Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna seara fetelor! noroc cu meciul k mai avem si noi loc la calculatoare

ayla..ce cutulache ti-ai luat? sa va traiasca si sa fie foarte sanatos ca este important..si noi ne doream sa avem un pui acum..dar avem deja doi catelusi..un cocker si un bishon...un al treilea o sa-l avem cand ne vom muta la casa..un labrador ne dorim..

mititica..si sanii mei au dat un pic inapoi..si mie imi pare rau..insa au o forma si o consistenta foarte frumoasa..si se aseaza perfect in sutienele mele..lu' tati ii plac mult..si sper sa-i placa si lu bebe la fel de mult si sa suga mult mult laptic concentrat din ei

mihaela..alunite nu mi-au mai aparut..si nici nu mi s-au marit cele pe care le aveam dinainte..insa eu am o alta problema care nu cred k este foarte importanta insa va intreb si pe voi..mie parutul de dinainte blondut si finut de pe burtica mi s-a colorat un pic..s-a accentuat si a prins culoare ce sa mai..nu este urat..dar este altfel decat cel de dinainte..asta poate si pt ca anul asta nu am stat cu burtica la soare ca eram deja graviduta si cred ca s-a dus si bronzul putin care mai era..sau o fi de la creme? voi v-ati intalnit cu problema asta?

azi am fost cu tati la ikea..am luat de 230 ron tot ce este nevoie pt patutul lu' bebe..asternuturi chilotei de pat..plapumioara,pernita,...de toate..colorate si frumoase

burticile,

e 2-2 in meciul cu steaua..pacat..eu sunt stelista..asa k ii sustin in continuare


Cristina cu bebe mic 18+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Novus la mine cu prune merge bine de tot, dar sunt tot mai greu de gasit. iaurt nu-mi place mie de fel, o tot da tati cu iaurtul, hai macar o activia. pardon, ma scuzati, dar eu il simt infect la gust.
In schimb ma pot lauda si eu cu prima pofta: halva. Le-a placut printeselor halvaua, ca eu asa zice vorba ca bebelusii poftesc ca dupa s-au zbenguit putin. Le simt din ce in ce mai bine, si acum stiu si in ce parte fiecare. cred ca dupa ce mai cresc va fi batalie adevarata aici.

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Saluti,

Va citesc zilnic dar nu prea "intervin" pentru ca nu prea stiu ce sa spun "interesant", atita timp cit sarcina mea decurge normal.
Joi merg la TT, sper sa aflu si sexul bebe-ului.

In rest, va multumesc ca va impartasiti experientele cotidiene si toate cele bune.


15+
Baietel sau fetita???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

novus..eu pt folosesc supozitoare cu glicerina pt adulti..imi sunt foarte bune mie..sper sa te ajute..am incercat si metode naturiste..insa dupa ce am folosit unul ..in 3-4 maxim 5 min ma descarc

ai o burtica foarte frumusica:D pup

Cristina cu bebe mic 18+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Leeloo bishon ne-am luat si noi. Cum e al tau? Cat avea cand l-ai luat? Al nostru are 8 sapt si e tare molatec. Chiar visam unul jucaus, cand colo. Am citit pe net ca sunt comozi si lenevesc langa stapan, dar asta parca-i de plush, abia azi a facut cativa pasi pe afara dupa mine, in rest, unde-l pui acolo sta. dar partea buna e ca baietelul iar s-a refugiat in camera lui, ca doarme cu catelul acum.

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

leeloo - si eu am tot vrut sa scriu despre problema cu parul pe burta. eu oricum sunt bruneta si sa accentuat destul de tare. se formase ca o linie verticala...dar de par.m-am enervat teribil si intr-o sera am pus o banda de ceara rece si dus a fost tot parul. am inteles ca se intampla destul de des in sarcina...na de la caz la caz, noi vad ca am avut ghinion.

17+
http://community.webshots.com/user/aris261080?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

bine leeloo 3-2 pt steaua

buna seara fetelor.
ayla, te pusesem nemotivat, dar acum ti-am motivat absentele.
ma bucur ca sunteti bine.

eu is un pic intoarsa.
dar bb e bine, misca.

va invit la un salam de biscuiti cu multa nuca si bun bun.
de suparare am intrat in bucatarie si m-am pus pe facut desert.


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

ayla..bisonul nostru are cum 2 anisori si este foarte foarte jucaushi..chiar enervant de jucausi cateodata..l-am luat cam pe la 7 saptamani cred..era mic si extrem de pufos..acum este si mai si..zici k e vata pe bat..cine stie ce temperanmet are al tau..oricum..sa-l invatati sa fie ascultator..noi am cam ratat educatia cu asta mic..a stat in tinerete mai mult la bunica..si deaceea..dar..recuperam treptat
si mi-ai facut asa o pofta cu halvaua..mancam mult acum cativa ani..apoi parca n-am mai gasit ceva asa bun cum imi amintesc eu..imi recomanzi ceva?

3-2 pt steaua..pauza la meci

Cristina cu bebe mic 18+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

aris, leeloo , ce numai voi sa aveti dungulita de perisor "colorat" pe burtica?
sac ca am si eu, insa eu cred ca-i de la utrogestan, din cauza hormonilor.
am pus si eu ceara, dar m-am iritat un pic.
nu stiu daca sa mai pun.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mihaela, pup, sunt aici
Leeloo, e cuminte tare, numai afara face pipi, dar papa putin. E de 2 zile la noi, sper in timp sa ne acomodam. Ne place ca-i tot dupa copil, si speram sa-l cunosca pe el de stapan, nu pe unul din noi.
Halva gasesti la magazine, numai sa cauti ceva mai rafinat.

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput