Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(4)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia_alt spune:

Alinutza nu e neaparat sa ai simptome, eu cam de o sapt dar nu in fiecare zi am ceva greturi, mai ales seara ( chiar am dat afara de 2 ori) si ma dor sanii. Dar am prietene care nu au avut nimic, iar greturi au avut dupa 3 luni. Nici sanii nu te dor?


P.S mie nu imi iese semnatura de gravi

gravi [5]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

neata burtici....de albinutze.....cum sunteti azi? noi avem 6 sapt si 4 zile....asteptam sa treaca timpul.....sa crestem mari....sa facem miscare.....
greturile le simt, nu f intense, doar gust rau in gura.......

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinalaura spune:

Buna burtici frumoase.

Ma alatur si eu grupuli de mamici de albinute de mai-iunie 2009.
Sant la prima sarcina (dupa un an si jumatate de munca, iar pana acum exceptand sani dubli si durerosi si cateva dureri de spate, nu am avut niciun impediment in a ma bucura de sarcina mult dorita.
Am facut cunostinta cu toate prin mesajele pe care le-am citit si ma bucur mult ca intru si eu in grupul vostru.
Datele pentru listuta sunt: DN 19.05.1982; UM 12.08.2008, DPN 19.05.2008 adica e posibil sa nasc chiar de ziua mea, oricum indiferent daca se va naste atunci sau in alta zi este cel mai frumos cadou pentru ziua mea,ii multumesc DD pentru Binecuvantarea data.
Va pup si mai vorbim, sarcina usoara incontinuare si burtici frumoase .

10+



mamica de bebel de 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flavia_alt

Alinutza nu e neaparat sa ai simptome, eu cam de o sapt dar nu in fiecare zi am ceva greturi, mai ales seara ( chiar am dat afara de 2 ori) si ma dor sanii. Dar am prietene care nu au avut nimic, iar greturi au avut dupa 3 luni. Nici sanii nu te dor?


P.S mie nu imi iese semnatura de gravi

gravi [5]


flavia_alt pune gravi intre paranteze patrate si 5-ul lasa-l fara

6+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Iar despre sani pot sa zic ca ii simt mai mari si ma dor mameloanele un pic, iar la 4 saptamani m-a durut burtica ca si cum mi-ar fi venit si am ceva probleme cu somnul noaptea, dar atat.. nu greturi, nu pofte... e ok?

6+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinalaura spune:

Alinutza23 sa stii ca e ok asa am si eu si bebele la eco de 8 sapt arata f bine si era bine dezvoltat asa ca nu intra in panica. Abia astept saptamana viitoare sa facem o noua ecografie sa-l vad pe bebe, e putin cam rau cand nu ai probleme e ca si cum nu ai fi insarcinata, dar totul o sa fie bine. Capul sus si inainte cu curaj.

mamica de bebel de 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia_alt spune:

Mersi alinutza, tu ai fost pana acuma la medic ginecolog? ai facut eco?


5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Buna fetelor. Parca citindu-va, mai prind curaj, desi diagnosticul sec al dr., de ieri, nu m-a lasat sa dorm toata noaptea. Parca toate simptomele au disparut: sanii nu ma mai dor, foame nu imi mai este, nici greata... nici macar, somn.
Ieri am plans toata ziua si nu am mancat mai nimic... sper sa nu-mi fi afectat sarcina, aceasta zi nefasta.
Astept sa iau rezultatul dozarii de betaHCG, dupa-amiaza si apoi il refac, luni dimineata.
Voi stiti cumva cam care ar fi valorile betaHCG la 6 saptamani de sarcina ( de la UM)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Ah, inca ceva: stiam ca la endo-vaginala, trebuie sa ai vezica goala ( iar la abdominala, sa fie plina...). Ieri, pana cand, in sfarsit mi-a venit randul la eco, am stat cam 4 ore cu vezica plina, iar el mi-a facut endo-vaginala... Asta nu poate influenta rezultatul?

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=sara&year=2009&month=6&day=8&babycount=1

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Nici eu nu am nici un simptom, inafara de faptul ca parca s-a mai ingrosat talia. Asa a fost si la prima sarcina, la un moment dat am avut niste dureri de spate si de burta ca si cand venea menstruatia....
Azi la 14.30 ma duc la dr, tinet-mi pumnii sa se vada si sa fie bine.
Mi-am facut programare la dr Luis Mendez la Medlife, pe 7 noi, sa ma ia in evidenta sa nasc cu dansul.


Poze

Mergi la inceput