Copilasi de iulie-august 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

neata.
Roxa deci inceputl este bun...aici rufele ies complet nesifonate (excepetie doar camasile pt costum)..un alt secrete este sa le iei imediat ce s-a terminat uscarea..conteaza foarte mult! Eu voi vrea una separata doar de uscat..Mey eu retinusem ca tu ai avut cezariana prima data..de aia ma miram..nu toti au fost ca mine...dilatatie 5 in 12 ore si cu ocitocina
Adela ce dulce este Mara! Cum suporta ochelarii.vrea sa-i poarte?
Ioana...turati la maxim sintem si noi...lasa-o pe Daria ca nu stie ce-si doreste!.hi,hi..Sanatate multa la amindoua!
Eli poate rezolvi cu candida aia..Luca merge la nani in jur de 8.30..depinde de cit de multe carti avem de citit. Dupa citit adorme singur la el in pat (acum este f fericit ca doarme sus..si cu copertina aia isi imagineaza ca face camping:).Pipi la culacre si dimineata..niciodata in timpul noptii. Doarme si la gradi ..1-1.30h. Mincatul la noi mereu a fost problema...maninca nu lent...si ..in oreManinca singur daca ii este ff foame. Mereu in fata TV si deobicei il ajut ca ma enerveaza ca sta in stare de prostatieManinca cam ce mincam noi(care sintem cam spre vegetarieni)..in plus mai multe oua decit noi. Papa multe vegetale si fructe, adica zilnic. Nu bea juice-uri decit daca il rog eu..noi l-am tinut departe de ele. Dulciuri la fel nu zilnic...unoeri trec zile intregi fara sa ceara ceva. Nu se omoara cu ciocolata ii plac acadele cel mai mult! II mai dua smeinte invelite in glazura, stafide sau alune in iaurt, frute deshidratate. Mai mult ii place orezul cu lapte si muffins ca desert.Cred ca am cam raspuns la tot..

Dana super ca este aproape! Asta cu surzenia se pare ca este f obisnuita...la Luca este mereu doar cind este concentrat pe ceva...
Gabi cum a ramas cu casa..mai construiti? Mai ai poze?

Ieri i-am dat pt prima data piine cu unt si cu gem!...i-a placut mult.
Si aporopo de mincat...ieri a gasit la un ursulet niste pantaloni de cind era el bebe si-si i-a pus pe el...ii veneau perfect in talie..Erau pt 9-12 luni!

scrisei un roman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am vazut Gorodica ..ce limbarita are...dulce foc! Sa ascultati de profesoara ,da?

Nu ma dati disparuta...luni sintem liberi
We placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mey io cu pozele stau prost... tot fac poze cu aparatul cu film dar nici odata nu ma invrednicesc sa ma duc la developat....cred ca am poze de vara trecuta de developat:)
dar ma straduiesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
snut nitel cam obosita sa raspuns la intrebari... o fac pe scurt, scuze daca omit ceva:
Patrick adoarme relativ singur, dupa-amiaza cu ceva omiteri, seara la 9 e in pat, mai devreme daca nu doarme la pranz. mananca dulciuri... in fiecare zi. dar cu limita impusa de mine. nu face pipi noaptea, nu a facut niciodata decat seara si dimineata. nu prea mananca singur decat rar. de obicei ii dau eu sau mama.
cam asta... incerc sa beau niste cafea si revin. o saptamana usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi, raportam pe scurt un we plin, vizite, cumparaturi, vizite, treburi prin casa, teatru, asa k sunt varza de oboseala

Treceti la raport, ce fac bolnaviorii, sper ca sanatosi si la gradinita



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!
Va multumesc de incurajari

Sa raspund si eu la intrebari: Victor adoarme seara, de regula, intre 9 si 10, depind de evenimente. Pus la el in pat, citit sau povestit si apoi inchis lmina si redus zgomotul. Dupa ce adoarme putem da party, ca nu mai conteaza. daca seara a baut ceva mai multe lichide sau lapte se trezeste peste noapte. De regula ma trezeste si ii aprind lumina (la baia principala nu am mutat intrerupatoarele jos si noaptea nu topaie sa-si aprinda singur lumina) si apoi il invelesc. (inainte de nastere a avut o saptamana cand a facut in pat in fiecare noapte, deja ma luase cu gandul. S-a potolit pana la urma). De manca mananca orice mancam si noi, daca ii e foarte foame mananca singur tot, daca ii e foame si noi am terminat inainte atunci "nu mai poate" decat daca ii da cineva restul de mancare. La TV nu prea il las sa manance, eventual desertul, pentru ca se lipeste de ecran si mananca cu orele sau delok. Dulciuri: categoria kinder, de preferat pingui sau milchsnitze, clatite, fructe - banane, pepene, struguri, mere. Mai scapa la ciocolata mea, ii mai ia bona bomboate de la sugus dar tine cate o punga si 2 saptamani.
Daca vorbim despre somnul de pranz, ala e alta poveste: dupa cearta si rugaminti reuseste sa adoarma pe la ora 4 pentru o ora-doua.
Cam asta despre Vic.
Lui Paul a inceput sa ii curga un okisor si ma enerveaza enorm. A luat bine in prima saptamana, (300g dupa cantarul meu, mi se pare ttusi cam mult...) Are orar de ceas, doarme cate 3 ore si de 2 zile a invatat ca daca vrea ceva tre' sa tipe, ca pana acu' mieuna...
Va pupu dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roller, multi pupici la voi ! L-ai sters cu ser pe junior la ochisor, nu trece ? Poti chema pediatra sa-l vada ?

Mey, io`st singura denaturata care n-are ce face (ma rog, munca si serviciul nu se pun ) si tot dau ef faiv ???
Unde steti tuoate ???



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua si de la mine, mai pe dupa-amiaza...

Iar am avut azi de alergat pentru certificatul fiscal - se pare ca saptamina asta reusesc sa fac tranzacia de care va spuneam acum ceva timp prin urmare, ca sa raspund si la intrebarea lui Kim, o sa avem ceva bani sa mai facem ceva la casa - respectiv sa aducem parchetul si sa-l montam si sa ne ocupam de gaze si de conexiunea la apa - in principiu cam asta putem face cu banii pe care ii obtine, ba chiar imi e teama ca s-ar putea sa nu putem face chiar tot ce zic eu aici - in fine, sa vedem...
Am uitat sa ma duc sa iau analizele lui Stefan, dar miine ma duc sa ridic certificatul de mai sus, asa ca oricum sunt pe drumuri, ma duc sa iau si rezultatul de la exudat - poate asa rezolv si mucii lui Tudor...

In rest nimic nou...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

noi am vopsit camera lui philip in week-end, bleul fiind ales personal de pusti. a iesit ok zic eu. apoi duminica ne-am trezit in fata copacilor impodobiti de zapada. poze aici:
www.apha.shutterfly.com
philip zice ca poate a venit si mos crcaiun, eu-i zic ca nu-i christmas inca, da' el: "let me just go check" s-a intors cam dezamagit dar la fugarit pe tat-su sa iasa la facut om de zapada.
sambata se prefacea ca da pupici si eu-l intreb daca-s pt mine ca prea erau cu foc da' el: "no, these kisses go far away to grandma Gabi". i-am zis mamei si a umflat-o plansul.
ei, si cam atat, io a adormit la 8 aseara si m-am trezit dimineata la 5 juma, asa as fi ramas acasa...baietii sunt liberi azi, columbus day.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ce misto poze ai adus, Andreea Pupi e super tare, zici ca s-a vorbit cu Giulia care a intrebat cand vine Moshu`, cand primeste cadouri ... deh, in acest we am rasfatat-o dar parca totusi mai incape ceva in camera ei, parca mai lipseste ceva din colectia de jucarii

Leeloo, , spor la treburi !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput