Cafea cu aroma de femei *92

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

A inceput we deja?
Nimeni nu mai bea cafea? Mey, dar cuminti v-ati mai facut! Atunci pun si de ceai. Si mai am si gogosi, cei drept sunt de aseara, dar mi-au iesit bune. Norocul incepatorului.

Noi suntem intr-o continua alergatura, dar asa ma mentin in forma .
Abia astept we sa mai lenevesc putin.
Pupici la burtici si cafegioaice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna seara, fete cucuiete!
ce mai faceti? n-am mai dat semne de viata fiindca sunt ocupata tare cu serviciul, dar suntem bine sanatosi amandoi ( deocamdata nu stim sexul, dar o sa aflam si asta)...

voi ce mai spuneti?
cate un la toate!

O votati pe www.tamagochi.ro/pet-roski" target="_blank">ROSKI?
please!
ALICe
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

fetelor, imi era tare dor de voi..
mi-am schimbat locatia si jobul: sunt acum la SickKids in Toronto, exact in centru, printre zgarie-nori. sunt super incantata de job, deocamdata e super, vom vedea ce o mai fi.
dimineata la 5 si jumate e desteptarea, la 6 plec, la 6 si 20 sunt in autocar. la 8 si un sfert sunt in terminal, in 5 min sunt in birou. Imi lipseste biroul meu super ergonomic, dar locatia asta e provizorie, si directoarea mi-a promis ca va fi super nou si cool, si ergonomic totul.
Sunt intr-o echipa de 3 pupeze ( a se citi fumei, pardon cucoane), toate in jurul la 40, super simpatice, eu sunt cea de la tara, ele sunt toronteze, dar pe mine ma incanta. Surpriza a fost ca au angajat pe cineva in acelasi timp cu mine sa se ocupe de coordonarea evenimentelor si tipa are radacini romanesti. parintii au plecat din ro la inceputul anilor 50, catre Israel, de acolo in Canada. Acasa la ea se vorbeste romaneste, ea stie orecum stricat, broken cum zice ea. Faza simpatica a fost ieri cand la masa m-a rugat sa ii spun daca stiu capra cu 3 iezi in engleza, ca bunica i-o zicea in romana vinerea seara toata copilaria, cand innopta la bunici.
Ajung cam tarziu seara acasa, cam intre 6:40-6:50, dar ce sa zic, imi place ce fac f mult. plus ca soferii de pe autocar ma plimba prin tot centrul toronto-ului incercand sa ocoleasca traffic-jam-ul inevitabil dupa 4 si jumate.

Dodo, tot ce posibil sa fi facut o migrena!

sanatate multa la toate cafengitele

principe, fiu-tu vroia sa il "serveasca=manance' pe tatsu si de aia a turnat otet balsamic?

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Buna fetelor!

Maru,ma bucur ca esti multumita de noul servici!
Dodo,cum va simtiti in casa noua?Ce face Bodo?Cum te mai simti?
Alic,sper ca si tu esti bine!
Ramy,am baut eu restul cafelei...Ce-ti face nazdravana?
W,numai bine!Ce mai faci?

pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Salut,gagici!Azi mi-am facut vaccinul antigripal,tot amanam in fiecare zi.Vremea s-a facut iar kk,ploua,rece.
Marule,daca-i zici povestea,cum traduci 'cucuietzi'?Ma bucur ca-ti place noul tau job,asa neergonomic cum e deocamdata.Mai nasol e cu trezirea.La cat te culci ca sa fii fresh dimineata?
Iahim,ma simt bine,multumesc de intrebare.Mai stau in conc. med. saptamana viitoare.Chestia nasoala e ca m-am cam obisnuit sa stau comod si sa frec menta.Dar ma dau eu pe brazda.
Pup fetele toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ei si tu, mai in romaneste,mai in engleza...
iti dai seama ca nu am imitat capra, nici nu am cantat

in jur de 10 seara sunt in pat, dar dorm in autocar pana in toronto, asa cum dorm si al intoarcere, ca sunt destul confortabele

si deci inca un pic si te iau aia de buna la scoala?


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

...de buna,de nebuna,parca eu mai stiu?Oricum le-am pus in vedere ca,daca-s operata la cap,am circumstante atenuante.
Cati km ai de facut?Dupa timp,cam multi,nu?Esti mai multumita de salariu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

sunt 80 si ceva de km, si nu ar trebui sa ia mai mult de o ora (atat ne ia noua in weekend cand venim in Toronto), dar dimineata spre Toronto traficul e o nebunie, si in toronto la fel, si ia dublu ca timp.

Salariu e bun, mai mult ca la celalalt job, dar raman tot cu atat in mana, ca platesc abonament la autocar, la transport. In schimb e job permanent, cu benefituri cu tot, ceea ce imi da o liniste sufleteasca (bine, asta daca trec de cele 3 luni de proba, hihi)

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Deci te cam usuca transportul.Ce sa faci?Nu le poti avea pe toate.
Casa ai mai apucat s-o pui la punct?Nu mai tre' sa cumperi mobila?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:




Aida
Votati un www.tamagochi.ro/pet-Pishcotel" target="_blank">Pishcotel

DISNEYLAND PARIS 2008

Mergi la inceput