Lentile de contact - intrebare

Lentile de contact - intrebare | Autor: Amnesty

Link direct la acest mesaj

La ultimul control oftalmologul mi-a dat vestea proasta ca mi-au crescut dioptriile...inegal! la ochiul drept -2.50 si la cel stang -2.75. Ma intreb daca exista vreo problema sa port lentile de contact -2.50 pt ambii ochi. Exista vreun discomfort?( gen migrene sau orice altceva). N-as vrea sa-mi fac vreun rau.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Si eu am dioptrii diferite si port lentile de contact cind si cind. Poti purta lentile de contact cu dioptrii diferite, nu e nici o problema. Eu iti recomand sa respecti dioptriile ochilor.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

clar ... pentru fiecare ochi dioptia care trebuie

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Dar care e problema daca ai lentile cu dioptrii inegale? Si eu am inegale, si nu e nici o problema. Dar mie dr mi-a dat la lentile dioptrii mai mici decat aveam la ochelari (zicea ceva ca lentila de contact fiind lipita de ochi corecteaza mai bine vederea decat cea de ochelar, care e mai indepartata). nu stiu cat e de corect, dar eu n-am avut probleme, si am lentilele de vreo 8-9 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Si eu am dioptrii diferite si port lentile de contact diferite...nu vad de ce ar fi o problema...
Daca porti dioptriile nepotrivite, nu vezi bine si poti agrava problema in timp.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput