FIV 196

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Nusy, felicitari si sarcina usoara!

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Nusy felicitari!!!!!!!!!!!!! O sarcina usoara pana la termen!


Mult success tuturor! Fie ca de acum incolo sa "ploua" numai cu vesti bune ca doar suntem intr-un sezon prielnic.

Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Nusy ce ma bucur pentru tine. Felicitari si sarcina usoara pana la capat. Deci ai cel putin un Hero nu? Eu cred sincer ca sunt 2 daca s-a pozitivat testul de urina in ziua 10.

Cami 20+
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

ESTRELITA, e drept ca mie mi-a recomandat medicul analizele genetice. Se recomanda in general celor care depasesc virsta de 35 de de ani. Pot aparea rupturi cromozomiale dupa aceasta virsta, chiar daca in trecut n-au fost anomalii. In ceea ce priveste arborele genealogic, nici eu n-am avut cazuri in familie cu anomalii genetice. Si desi mai obtinusem sarcini anterioare, mi-a spus sa fac totusi cariotipul. Spre bucuria noastra, a fost ok. Oricum, cred ca-ti va recomanda si tie si in felul asta vei sti cu siguranta ca poti ajunge pina la blastocisti care cresc considerabil sansele de sarcina. In ceea ce priveste fragmentatiile la embrioni, stiu doar ca este o cauza ce tine de cariotip. Asa stiu si eu de la dr. mea. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

NUSY, AI VAZUT???????? Sa zici ca nu e asa: doar ce ne-am cunoscut si ai ramas insarcinata!!!!!!! Ma bcuru nespus pentru tine, sa fie cu 9 luni fericite si cu un frumso si sanatos! Hai, fetelor, ca va asteptsa ma cunoasteti!

Kora, Sheri- reusita garantata!!!!!
Cata, bine ai revenit, duceam dorul energiei tale!
Pisi nici pe tine nu te-am mai vazut.
Moni, toate fetele, MULTA BAFTA!
Sa stiti ca, desi- cum va ziceam, ma bate un aer din ce in ce mai accentuat de depresie si de renuntare- drept pentru care nu prea imi vine a scrie va citesc non stop. Mai exact, satu cu netul deschis cam toata ziua la pagina cu FIV

Eu..n-am ce sa va zic prea multe. ca de FIV...nici nu stiu ce sa mai zic: analizele mele sau nu exista, sau sunt gresite sau sunt proaste, asa ca...

Incerc sa gasesc gravibinon...oare prin India o fi? Asa..just in case... si incerc sa fac rost de mai multe, daca pot

Fetelor, cat tine in medie, procedura lunga? Dar cea scurta? cea lunga incepe in ziua 21, da? Si cea scurta?

Multam, pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

NUSY, felicitari mamico, o sarcina usoara lipsita de probleme si bebe(i)sanatos(i)
Tuturor fetelor aflate acum in asteptarea rezultatului, in timpul trat , multa multa bafta, sa veniti toate cu teste pozitive, doamne ajuta
Impatience, mai greu, dar daca e asa , as vrea sa te cunosc si eu, ca doar urmez si eu in noiembrie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrelita spune:

mari_lolutza,
Ma bucur ca esti bine
Iti multumesc pentru explicatii si chiar sunt foarte interesata de aceste analize (deoarece depasesc cu mult 35 de ani).
Imteleg rostul lor si mi se par oportune (mai ales daca medicii cer asta).
Stii cumva unde se fac in mod special (banuiesc ca nu la orice laborator de cartier) si ce se recolteaza??? sange, urina, etc???
Astept cu mult imteres raspunsul tau si iti tin pumnii in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

Medamaya esti prima pe lista cunostintelor mele pe luna noiembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

NUSY felicitari ,sarcina usoara,si la termen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impatience spune:

estrelita, daca e vorba de cariotip si microdeletii- la Bios Diagnosis! Numai acolo sa faci analizele!

Mergi la inceput