ANALIZA PT SLABIT

ANALIZA PT SLABIT | Autor: ralu_t

Link direct la acest mesaj

fetelor dragelor, am urmatoarea intrebare, nu stiu daca s-a mai discutat, daca da, sa-mi mute domnii moderatori intrebarea:
existo in ro o analiza a sangelui care sa spuna toleranta/intoleranta organismului la anumite alimente?
am o prietena care face in master in diete/nutritionism in spania care mi-a spus ca la ei exista asa ceva, se numeste alcat si pe langa faptul ca e foarte sanatos sa mananci ce e compatibil cu organismul tau, ai si sanse f mari sa slabesti mancand ce trebuie.
stie cineva ceva de genul asta la noi?




RALU- de minune albastra Tudor 15.05.2008


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Da,Imupro300 la Medsana.Exista si nutritionist care sa te indrume dupa efectuarea testului.Vezi detalii la ei pe site sau pe imupro.com.au(aici ai descriere mai detaliata).Eu am facut testul acum doi ani.Nu stiu cum/cat ajuta pentru pierderea greutatii ca nu aveam nevoie dar sigur m-a ajutat sa inteleg de ce ma simteam balonata sau aveam o senzatie de greata inexplicabila dupa ce consumam anumite alimente.Acel 300 indica numarul de alimente la care se face testul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

M-ar interesa si pe mine aceasta analiza!
Cum se procedeaza?
Trebuie sa merg la un medic nutritionist care sa-mi dea trimitere, sau pur si simplu merg la Medsana si zic ca doresc sa fac Imupro300?
Cam care este pretul analizei?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

costa 1800 ron

sa nu-i uitam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

caattttttttttt? 1800 ron - adica 18 milioane !
de ce e asa scump?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Nu este(inca)un tip de analiza uzual,de acolo si pretul atat de mare probabil.Daca ne uitam la o simpla analiza de depistare a alergiei la lapte si facem un calcul pentru 300 alimente,nu mai pare atat de scump:-)Cand am facut eu era putin mai ieftin(1500).Este o analiza de sange(deci te inteapa:-)) si nu trebuie neaparat trimitere de la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

As fi facut-o si eu, auzisem deea, dareste emorm de scumpa indiferent cate medicamente include testarea.


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

...si daca te duci cu trimitere de la medic si adev de salariat tot nu cred ca este macar mai ieftin, ca de gratuit nu cred sa poata fi vorba deocamdata.

ralu_t ai idee cit costa in Spania analiza aceea (alcat)?
intreb de curiozitate, ca sa vad daca exista vreo diferenta.


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

e cumplit sa dai atatia bani, esti sigura ca nu e o greseala? cati dintre noi nici macar nu au salariul pe o luna cat suma aceea oribila...

Mergi la inceput