DRAME PATERNE

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo77

din pacate in romania nu este custodia comuna.ai dreptate.m am exprimat gresit.
isi cresc impreuna copilul.dar ei nu mai sunt un cuplu.
oricum cand un barbat vrea sa ia copilul de linga mama(care nu -i o drogata ,alcoolista.etc)o face tot din razbunare sau pt ca n are chef sa mai dea pensie alimentara pe care o administreaza mama copilului.asta e cam toata problema barbatilor.banul.....din toate povestile astea si egoismul adultilor numai copii au de suferit.

eu cand am luptat pt incredintarea fetitei mele,am luptat in virtutea faptului ca eu i-am fost alaturi in 80% din timp pana la divort.
pensie alimentara?razbunare?simt ca ma bagi in aceeasi oala cu otrepele de parinti(daca ii putem numi parinti).asta e problema barbatilor?nu cumva prejudecatile tale te impiedica sa vezi si padurea din spatele copacilor?
aceasta postare a ta m-a jignit.da,pe mine unul m-a jignit.daca ai fi precizat a unor barbati iti dau cuvantul meu ca nu as fi reactionat.

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo77 spune:

insider ,daca te-am jignit imi cer scuze.
Paste fericit tuturor


Best thing a father can do for his children is to love their mother.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui egon
atunci cand femeia zice ceva rau de barbat este crezuta. Cand barbatul zice ceva rau de femeie... adevarul trebuie sa fie la mijloc. E o problema de logica care cred ca ar trebui sa fie luata in calcul.


Dar cand zice femeia ceva rau despre alta femeie, despre fosta de exemplu, unde e adevarul?
Toate fostele sunt nebune, isterice, machiavelice etc. Asta problema de logica!


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Insider spune:

Simo77 nu mie trebuie sa imi ceri scuze ci tuturor tatilor adevarati pe care i-ai ofensat. Nu poti sa arunci cu noroi asupra tuturor doar din cauza unuia...
Stiu ca nu ai vrut sa spui asta dar asa s-a asternut repede pe pagina ...


Hristos a inviat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Insider spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Citat:
citat din mesajul lui egon
atunci cand femeia zice ceva rau de barbat este crezuta. Cand barbatul zice ceva rau de femeie... adevarul trebuie sa fie la mijloc. E o problema de logica care cred ca ar trebui sa fie luata in calcul.


Dar cand zice femeia ceva rau despre alta femeie, despre fosta de exemplu, unde e adevarul?
Toate fostele sunt nebune, isterice, machiavelice etc. Asta problema de logica!


Aici se discuta despre suportul primit de femei de la societate vs suport aproape inexistent pentru barbati intr-o situatie dificila.

Femei vs femei ... imi miroase ca ai o problema cu fosta ?

Hristos a inviat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Dragi tatici, eu va stimez foarte mult! E extraordinar ca exista si tatici ca voi care luptati din greu pt copiii vostri si pt fericirea copiilor vostri. Eu din pacate am avut un tata demn de tot dispretul dar am cunoscut tatici minunati in copilaria mea, tatici asa ca voi care isi iubeau nespus copiii si ar fi facut orice pt ei.Eu de la tatal meu am numai numele, pe care nu il mai folosesc, un nas carn LOL si amintiri urate.In cazul meu mama a fost o femeie adevarata, ne-a crescut, iubit si ocrotit. Dar asta nu inseamna ca toate mamele ar face asta pt copiii lor. Asta o stiti si voi mai bine ca mine.

Imi pare foarte rau ca sunteti dispretuiti de cei care cred ca numai mama e sfanta indiferent cat de nemernica este. Ma bucur ca v-ati castigat copiii si va felicit ca nu v-ati lasat doborati de prejudecatile si legile infecte din RO.



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui Insider

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Citat:
citat din mesajul lui egon
atunci cand femeia zice ceva rau de barbat este crezuta. Cand barbatul zice ceva rau de femeie... adevarul trebuie sa fie la mijloc. E o problema de logica care cred ca ar trebui sa fie luata in calcul.


Dar cand zice femeia ceva rau despre alta femeie, despre fosta de exemplu, unde e adevarul?
Toate fostele sunt nebune, isterice, machiavelice etc. Asta problema de logica!


Aici se discuta despre suportul primit de femei de la societate vs suport aproape inexistent pentru barbati intr-o situatie dificila.

Femei vs femei ... imi miroase ca ai o problema cu fosta ?

Hristos a inviat !


Nu prea ai inteles. In mare parte din vina mea, ce-i drept. Asa se intampla cand ma exprim eliptic.

Daca atunci cand femeia zice ceva rau despre barbat, toata lumea o crede (oare), iar atunci cand barbatul zice ceva rau despre femeie, lumea crede ca adevarul e pe la mijloc (pana aici am citat aproximativ), cand prezenta zice de rau despre fosta, cam pe unde e situat adevarul?
In principiu, cred ca n-ar strica sa definim putin termenii cu care operam. Ce inseamna 'lumea' (vecina de la 3, judecatorul etc)? Ce inseamna 'adevar' in situatiile de genul asta (adevar probat in instanta, barfa despre ce-a facut si-a dres cutarica etc)?

Acum cred si sper ca e mai clar. Si ca, dat fiind contextul mult mai elaborat, se intelege astfel ca n-am probleme cu fosta. Oricum, nu exista. Daca ar exista, atunci ar fi sigur nebuna si isteroida.

Edit: ma refer la fosta(e) cu acte si copii, ca nu l-am luat virgin.



You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

solidaritate feminina prost inteleasa.femeile sunt sfinte si numai barbatii gresesc?reducand foarte simplist, cam asta cred unele.inainte de a fi femei sau barbati, suntem oameni.si toti oamenii pot gresi.daca ar fi rolurile inversate si o femeie ar povesti ce povesteste azi un tatic, multe i-ar sari in ajutor.dar, invers, nu se poate.modul acesta de a gandi.....




mami de Amira,premiata cu argint l aconcursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tavimovila spune:

Va salut cu respect.

Ma numesc Tavi, am 38 de ani si sint divortat. Bestia, adica fosta nevasta, a ramas cu fetita mea, care acum are aproape 6 ani. De asemnea, ea s-a recasatorit. Nu conteaza cu cine, nu vreau sa comentez. Problema mea e alta: imi vad fetita f rar, o data pe saptamina, asa a hotarit justitia patriei noastre. Si am dreptul la zece zile de vacantacu fetita mea. Sapte s-au dus, mai am 3 si vreau sa merg cu ea la munte. Am vrut chiar acum, de 1 mai, am vrut si acum doua-trei saptamini etc. Dar mama ei, fosta mea sotie, pretexteaza de fiecare data ca fetita e bolnava:ba ca e racita, ba ca i-e rau, ba ca are febra, ba ca o o doare capul. Sint hortarit ca, data viitoare, daca din nou va veni cu asemnea minciuni, sa o iau pe fetita cu forta, adica o rapesc 3 zile si o duc inapoi. Cu politia nu rezolv nimic, pt ca de fiecare data ea are certificat medical obtinut prin spaga de la medicul de familie. asa ca o rapesc pt vacanta. Ce ziceti? Nu e dreptul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Citat:
citat din mesajul lui tavimovila

Va salut cu respect.

Ma numesc Tavi, am 38 de ani si sint divortat. Bestia, adica fosta nevasta, a ramas cu fetita mea, care acum are aproape 6 ani. De asemnea, ea s-a recasatorit. Nu conteaza cu cine, nu vreau sa comentez. Problema mea e alta: imi vad fetita f rar, o data pe saptamina, asa a hotarit justitia patriei noastre. Si am dreptul la zece zile de vacantacu fetita mea. Sapte s-au dus, mai am 3 si vreau sa merg cu ea la munte. Am vrut chiar acum, de 1 mai, am vrut si acum doua-trei saptamini etc. Dar mama ei, fosta mea sotie, pretexteaza de fiecare data ca fetita e bolnava:ba ca e racita, ba ca i-e rau, ba ca are febra, ba ca o o doare capul. Sint hortarit ca, data viitoare, daca din nou va veni cu asemnea minciuni, sa o iau pe fetita cu forta, adica o rapesc 3 zile si o duc inapoi. Cu politia nu rezolv nimic, pt ca de fiecare data ea are certificat medical obtinut prin spaga de la medicul de familie. asa ca o rapesc pt vacanta. Ce ziceti? Nu e dreptul meu?

tavi, ai innebunit??? vrei sa nu o mai vezi deloc?

Mergi la inceput