Cum se poarta body-ul?

Cum se poarta body-ul? | Autor: tierry

Link direct la acest mesaj

Cred ca vi se pare o intrebare mai mult decat prosteasca..Insa, am cumparat un body (n-am mai purtat in viata mea) si nu stiu cum se poarta, cu chilot, fara chilot, pentru ca mi se pare al naibii de enervant si de incomod...

Pliz inainte sa radeti (ei bine, hai va dau voie sa radeti intai ), lamuriti-ma si pe mine cum sta treaba cu subectu'.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Cred ca poti sa-l porti asa cum te simti tu bine.
Eu l-am purtat intotdeauna cu chilot.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Tierry, stai linistita ca nu e asa de ras! Si eu ma numar printre cele care poarta body-ul cu chilot. Mi se pare mai igienic, nu stiu de ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Cu chilot, tot din motive de igiena .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

Eu am multe camasi care sunt body, nu e chip altfel sa imi stea camasa bagata in pantaloni sau fuste si e necesar la anumite tinute.

Intotdeauna l-am purtat peste chilot, tot din motive de igiena asa cum au specificat si fetele. De ex eu lenjeria o schimb zilnic insa o camasa mi s-a intamplat sa o port 2 zile la rand. In plus pe pielea goala capsele acelea sunt incredibil de incomode, daca intelegi ce vreau sa spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

de unde cumparati voi body-urile astea camasi din bucuresti?
ma tenteaza si pe mine sa incerc.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

cu chilot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Din cate stiu eu, bodyul nu inlocuieste chilotul, rolul lui e sa stea fix pe corp, sa nu se ridice, sa nu iasa din pantalon, etc. Deci cu chilot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

Da, asa mi se pare si mie normal, cu chilot..altfel..mi se pare foarte strange..insa cu chilot, unii se vad (chiar daca sunt foarte fini) si iar nu-mi place ..cred ca e cam decoltat body-ul asta care l-am luat eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

Tierry, scuze ca iti raspund asa tarziu, nu iti vazusem intrebarea.
Eu camasi cu body imi cumpar de cativa ani incoace de la Benetton si Sisley, care stiu ca exista si in Romania.

Mergi la inceput