Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ieri si azi a stat mititica in casa. Asa mi-a zis dr. Bine ca nu a mai fost nevoie sa-i dau antitermice, ca initial am zis ca e alergie la nurofen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara,

Cafera, multa sanatate Ilincai, sper sa va dea un diagnostic si un tratament corect sa scape fata de orice suparare.

Sonia mea e mai bine, Doamne ajuta, a trecut criza maselelelor si si-a revenit cu somnul si buna-dispozitie.
Vineri i-am facut un rapel de vaccin si mi-a zis doctorita ca de la anul se schimba schema de vaccinare (in Belgia) si se va face si anti-varicela o data cu ROR-ul si se va face rapelul de la ROR la un an dupa prima doza, nu la 11-12 ani ca pana acum. Deci probabil la anul va face si Sonia vaccinul anti-varicela daca nu cumva face varicela pana atunci.

Mi-a mai spus ca exista vaccin impotriva hepatitei A, e optional. Voi l-ati facut sau l-ati face la copii?

Dana, ma intrebai mai de mult daca ma alearga Sonia, am inceput sa ne alergam si sa ne facem cucu-bau pe dupa colturi, rade in hohote, e mortala.
Si mai nou se arunca in cap de pe canapea pe covor si rade de nu mai poate cand ma reped s-o prind in aer, efectiv face misto de mine. Noroc ca nu se arunca tare, mai mult se lasa sa alunece, dar oricum mie-mi sta inima cand o vad.

Am uitat tot ce mai vroiam sa spun, asa ca va pup si va urez o seara placuta si o saptamana excelenta.



Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Anya!!!!!!!!

Simo mami de Matei
Poze noi

Pentru vot ma gasiti aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=21" target="_blank">si1 si si2
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Urez si eu La multi ani!!!! lui Anya cea frumusica si isteatza si, pe deasupra si cu parul cret cum imi place mie. Sa fii sanatoasa, sa traiesti fericita pana la adanci batraneti.

Anto distractia asta cu alergatul in pat pana la marginea lui o are si Daria. Si bine zici ca-mi sta inima in loc cand o vad. In plus se catzara peste tot.

Cafera uf, e tare neplacut sa nu sti exact ce are. Ce pot sa-ti zic este ca, atunci cand Daria a fost diagnosticata cu laringita, s-a culcat la pranz bine si cand s-a trezit, peste doua ore, era varza. Ragusita rau, rau, pur si simplu nu putea ganguri. A evoluat extrem de repede. Sanatate. Oricum sfatul meu este sa ai incredere in dr, altfel nu faci nimic in astfel de situatii.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna seara.am revenit si noi de la munte,am mers la Cornu,tareee frumos si curat si civilizat...si aer proaspat ca a trecut un domn cu o motocicleta pe langa noi si am simtit miros de ulei ars...pai daca era in oras mi se parea ca asa miroase aerul...foarte tare mi-a placut,mihnea a mancat si mers muuuult,aseara vreo 2 km impingand la carucior,era atat de telighidat si obosit de acasa inca ar mai fi impins.eu sunt putin obosita caci nu pot dormi in alt pat.recuperez maine caci am de facut baie si culcat copilu'.o noapte usoara.

aaa si maine pun poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Simo m-am uitat iarasi la filmuletele cu Matei. Mor de dragul lui. Istet foc.

V-ati prins ca eu sunt fara sot acasa. A plecat in seara asta si nu am somn. Imi fac de cap pe net.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Buna dimineata!

Iarasi nu imi pot tine ochii deschisi, ca Razvan a dormit doar trei ore asta noapte, nu stiu exact din ca cauza, ca el oricum cam asa face mereu.
Mergem maine la doctor ca nu mai pot, trebuie sa imi dea niste raspunsuri, sa ma lamureasca ce nu fac bine.
Dar repet, ziua Razvan e cel mai vesel si mai activ copilas.
pentru printesa Caferei!

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Cafera,sanatate multa Ilincai.Sper sa fie bine,si daca are rujeola,nu o sa-i mai faci ROR-ul,nu?
Eu merg maine sa semnez ca nu fac vaccinul.
LA MULTI ANYA!!!!

In alta ordine de idei,eu sunt pe aici,dar nu mai am timp.Eu nu-i mai dau san ziua lui Aaron,cam de doua ori pe noapte.Reusisem sa nu-i dau doua nopti,insa a luat antibiotic si m-am gandit sa-i mai dau o perioada,mai ales ca el nu vrea lapte sub nici o forma.Apropo,Oana,ce ai mai facut cu intarcatul??Oricum eu vreau sa-i mai dau o perioada nopatea,atat timp cat nu ma trezeste de n ori,nu ma deranjeaza,dar daca se ingroasa gluma reluam intarcatul.
Cel mai tare ma bucur ca se culca singur acum,dupa ce nu i-am mai dat san ziua si la culcare,a fost jale,m-a plans rau de tot,il adormeam leganat in brate,acum pune capul pe perna si adoarme.

Musso,am vazut pozele,ai un baietel super scump,si tu esti frumoasa.
Mai scriu un pic,profit ca Aaron se joaca cu o orga.A inceput sa puna forme la locul lor,stiti voi la ce ma refer,are cuvinte noi,vorbeste la telefon cu bunica,face pozne multe,il bate pe frate-sau,ma apuca de gat...si mai nou,daca ma ia sotul in brate e jale,il impinge si ii spune da-teee


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna dimineata! Va pup pe toate. Astept doctorita.

La multi ani Anya!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna dimineata.
multa sanate copilasilor bolnavi,sper sa treaca repejor
multumesc de aprecieri la adresa cupilului.
oaana,machiajul e "de vina"...eu de fel sunt cam galbejita,din acest motiv mi-am schimbat si culoarea la par.
noi am dormit,cum se zice,ca valiza'n gara...acum ma apuc de treaba,despachetate,spalat si alte trebi casnice.
am incercat sa pun poze dar nu mai am spatiu,sa vad ce sterg.

Mergi la inceput