Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Dyana multa rabdare cu sotiorul pana acum era el pe primul loc. Incet se va acomoda. Trebuie doar sa ii dai timp si muuuulta rabdare.

Florin 18.05.2002
Teodor 01.03.2005
BB3 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

legea asta ar merita o in toata regula. in sfarsit s-a gandit si la noi cineva.
pentru nea ala de la PDL- sper sa te intepe 20 de albine in nas misogin fara minte care esti (daca ati citit articolele stiti despre ce vorbesc)
trebuie sa facem o betie zdravana- cu limonada, pentru ca macar acum putem sa hotaram singure cat e mai bine sa stam in concediu, fara sa fim fortate de niste bani sa ne abandonam bebeii acasa. cu siguranta nu o sa stau 2 ani , dar oricum, fata de 4 luni cat socotisem eu ca as putea (si vad ca nu sunt singura), acum pot sa ma gandesc macar la vreo 6-8


diana 14+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Se spune ca barbatii nu se maturizeaza in totalitate niciodata...le ramane o particica de copilasi rasfatati toata viata. Eu deja m-am lamurit.
La fel reactioneaza si primul nascut cand se simte putin mai "neglijat" la aparitia unui nou bebe in familie.
Pupici si multa rabdare.

Florin 18.05.2002
Teodor 01.03.2005
BB3 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Mi-am scos si eu analizele si vorba d-nului dr, super oferta, am 2 infectii sa imi ajunga; mi-a iesit si candida si gardnerella. Singura chestie buna, vad ca mi-a dat un singur fel de ovule, care cica merg pt amandoua.

Ma duc sa ma pregatesc, ca am de facut un drum la Cluj, si merg sa imi pun niste provizii de mancare cu mine

17+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

shasa, incerc sa am toata rabdarea din lume, dar cand ar putea avea de suferit bebele meu, chiar ca nu mai am rabdare.
ai vazut ca bebe meu e cu o zi mai mare decat bebe tau . al meu e conceput pe 19.07, tu ai idee cand ai avut ovulatia??? probabil sunt de aceeasi varsta. sa ne traiasca si sa creasca maaaaaaaaaaari si frumosi.

diana 14+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Eu am vesti bune,
la triplu test mi-a iesit la cele 3 valori risc scazut .

ada 16+ (probabil ...... - Sophia) si ana-gabriela 3ani + 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

bravo ada ai scapat de un stres. eu am facut dublu test, doctorul zice ca e suficient, dar eu sigur o sa fac si TT, asa de linistea mea.

diana 14+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Super veste cu votarea acestei legi, trebuie sa sarbatorim .
Si eu cred ca barbatii nu se maturizeaza niciodata, si cand spun asta ma gandesc la tatal meu, care la varsta lui de 64 ani, tot are numai fluturasi in cap.

Noi maine mai mergem la eco sa vedem ce fac bebeii, in rest sunt bine, cu exceptia faptului ca am reusit sa racesc.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Iuca, eu cred ca noi ne tinem de mana :))
Eu am fost pe 1 oct la eco si merg tot maine, am deja eco morfologica si am niste emotii...

Eu nu am mai intrat o saptamana pe forum, am avut o raceala cumplita care nu a cedat nici la paracetamol decat dupa o saptamana. De ieri ma simt mai bine azi vad ca sunt OK.

Despre simptome, eu mai am inca, nu ma plang. De abia astept ziua de maine sa aflu ce bb e bine si sanatos!

Felicitari ADA1974 pentru rezultat, in curand eu urmez...


Ingerasul meu

Bubulina Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Felicitari ADA si pt rezultatul de la test si pt numele bebeblinei

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput