Nazdravani de oct-noi-dec 2003 (cap87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Daca postez doua zile consecutive o sa-mi ziceti ca am cazut in cap, nu?
Carmen, de ce plecati din Canada? Ai zis sau mi-a scapat mie informatia? Si unde va duceti? Mai ai rabdarea si puterea sa o iei iar de la inceput?
Ven, nici Luk nu e genul sportiv deloc, da' nici nu ma vait, si io si tac-su suntem niste puturosi notorii. Nasol ca inca te mai trezesti noaptea la cel mic, pe mine ma scoate din circuit o nopate in care se trezeste Ilinca... Sunt efectiv ca dupa nunta a doua zi Si tre sa recunosc ca in ultimile doua saptamani s-a tot trezit noaptea si ma enerveaza la maxim. Ea nu s-a trezit noaptea decat in primele doua luni de viatza. Si cand a mai fost bolnava, dar foarte rar. Prioritatile ei in viatza sunt mancare si somnul, in ordinea asta
Luk nu merge cu bicicleta decat rar, si atunci cand merge, merge cu rotile ajutatoare. I-a placut in schimb vara asta sa mearga cu trotineta, care s-a si rupt spre sfarsitul verii, ca atare avem comanda de una noua.
Adriana, Olgutza voastra nu se dezminte cu poantele ei. Ce tare a fost aia cu cucu
Laura, sanatate multa tatalui tau si multa putere voua sa faceti fatza situatiei. E tare nasol cred ca fii departe si sa stii ca nu poti ajuta cu mare lucru... Offfff.....
Deci sunt absolut uimita de copiii vostri cu alfabetul si scrisul si matematicile. Luk e paralel cu astea, dar nu am incercat niciodata sa-l invatz sa scrie literele. El habar n-are sa-si scrie numele. Saptamana asta am ramas masca cand mi-a zis ca stie sa scrie o litera
Aia e A. Poate ar fi cazul sa ma ocup si eu de asta cand stam impreuna... El e in continuare fan mashinutze multe si marunte, se joaca mult cu lego in ultiam vreme, construieste tot felul de chestii interesante. Si nu i-a trecut pasiunea cu dinozaurii. Le recita numele mai ceva ca pe Tatal nostru si ii stie dupa grupe, specii, daca-s ierbivori, carnivori, etc. Mai funny e Ilinca, se chinuie sa pronunte numele dinozaurilor si vorbeste asa de prost ca lesini de ras cand o auzi.
Carmen, si Luk a vomat intr-o noapte in somn vara asta, noroc ca nu dormeam si l-am auzit. El a vrut mititelul sa aunga la baie, dar n-a reusit decat sa iasa din dormit, a vomat la usa baii. Si eu m-am cam speriat, dar a trecut. Adevarul e ca cel mai urat lucru mi se pare cand sunt amandoi bolnavi, imi vine sa ma spanzur.
Gata, ma duc la dush si la nani. Azi am fost la tara si-s franta. De cand a murit mama ne ducem weekend de weekend la tara la tata si asa de obositor e sa nu ai un weekend linistit... Toate le facem pe fuga si mereu alergam si suntem in intarziere. Vreau si eu un weekend in care sa zac pur si simplu si sa nu fac nimik. Dar cum nu se poate, ma multumesc cu maxim juma de zi.
Hai va pup si somn usor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ileana, se vede ca ai somat o perioada la subiect , da, am scris eu unde plecam, hai sa zicem asa, o sa fie mult mai usor sa te scot la un burger la McDonald's in Buzau anul viitor decat mi-e acuma ... cre'ca intelegi care e destinatia. Chiar, vara asta, cand am fost la mare, am trecut prin Buzau, am oprit la McDonald's sa ne hidratam si ii ziceam lui Florin: damn, nu stiu numarul lui Ileana, ca as fi sunat-o sa ne vedem macar juma' de ora. Si daca ai ghicit unde plecam, iti dai seama ca e intr-un fel ca si cum am lua-o de la inceput, dar cunoastem totusi locurile un pic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza! si-o
Carmen, m-am prins care-i destinatia Pacat ca nu ne-am vazut asta vara, oare de ce nu te-ai gandit sa ceri nr meu de telefon? Eh, lasa, la vara sigur bem o cafea la McD. Cum sunt copiii?
Ma gandeam aseara dupa ce am postat ca am uitat sa fac o chestie: sa-i multumesc lui Supermami de linkurile cu poze pe care mi le trimite cu regularitate. Si la care ma uit cu o incantare maxima mereu. Isa s-a facut superba, e o frumoasa.
toturor sarbatorititlor pe care i-am ratat pana acum, sa fie sanatosi si voiosi si frumosi!!! Si voi parintii sa va bucurati de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Neata!

Carmen, eu nu m-am prins care e destinatia....Romania, am inteles, dar unde? Intreb fiindca vreau sa stiu daca am vreo sansa sa beau si eu o cafea cu tine la Mac

Ileana, mi-era un doooorrrrr de postarile tale! Hai, te rog, fa-o mai des!
Ti-am vazut copiii, sunt tare simpatici amandoi, si cu mutre de poznasi

Am mai uitat si eu sa zic ce mortala e Vikinga noastra. Ca o diva arati, mami!

Si sa zic Alexandrei ca si eu ii multumesc ca ne trimite regulat linkul cu pozele printesei, care e intr-adevar o fiinta speciala, de o frumusete rara.

Noh, gata pauza again, s-au trezit odraslele. Bine ca am apucat sa-mi beau cafeaua cu voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ven, tot in Timisoara ne oprim, ne place prea mult orasul ca sa avem alta destinatie, dar sarbatorile tot la Suceava le vom face, asa ca promit ca dau cafea sau suc sau ce doriti voi cand trecem prin Bistrita. O sa luam bilete Montreal-Frankfurt, o sa stam 2 zile la niste prieteni si luam si masina tot atunci, ca sa nu mai facem un drum de DE aiurea, si ne oprim in TM, apoi o sa avem de muncit cu descarcatul containerului, etc, etc, o sa fie vai de capu nostru pana la toamna viitoare, da na, asta este, eu il vad ca un nou inceput .. sau ca o reluare a lucrurilor de unde le-am lasat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!
Am ramas masca de cate fac copilasii vostrii!Foarte bine!
Carmen, nu stiu care e motivul intoarcerii voastre in tara, dar oricum eu va doresc mult succes, sa reusiti sa va adaptati inapoi la viata de aici!

Nu e corect, vreau si eu sa vad pe frumoasa Vik!

Ma bucur ca s-a inviorat subiectul, chair s-o tineti tot asa!

Ceea ce observ este, ca il regasesc pe Alex in toate postarile voastre, in toate descrierile al copilor. Hi hi zici ca nu degeaba am scris pe cand eram toate gravidute, parca si atunci aveam multe in comun!
Maimutica mea e racita, curge nasul, tuseste, noroc ca nu are febra.
Alex, in schimb se tine tare, sper sa nu aduca prea curand de la gradi ceva.



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Hai bonsoir fete frumoase!
Alina, cand aud cuvantul muci imi vine sa ma impusc. In loc sa scapam de ei parca sunt din ce in ce mai multi. Azi am observat ca au ochisorii roshii si curgatori. Maine n-am cum sa ajung cu ei la medic, dar miercuri ma duc. Mi-e ca oricat am luptat eu sa scap de antibiotice tot la ele ajungem M-am saturat sa ii aud tusind noaptea, sa se scoale des, sa am noapte de noapte ba un copil, ba altul la mine in pat.
Azi am avut asa o zi obositoare ca nu credeam ca se mai termina, pe bune, e cate o zi in care mi se pare ca tot universul e nervos
Macar am reusit sa culc plozii, sa vedem cat oi dormi in noaptea asta. Ca azi noapte a urla Ilinca si se tot trezea, desi era langa mine in pat si urla dupa tac-su. La un moment dat m-am enervat si mi-am luat pilota si m-am cuibarit pe canapea in sufragerie. Dar tot prost am dormit.
Carmen, sunteti temerari nene, sa va faceti planuri de asa drum lung cu amandoi copiii dupa voi... Aventurosilor
Gana, ma duc in pat. care e rece si gol ca husbandu e la party cu colegii de serviciu. Ce ma enerveaza sa merg singura la culcare...
pup si somn usor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza! si-o la doamne!
Sunt obosita varza , ca sa va dati seama ce bine am dormit. Sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!
Si noi va dorim o zi buna!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Noi am fost ieri intr-un parc zoo in hamburg, sa educ copii dom'le:)) F frumos parcul facut, unele animalut libere, e nou pt mine sa vad gardurile alea mici intre animale si vizitatori, ma rog intre pradatoare era si o mica apa. Ileano chiar m-am gindit la Luca al tau, erau si dinozauri mai:)). Ma tot uitam ca timpa pe harta aia si ma intrebam oare ce animale or fi astea si ajung la locul cu pricina si mai si scria "nu le hraniti". Tot felul de dono, ca nu le stiu toate numele, facuti in marime naturala din habar nu am ce, vopsiti cum ii stim se uita Aldo cu ochii scosi la ei si ma intreba neincrezator de-s adevarate, vorba aia celellate erau, logic intr-un zoo si astea tre sa fie, ori:)?Tre sa fug, revinVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput