Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

lysbeth da mie mi se intimpla la fel, numai ca mie mi se pare ca sint dulci: castraveciorii, mincarea chiar si apa plata .





m13+ & m - (1-aug-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Leeloo, Petrean, Bubulina felicitari pe baieti

pisigri bine ai venit

De vreo cateva zile a inceput sa ma manance pielea pe burta si pe sani, si mi-am cumparat ulei Johnson's pt copii, ca sa ma dau pe burta si pe sani. Burta parca nu ma mai mananca chiar asa, dar cu sanii nu stiu ce sa ma mai fac Fetelor, pe voi va mananca pielea ?


18+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

eu mi-am facut pe 12 decembrie la iosup:) morfo de trim 2

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Buna din nou
M-am uitat pe listuta si am vazut cateva fete au deja carucioare in dreptul numelor, iar bubulina are DPN aproape ca al meu- ce fain ca ati aflat deja ce e bebe, eu va trebui sa mai astept pana in sapt.18-20, din moment ce am renuntat la amniocenteza.
Discutia am avut-o cu sotul iar eu mi-am exprimat ingrijorarea din cauza varstei si eram convinsa sa o fac, insa Cris vrea sa pastram copilul chiar daca rezultatul amniocentezei ar iesi pozitiv- lucru la care prefer sa nu ma gandesc.
Spunea cineva la capitolul anterior despre concentratia fluidului nucal ca poate sa creasca dupa 14 sapt. si mi-a dat fiori; mie mi-au facut masuratoarea in sapt. 13+ si a iesit 2.2, de la 3.4 in sus e vorba de sindromul Down.
Anyway, ne rugam sa fie totul bine!
Weekend fain sa aveti,

Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Mona, dak este peste 3,4 nu inseaman automat ca e sindromul down ci doar ca poate fi. Am mai citit pe forum despre mamici cu 3,2,3,3 sau 3,4 si n-au fost probleme pana la urma.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Fetelor dragi, care este problema cu placenta inserata anterior??? Si eu o am asa iar colul este de aceeasi dimensiune ca al Bubulinei, adica 35 mm....mi-a spus dr. sa evit stresul si sa am grija de mine, dar nu sunt speriata....ar trebui?

Pupici pe burtici!

PT 18+


Nu ar trebui sa te ingrijorezi absolut deloc! Asa cum am zis, eu sunt supraponderala si din cauza asta burtica apasa pe placenta si bb sta inghesuit. Referitor la nastere am zis ca eu oricum vreau cezariana.
Nu m-as fi speriat nici eu dar daca m-a intrebat medicul de contractii...
Imi cer mii de scuze daca am speriat pe cineva, vreau doar sa inteleg anumite lucruri, am 35 de ani si e prima sarcina.

Ingerasul meu

Bubulina + Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

Leeloo

Petrean

Bubulina

Fetelor felicitari pentru micutii cavaleri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:


Am fost si noi saptamana aceasta la doctor si ne-a spus ce cel mai sigur 100% ne spune la morfo din sapt 21 adica la sfarsitul lui noiembrie daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar pana atunci, eu sunt convinsa ca asa este, cel mai propabil avem o mica printesa asa ca rog fetele sa ne treaca cu de care suntem foarte foarte incantati, am stabilit deja numele si cum o vom alinta cand va fi mica, draga de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:



In schimb voi sta ca pe ace pana in sapt 26-28 deoarece am placenta situata anterior si foarte aproape de col asa ce doctorul mi-a recomandat sa i-au in calcul ambele variante de nastere, eu imi doream cezariana care nu va fi insa posibila daca placenta nu se va ridica suficient de mult ar insemna o operatie mult prea dificila pentru mine si printesa deoarece este risc de hemoragie speram ca se vor schimba datele pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia2008



In schimb voi sta ca pe ace pana in sapt 26-28 deoarece am placenta situata anterior si foarte aproape de col asa ce doctorul mi-a recomandat sa i-au in calcul ambele variante de nastere, eu imi doream cezariana care nu va fi insa posibila daca placenta nu se va ridica suficient de mult ar insemna o operatie mult prea dificila pentru mine si printesa deoarece este risc de hemoragie speram ca se vor schimba datele pana atunci


Felicitari pentru ! Nu se face cezariana cu placenta anterioara? Nu mai inteleg nimik!!!!

Ingerasul meu

Bubulina + Doamne ajuta!

Mergi la inceput