DRAME PATERNE

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui sterge

"ce minte trebuie sa ai ca sa spui ca fosta sotie a avut sifilis???"

Pai, reversul inrtebarii este: ce minte trebuie sa ai ca SA AI sifilis ?

Chiar solidaritatea feminina nu are discernamant ? Femeia aceea e sifilitica si bolnava psihic, totusi.


sincer, nici nu meriti sa-mi obosesc degetele!

poate ti-ar mai trebui un cartonas rosu....

Kari

Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

initiatorul acestui topic, nu a avut o dezbatere cu nimeni aici, a intrat doar sa mai dea un copy paste din dosarul importiva fostei sotii. si sa arunce cu noroi !
atat si nimik mai mult! nu e capabil de o discutie cu noi, niste straini virtuali...cum poate fii capabil in relatiile reale?


Kari

Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pe mine pozele m-au impresionat, eu inteleg din ele ca fetitei ii placea sa petreaca timpul cu tatal si cu surioarele ei, era fericita.

Pacat, mare pacat. Fetita ar fi putut avea parte de o copilarie frumoasa si 2 familii. Ce pacat ca adultii nu se inteleg si se ajunge in situatia asta. Si nu e doar vina mamei, ci si a tatalui caruia i-a lipsit diplomatia de a rezolva situatia. Unele lucruri in viata nu se rezolva prin abuz si demonstratii de forta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_A_T_A spune:

Nu am cazut in capcana intinsa de unele mamici de aici, care ar dori sa reactionez acid la balacarelile acestora. Nu am reactionat nici ca unii tatici care indraznesc sa posteze mesaje pe un forum reclama ilegala - conmsidera acesta un avertismentt si care isi pun cenusa in cap si le canta in struna cu o diplomatie mai degraba masochista pentru a le smulge ropote de aplauze doamnelor frustrate din cauza esecurilor grave in mariajele proprii.
Nu am de ce sa-mi laud fosta sotie, pentru ca s-a comportat mereu iresponsabil si ca sotie dar mai ales ca mama biologica. Da, subliniez asta. Mama biologica si atat. Pentru ca nu poti fi decat atat, daca iti chinui propriul copil si daca-l abuzezi atat psihic cat si fizic pentru a-ti impune vointa criminala.
Nu am de ce sa ma fac pres in fata unor mame inversunate, pentru a le face sa se simta bine si a le intari iluzia ca domniile lor gandesc bine, corect, sanatos si actioneaza responsabil in propriile familii si fata de proprii copii.
Ma refer doar la cele 4-5 mamici otravite sufleteste, care se napustesc cu o violenta exacerbata asupra celui sau celor care indraznesc sa gandeasca altfel.
Stiu ca am actionat corect si ca sot si ca tata. Nu am avut relatii extraconjugale, ci am divortat din cauza unei singure femei, cea care mi-era sotie. Stiu ca sunt nemultumite doamnele cu pricina, pt. ca si fosta sotie a fost enervata din cauza inexistentei unei alte femei, pe care sa poata da vina pt. esecul celui de-al TREILEA mariaj al ei din primii 32 de ani de viata.
Oameni buni, nu am de ce sa ma jenez si tocmai din cauza asta nu ma ascund in spatele unor pseudonime, ca cele care injura gros, birjareste doar pt. ca nimeni nu le poate corela numele real cu abjectiile debitate.
Bogdan Draghici
www.tata.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterge spune:

asa este adina, totdeauna culpa este undeva al mijloc, fie si pentru ca nu ai stiut sa vezi cine e cu adevarat omul de langa tine.

la fel de adevarat este ca doar copii sunt cei care sufera, si asta intr-o societate in care esti pedepsit daca injuri pe cineva, in fond fapt absolut inofensiv in consecintele lui, desi reprobabil, iar daca un copil este despartit de parintele lui, aceasta nu mai conteaza. Nu conteaza nici consecintele uriase asupra dezvoltarii sale psihice ulterioare, este pt mine de neinteles.

kariguld: atunci nu iti mai obosi degetele, madam ... si da-mi voie mie sa am un dialog cu cei care vor sa isi "oboseasca" mintea, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Nu vreau sa comentez despre subiectul in sine...am o parere dar prefer sa o tin pt mine ,ca altfel cred ca-mi iau ban .
Insa vad ca tot se insista pe faptul ca mama fetitei a avut sau are sifilis .Si care e problema ?Nu e obligatoriu ca asta sa fie rezultatul unui comportament imoral ,ci prin faptul ca lucreaza in sistemul sanitar ,poti foarte bine sa te contaminezi cu diverse chestii prin sange ,recoltezi o proba biologica sau sa lase ceva un ac sau alt obiect taietor intepator aiurea si te intepi sau te tai si gata .
Am vazut intamplandu-se asa ceva in spital .Sigur ca dupa aceea daca se poate, se testeaza cel cu a carui proba te-ai contaminat ,dar daca si el e in perioada de fereastra imunologica ( adica e infectat dar inca nu s-au format anticorpi pe care sa-i pui in evidenta prin analize )poate ca si proba lui sa fie negativa .
Mai repeti analizele dupa o perioada si vezi .
In fine ,indiferent cum s-ar fi contaminat , daca o fi avand boala asta ,oricum nu are nici o legatura cu calitatile de mama ale persoanei respective si mi se pare o mare-mare mizerie ca un om poate face asemenea afirmatii despre mama copilului sau pe un forum public .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Sunt profund socata....

M-am uitat si eu la poze....

Oameni buni, eu i-am cunoscut pe oamenii astia. Cand am vazut pozele mi-am dat seama ca eu l-am cunoscut pe Bogdan cu prima lui sotie. (Bogdan, ne cunoastem de la piscina, de la cursurile de "acomodarea bebelusului cu piscina") Erau amandoi niste oameni tare draguti, pareau ca se inteleg foarte bine. Imi amintesc si fetita, era minunata (si vad ca s-a facut frumoasa foc). Si mama nu e deloc nebuna. Nici Bogdan, dealtfel.

Continui sa fiu socata. Stiu ca este posibil ca doi oameni normali, care se iubeau, sa se certe, sa nu se mai iubeasca, sa-si faca reprosuri...Dar pana unde? Pana unde poate ajunge conflictul intre doi oameni normali?

Cuvintele sunt sarace ca sa explic socul prin care trec...Am intalnit familii care s-au despartit, care s-au certat dar....era ceva in neregula. Poate nu mi-am dat seama pe moment, dar apoi, gandind inapoi, vedeam ca "ceva plutea in aer". Acum, imi amintesc cuplul...parintii Alexandrei....si nu au trecut nici 4 ani. Nici vorba...Fiul meu abia implineste 4 ani in decembrie. A mers la piscina la 4 luni...Si ne-am intalnit mai mult timp...Bogdan, ne-ai povestit cum a fost la mare...Si apoi...Mi-amintesc...Sotia ta a pierdut o sarcina (eclampsie, parca)....Parintii Alexandrei veneau impreuna la piscina...Bogdan, voi chiar va iubeati....Ce mica e lumea...Si ce socanta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Iar mie imi e cunoascut unchiul Mircea cu care am lucrat candva la un mare hotel...nu ca ar avea legatura cu subietcul.

In rest ce pot sa spun, din cele citite faptele ei (daca sunt cel putin adevarate) imi par ale unei mame disperate care ar ucide pentru copilul ei. Normal de altfel. Iar ale tatalui...greu de spus, e clar ca isi iubeste copilul insa nu intelege ca nu e neaparat alb sau negru poate fi si gri. Copilul nu trebuie sa locuiasca la el pentru a fi al lui, iar faptul ca locuieste la mama nu inseamna ca nu mai este copilul lui.

Mama cred ca nu mai doreste aproprierea tatalui pentru ca tatal a reusit sa ii ia copilul o data, se simte haituita. In locul tau domnule Draghici as incerca sa discut cu mama fara politie, executori, familie, tiganie etc.

As contacta-o, i-as explica ca am obosit, as scoate-o la o cafea fara fetita si i-as spune cat de mult imi iubesc copilul, cat de mult inteleg ca si ea o iubeste, cat de mult doresc sa fiu prezent in viata fiicei mele. Apoi as fi pregatit de refuz, as fi pregatit si sa accept anumite conditii pentru ca domnule Draghici nu uita, i-ai luat copilul pentru un an, copil pe care ea il iubeste, pentru care si-ar da viata, sifilitica sau nu.

Dar pentru a proceda asa trebuie sa ai ceva mai multa minte nu doar ambitii.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui T_A_T_A

Inainte de a raspunde la intrebarile adresate mie, iata un album foto de familie, care cred ca e relevant.
http://community.webshots.com/slideshow/568256342VNMfZD

Bogdan Draghici
www.tata.org.ro



am o precizare de facut, m-am uitat mai cu atentie la poze. cea in care apare si Angela Popa, si urmatoarele sunt facute in aceasi zi, la aceasi ora!!!! si baietii de caolo...nu sunt nici o garda de corp....sa fim seriosi. deci erati impreuna, domnule Draghici, erati in parcul Moghioros, (cunosc bine parcul!). si stiu de ce spun ca nu sunt garzile de corp, pentru ca il cunosc pe unul din ei...nu mai dau alte amanunte, dar ceea ce ai scris acolo, e o MARE minciuna.

poate vor mai aparea si alte pesoane care va cunosc....ca uite se strange lantul...


Kari

Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Contrapunct spune:

pai da, kariguld, dar T_A_T_A nici nu afirma ca nu erau impreuna. din poze este evident ca aceea a fost o iesire in parc, din cele obligatorii, supravegheata de mama. tot din poze se vede mama nu era fericita de situatie.

Mergi la inceput