Ce pantofi port?

Ce pantofi port? | Autor: carla2005

Link direct la acest mesaj

Maine sunt invitata la o nunta, am o tinuta care mie imi place foarte mult insa pantofii sunt decupati, pot sa apar pe frigurile astea la nunta cu picioarele goale(fara ciorap), bine si rochia este cu spatele gol -dar banuiesc ca in restaurant va fi cald... insa cu picioarele goale si in palton parca nu merge?!! Sincer mi s-a pus pe pantofii astia si orice as incalta la rochia respectiva mi se pare ca nu da bine! Poate vi se pare stupida intrebarea, dar niciodata nu stiu cum sa ma imbrac la ocazii cand este mai frig afara(cizmele si pantofii inchisi pe mine nu ma avantajeaza fiind scunda, mi se pare ca imi imbraca prea mult piciorul) ... Poate ma lamuriti sa stiu daca plec la cumparaturi! Multumesc!

mama din 16 nov 2006
Draga mea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Din ce vad/citesc/port ma informez, situatia e cam asa: daca ai si rochia decupata, sunt foarte ok pantofii decupati. Chiar daca e frig, nu se pun ciorapi. Poate fi si iarna, tot nu se pun, daca se uiti prin revistele astea glosyy vezi toate femeile imbracate/incaltate asa. Dar intr-adevar nu merge cu palton gros. daca ai un soi de trench/pardesiu mai lejer si elegant e ok. Altfel, nu merge.
Poti sa iti iei rapid un sal mare si gros, nu de lana, ci de casmir de exemplu, si sa te acoperi cu el. Acum depinde mult de cat stai afara. Daca e de stat, reconsidera tinuta ca o ajungi cu pneumonie la urgenta. Daca nu e de stat ci doar iesi din masina si intri in restaurant e ok.
Sper sa fii fost clara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Am si eu o pereche de pantofi eleganti decupati la degetul mare, dar niciodata nu i-am purtat fara dres, pentru ca ma strang de mor...poti sa iei un ciorap, 8 Den parca, sunt foarte fini.

Raluca si Riana(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Din ce am cautat si eu pe net, am vazut ca pantofii decupati si sandalele dau bine la rochiile de seara! Ar fi cam aiurea la rochia mea decoltata si cu spatele gol sa vin incaltata ca de armata...! De stat voi sta doar in restaurant, deci ar fi drumul pana la masina si atat!

mama din 16 nov 2006
Draga mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Raluca, eu recunosc ca nu suport sa vad ciorapi la sandale sau pantofi decupati. oricat de fini si de culoarea piciorului ar fi...
Singura varianta trendy e sa ai pantofii decupati si ciorap gros mat in culoare contrastanta, si atunci sa se vada motul colorat... atunci mi se pare simpatic si e un joc de culori si materiale...
Carla, in cazul de fata fix de la masina pana in restaurant e un chin de scurta durata... distractie maxima.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Te inteleg ca nu suporti, dar nu am cum sa bag acei pantofi in picioare fara dres...dar sa stii ca nu arata aiurea deloc, nici nu se observa.

Raluca si Riana(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Multumesc pentru raspunsuri!

mama din 16 nov 2006
Draga mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si eu zic fara ciorapi la pantofi decupati si rochie decoltata.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

OK Am stabilit, fara ciorapi, am gasit un sal care sa-l pun pe umeri, o sa inghet un pic pana la masina, dar nu-i bai, am sunat mireasa si mi-a zis ca toata distractia se desfasoara in interiorul restaurantului unde este cald si pot veni cat de despuiata vreau :)!

mama din 16 nov 2006
Draga mea

Mergi la inceput