Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am priceput ! probabil s-a dus la baschet tocmai ca sa nu se gandeasca la examen, sau ?
Barbatii intr-adevar cateodata nu judeca anumite chestii, dar nici nu le convine cand le pui realitatea in fata, stiu din proprie experienta, trebuie sa-l iau cu multa diplomatie pana anjung la rezultatul dorit...
Discuta cu el, pe un ton normal si explica-i ca baza familiei va fi in noul lui job, pe care stii ca-l poate obtine sigur dar ... sa aiba grija sa nu se extenueze !!!
Sper sa va impacati repede !!

19+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_27 spune:

Neata burtici
N-am mai intrat de doua saptamani dar sper ca sunteti toate bine ... abia astept sa citesc din urma totul ....
Noi am fost in concediu, si am avut ceva peripetii.....am plecat cu masina la Viena si totul a fost ok pana in momentul in care am ajuns acolo. In a doua noapte in Viena am avut o criza oribila de coloana ( ma precis ma durea noada ingrozitor si durerea radia peste tot). Evident ca m-am speriat ingrozitor in noaptea aceea si a doua zi dimineata am plecat spre Romania. La Arad am oprit sa fac un eco( deja in mintea mea scenariile morbide prinsesera contur si plangeam non stop) si prima imagine a fost cu bebe care imi facea voios cu mana ( poate si in semn de sfidare, gen : " fraierilor, ati vrut vacanta fara mine.......na ca v-am aranjat eu si v-am adus acasa dupa 2 zile ") .
Fericire maxima ca bebe e bine, dar intristare ca dupa un an de munca am ajuns sa petrecem vacanta pe drumuri si cu frica in san.......Oricum ii multumesc zi si noapte lui DD ca totul a fost bine.

Concluzia finala a povestii e ca de acum incolo "altcineva" ne va face programul. ( vorba sotului meu " strengarul nostru inca din burtica face ce vrea el cu noi :) ")

Fug sa citesc in urma si revin.......
Pupici

Alina 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

dyana barbatii astia ai nostri sunt tot copii si al meu seamana leit cu la tau. plus ca sarcina noastra le da un plus de incredere si au impresia ca pot face ce vor fara riscuri de despartire.
spune-i sa-si vada de baschet daca el crede ca asta-i important dar sa nu indrasneasca sa se mai planga o clipa de job-ul de acum si nici sa vina la consolare daca cumva nu ia examenul.
va trece si asta iubita!

Maria 20+ Cassandra

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Alina, asta e, de acum trebuie intrebat si bebe daca vrea sau nu vrea sa merga
Si eu tare ma mir de cum gandeste al meu uneori si culmea e ca el e ferm convins ca are perfecta dreptate...Ei dar se maturizeaza ei pana la urma, vorba lu' tata poate la 60 de ani, ca el are 50 si inca nu...

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Dyanna, hai sa-ti zic si eu ca sa completam tabloul:
eu de obicei nu-i zic nimic; vrea la baschet, sa se duca, vrea la bere, sa se duca, pe principiul ca nici eu nu-l las sa-mi faca programul. Culmea e ca la un moment dat al meu s-a gasit sa-mi reproseze ca nu-s destul de pisaloaga si ca daca ma tineam mai tare de capul lui ar fi facut mai multe. Cine sa-i mai inteleaga?

Oricum, am inteles ca s-a demonstrat stiintific ca barbatii au mai multi neuroni decat femeile, dar mai putine sinapse. Asa ca.. la ce le folosesc?

Mda, si mai e un barbat pe drum...

si sa va treaca supararea!

Monik 19+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetele s-a aprobat legea cu 85% din venituri!!!

Yupiiii!!!

Alina 13+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Oricum, am inteles ca s-a demonstrat stiintific ca barbatii au mai multi neuroni decat femeile, dar mai putine sinapse. Asa ca.. la ce le folosesc?

Mda, si mai e un barbat pe drum...

si sa va treaca supararea!

Monik 19+

CASA LU' BEBE





Pe mine azi ma cam doare burtica, cred ca din cauza frigului. Aici e frig si eu m-am imbracat cam varatec.

Doar prostii scriu....se vede ca mi-au racit putinii neuroni cu tot cu sinapse.



Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Fetele s-a aprobat legea cu 85% din venituri!!!

Yupiiii!!!

Alina 13+
Vine barza!


Unde ai citit? A trecut de camera deputatilor???? Stiu ca azi trebuia votat!

Ingerasul meu

Bubulina

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

maria k, ai perfecta dreptate, ar trebui sa-l las dar acum deja e timpul sa ne gandim la copil. asa cum am spus, salariul de baza in casa e al meu, adica de 3 ori mai mare decat al lui, fapt care nu a contat niciodata. dar acum, e vorba de intretinerea copilului, de o responsabilitate mult mai mare, deci chiar nu pot sa trec cu vederea. mai ales ca exact asa am facut si eu, l-am lasat intotdeauna unde a vrut, in orice zi, fara intrebari- mie asa mi s-a parut normal. dar de aici pana la a nu realiza care-ti sunt prioritatile e drum lung. si partea care ma dezamageste cel mai tare, e ca nici macar nu vine sa-si ceara scuze, desi a inteles perfect ca a gresit (pentru ca in final nu s-a mai dus la baschet).
si intr-adevar, copilul in nici un caz nu trebuie considerat garantia lor ca nevasta nu-i paraseste, intelegerea trebuie sa vina din ambele tabere intr-o casnicie, ca altfel nu merge

diana 14+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubulina1

[quote]citat din mesajul lui alina.n

Fetele s-a aprobat legea cu 85% din venituri!!!



Unde ai citit? A trecut de camera deputatilor???? Stiu ca azi trebuia votat!

Ingerasul meu

Bubulina

Doamne ajuta!


La ora 13 au dat la striri la TV(Realitatea), da a trecut de Camera Deputatilor _toti au votat pentru si au fost doar 2 abtineri. Acum mai urmeaza sa fie semnata de presedinte.
Deci e ca si finala.
Se aplica de la 1 ianuarie 2009 pt toate mamele care sunt atunci in concediu de crestere copil.

Pup

Alina 13+
Vine barza!

Mergi la inceput