericirea este pauza dintre doua necazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

produsele americane cu aloe vera sunt fenomenale eu m-am convis pe propia mea piele, firma e forever, sunt bune pt tot

alex daca vrei te ajut sa iti ei cu pretu de depozit, eu le am


Elena si Dragos Stefan

Fericirea este pauza dintre doua necazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Neatza,

Andreea trebuie sa ne intalnim ca trebuie sa iti fac cinste cu ce vrei!!!!Pana la urma am rezolvat si imi dau si mie salarul bonus!!Iuppiiii Raman datoare!!!Iti multumesc din suflet!!Si FELICITARI pt Eric care deja umbla si vorbeste!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

'Neata si de la noi!


Andreea, success la vaccin! Va fi bine Daria! Uite noi nu am avut febra nciodata de la vaccin, in schimb la asta de un an a plans de mama focului.

Alex, pupam nasucul julit, din pacate asta e perioada cazaturilor, si noi avem zilnic accidente. Din cate am vazut, noi avem programul de somn identic cu al vostru. Asa ca trebuie sa ne vedem mai des.Aa, am uitat sa raspund, 50 de ron au fost cizmulitele, ieftine mi s-au parut, cred ca era ceva promotie.

Elena, eu am vizitat si Milenium si nu am fost foarte incantata. M-au nemultumit sala de mese, saltelele pe care dormeau, faptul ca apeleaza la catering, spatiul de joaca de afara-complet neamenajat. Dar daca zici ca nu primesc copii bolnavi, asta chiar e un mare plus.
Vad ca te-ai pus pe treaba cu abdomenele, bravo mami!

Anca, sanatate multa! Stiu ce nasol e sa fii bolnav, mai ales cand copilul te ia de bun!

Diana, scumpa tare Ana mica! Si da, sa stii, chiar norocoasa esti cu mami in Cluj! Niciun gand n-as avea daca ar fi bunicii in Cluj. Cu bune sau rele, dupa parinti, bunicii sunt cei care-I iubesc pe nepoti cel maai mult!

Cristina, pe asta mizez si eu vizavi de cresele private. Pe o filozofie si psihologie mai adaptate vremurilor noastre, pe dreptul banului platit, pe nevoia lor de a avea copilasi in gradi, pe nevoia lor de referinte etc.

Adriana, eu nu stiu daca mai poti incerca ceva la cresa asta…mi-e destul de clar ca nu isi vor schimba optica si nu stiu zau daca merita sa mai insistati pentru binele Alexiei. Nu exista nicio alta solutie?Zic si eu, ca mi se rupe sufletul...

Mey fetele, de Ioana, mami lui Patrick, nu stiti nimik? E tot in vaacanta? Ca nu a mai dat pe aici si eram igrijorata.

Atentiune, natiune, ca strigam catalogul:

Lore, Ioana mami lui Sara, Geany voi pe unde umblati mamici?


Cat despre noi, mucoase in continuare, dar fara febra, iata un semn bun. Dar nu mai zic nimik.Maine vin mami si tati la noi! Si vineri e ziua lui mami, oare ce sa-i iau ca tare sunt in pana de idei? Mama e mai practica-asa, anul trecut i-am luat o pijama de mare succes si geanta, daca aveti vreo idee, ajutati-ma ca parca sunt batuta cu leuca de atata stat in caasa. Cu Sara ies putin doar in fata blocului ca nu ma aventurez la plimbari lungi cu mucii astia.


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Am venit de la vaccin si am scapat nesperat de bine: a plans putin dar cand am iesit de acolo era tare zambareata, facea din mana si dadea pupic (cu degetelul) la toata lumea din sala de asteptare.

Sper sa nu avem reactii adverse.Acum am facut "Prevenar"(vaccin anti-pneumonic) si "Varilix" (anti-varicela).Peste 3 luni vom face Pentaxim.

GABI - Eu vreau sa-i iau mamei o bluzita de la "Ilmodo".Au jachete si bluze tare frumoase si mai elegante.

Sa stii ca si eu am impresia cateodata ca sunt depasita de anumite lucruri.Cand mergeam la servici eram in tema cu multe lucruri: profesional, social...Asta e, important este sa fie puiutii sanatosi si sa putem sta cat mai mult cu ei.Deja ma gandesc cu groaza la subiectul mult discutat de ceva timp - cresa/gradinita/bona, mai ales ca si noi suntem singuri in Cluj.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

salutare
eu azi am luat analizele piciului meu si nu i deloc bine este alergic la proteina laptelui de vaca si trebuie sa schimb laptele praf, este anemic,are lipsa f mare de calciu deci e cam bolnav si i au iesit modificate si transaminazele ne a zis dr s a luam fier si calciu iar peste 2 sapt sa mergem sa refacem transaminazele,in rest e bine vesel si jucaus si a inceput si sa manance mai bine
o pupam pe Tiadris pe julitura
sanatate tuturor bolnaviorilor
daca aveti vreuna din voi copii alergici nu mi spuneti ce lapte le dati

magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

andreeabv pt fetita cuminte

magdadin cate imi amintesco prietena dea lui anamica are probleme cu baietelu , Tudor il cheama, la el ii mai grav . offf doamne cate probleme, sananatate multa , nici nu stiu ce sa iti zic in orice caz multe trebuie sa il feresti acum.


gaby ms de sfaturi, o prietena de-a mea isi duce baietelu si e tare incantata, in conditiile in care ea nu plateste , asa k is convinsa k e multumita, pt sara


baietii mi-au mers afara si eu am intrat putin sa mai citesc ce faceti, am facut curat azi , o supika de pui cu galuscute de gris si peste pane, am vazut la tv o reteta si tare bun o iesit cu toate k mi-a fost groaza de gust. compozitia pt pane contine si bere si m-am gandit oare cum e , dar ii delicioasa


Elena si Dragos Stefan

Fericirea este pauza dintre doua necazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Magduta, imi pare rau ca analizele nu aau iesit tocmai bine. Cu alergii nu stiu, poate te ajuta Lore. Poate ca ar trebui sa ne facem si noi analizele, pana acum n-am facut.

Andreea, felicitari fetitei curajoase. Slava Domnului ca a trecut!Multumesc de sugestie, si mie imi plac produsele lor.

Noi nu suntem bine deloc. A facut iar febra, 38, am chemat doctorita sa o vada, are rosu in gat, destul de urat, asa incat de azi luam pentru prima data in viata antibiotic, augmentin. Sunt necajita, sper sa treaca, asa m-am saturat. Nu-mi mai arde de nicio nunta, pe bune.

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Gabi-imi pare tare rau pt Sara, dar daca e asa nasol, mai bine antibiotic ca fara n-o sa treaca. si cica e si epidemie de viroze printre pitici.Lasa ca cu antibiotic va fibine si mergeti poate si la nunta.o sa-i scada pofta de mancare dar dupa trece si va manca mai mult decat inainte, vei vedea.

Elenutza-va citesc din umbra draga, nu apuc sa va scriu de fiecare data,dar sunt tare mandra de performantele elevelor mele, hihi.

mami-alexia-nici nu stiu ce as face , dar eu sincer sunt mai putin "rezistenta", te admir ca ai rezistat asa, eu cred ca as fi facut cu nervii.dar vorba ta, nici asta nu poti, ca atunci poate se razbuna pe copil. asteapta sa-i vina inapoi educatoarea ei, poate se va schimba cate ceva.

eu azi am avut o zi horor, am lucrat pana la 12.15, dupa care fuga acasa ca tanti nu putea sta decat pana la 12.30, deci intr-o continua fuga, sunt rupta, irascibila, nu mai pooooot...offf, iar ma plang...

Elenutza,Alex-vad ca v-ati pus pe facut bebe, hurrrrra, ma bucur pt voi, bafta multa, hihi, sau cum se spune.

Mergi la inceput