noi sagetatoarele (7)

noi sagetatoarele (7) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN NOU CAPITOL!
cap.6, cap.5, cap.4, cap.3, cap.2, cap.1


Listuta sagetatoarelor:

23.11.1974 adeea
23.11.1978 elvie
24.11.1964 atelocin74, sot fecioara
24.11.1966 gabi66, sot peste
25.11.1980 andreea25, sot leu, fiica leu
26.11.1975 delphin, sot gemeni, fiul gemeni
27.11.1975 m_monique, sot leu, fiul sagetator
27.11.1975 dialnyko, sot varsator
27.11.1979 Diana79, sot leu, fiica gemeni
27.11.1981 Anderra (Amdrea)
27.11.1981 Kid, sot gemeni, fiul taur
27.11.1983 Ann Marie, sot berbec
28.11.1976 lalilu
28.11.1976 roxicucu, sot sagetator, fii taur
28.11.xxxx MamiLili
29.11.1978 emanuelaan
30.11.1978 yashy, sot balanta
01.12.1979 arleena
01.12.1976 hanuc, sot taur
01.12.1976 blahblah, sot berbec
01.12.1974 tnicoleta
01.12.xxxx loryna
01.12.xxxx alison, fiul scorpion
02.12.1975 ionela roxana
02.12.1979 claucia, sot rac, fiica rac
03.12.xxxx MamiAni, sot leu, fiica sagetator, fiul leu
04.12.1976 mistral, sot fecioara, fiica gemeni, fiica leu
04.12.1977 gabi_j
06.12.1967 nemhi, sot leu, fiica fecioara
06.12.1976 nma, sot varsator, fiul rac, fiica leu
06.12.1977 contactnicole, sot leu
06.12.1978 bb_roberta, sot berbec, fiul gemeni, fiica capricorn
07.12.1976 roxanicea
07.12.1976 addinel fetita lui diadaniela
07.12.1982 Dragaica (Andreea)
08.12.1976 Mormelvio (Mihaela Magdalena)-sot berbec
08.12.1977 annnna35
10.12.xxxx evenstar
10.12.1975 Luminel
11.12.1981 mishutza, sot scorpion
12.12.1977 eladea2005, sot leu, fiul sagetator
13.12.1971 danyboy
14.12.1976 Nadia1976 - sot leu
15.12.1974 piscotica, sot gemeni
15.12.1984 Ana-Maria21, sotberbec
15.12.xxxx pisik 4ever, sot gemeni
17.12.xxxx Crisa-77, sot sagetator
18.12.1974 davidutza74
19.12.1979 anca_27, sot scorpion
21.12.1971 bmagdaro (Magda)
21.12.xxxx carolada, sot leu
21.12.1979 Ellenuta, sot berbec

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Ionela hai mama in tara daca nu iti place acolo.
Banuiesc ca ai motive de stai acolo. Imi pare rau ca nu esti multumita. de obicei cei plecati nu prea spun ca nu sunt multumiti chiar daca nu e prea roz la ei.
Cu copiii e cam complicat. Eu lui Alex ii dau impresia ca e liber dar monitorizez totul. E greu sa ii explic de ce colegii lui au voie dulciuri la gradi sau li se cumpara tot ce vor afara, de ce stau toata ziua la desene violente. pana la urma intelege dar e greu. Eu incerc sa ii dau dulciuri dupa ce mananca mancare gatita.
E o problema cu gradinitele acolo? Alex merge la gradinita si eu sunt multumita. Mai invata cate ceva si in plus mai diversifica. oricum aici e obligatorie gradinita acum.
Alison pup puiul mic sa scape repede de durere. La noi trece repede cu chalomila (nu stiu ncum sa scrie).
Ieri am luat o pauza de la lucru dar acum vad ca iar s-au strans.
Va pup

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

nico,multumim de capitol nou,salutari!ies si eu sa cumpar ceva pt . maseluta lui simon.ce zici tu pare a fi ceva cu musetel.inca nu au sunat de la gradi,banuiesc eu ca e totul ok,am sta cu inima cit un purice pina aku...si de-aku pina ce il vad.

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Fetelor vroiam sa va povestesc ceva ca sa vedeti cat de mica-i lumea
Eram luni la munca, ca de obicei, si ma tot gandeam la examenul ce urma sa-l am pe la 6,30, in magazin intra un cuplu de tineri cu un bebe cat o "lingura", ea sfioasa se apropie si ma intreaba despre niste produse care sa produca lactatie pentru ca nu are lapte destul pentr bebe. Eu ma uit atent la ea, mi se parea atat de cunoscuta, imi zic : sunt sigur romani, dupa fata si accent, imi fac curaj si o intreb in franceza" sunteti romanca?
- Da, zice ea, eu continui,
- Din Focsani?
-Da
-Stati pe langa tribunal
-Da , cand eram mai mica
-Ai facut ,cumva, pregatire la mate cu doamna Ciuperca in clasa a 8 a?
-Da
-Eu sunt cea care a fost cu tine la pregatire.
Se uita saraca la mine cu niste ochi...... ne-am bucurat mult sa ne gasim tocmai la capat de lume dupa atatia ani, am realizat ca stam la 2 blocuri distanta una de alta.
Va dati seama ca iei ne-am baut ceaiul impreuna si-am recuperat de povestit in cateva ore cativa ani
Va pupicesc dulce


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/49Zkm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

dragaica,ce bine de tine!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare
Dragaica ma bucur ca ai dat peste o cunostiinta acolo. Mi s-a intamplat si mie sa intalnesc colega din clasele primare dupa 15 ani la o intrunire cu firmele din domeniul electric (sotul ei e inginer).
Pt lactatie e foatre bun un ceai granult, galactogil. nu stiu daca este pe acolo.
Alison ai dreptate. Chamomilla e un tratament homeopatic obtinut din musetel, (denumit in latina Matricaria chamomilla) si se foloseste pentru a calma durerile de dinti insuportabile inrautatite de aerul rece si de mancarea sau de bautura calda sau la copii in perioada cand le ies dintii pentru a le calma durerile si iritabilitatea.

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

buna si un week-end frumos sa avet!eu va invit la asa devreme pt. ca azi plecam la mio fratello,la onesti,in vizita.pina dimanche ,ca de luni incep si eu slujba,gata cu co.valiza e gata,astept sot de la servici si plecam.implicit vedem si muntele,sl. moldova e la 20 min. de onesti.
nico,eu am luat dentinox-tinctura de musetel cu lidocaina(anestezic local)...dar vad ca e mai domolit,macar febra nu mai face.merci de pont!
va pupez all of you,pe sapt. viitoare!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Alison multam' de cafea.
Distractie placuta si vreme frumoasa.
Si eu am dentinox dar parca e mai bine cu bilutele.
vreau sa plec si eu azi undeva dar al meu sot lucreaza. poate bag o tura de cumparaturi. ieri mi-am cautat pantofi prin cartier dar nu am gasit nimic care sa ma convinga.
Week-end placut tuturor!

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Hello sagetutzelor! Vad ca ne-am mai inmultit, bine-ai venit Ionela! Poate ne incanti cu ceva retete specifice zonei unde locuiesti, sau gatesti romaneste? Sa-ti traiasca cucuietele!
Elvie n-a mai dat nici un semn?
Nma, banuiesc ca nu mai esti asa busy de scrii mai des Ai tai cucuieti ce mai fac? Spor la shopping, poate prinzi ceva reduceri. Si eu am inceput shoppingul, insa pt bagajel si pt bebe. Imaginati-va ca inca n-am nimic decat o camasa de noapte si papuci de casa, si-am luat ...pampers doar ca sa vad cat e de mic si sa-nvat sa-l pun. Sotul meu zice `o, e asa de simplu - el are un baietel de 10 ani - las ca te-nvat eu`, in timp ce mie mi se pare o inginerie. A, da, si mi-am mai luat 3 pachete de vata, urmeaza sa iau si fasa sa m-apuc de-mpachetat la ele, nu stiu inca exact cat de groase sa fac tampoanele. Am o intreaga lista cu tot ce e nevoie, mai astept sfaturi de la voi. Am intrat in febra `vine bebelina si n-o sa fie totul pregatit`
Alison, iar te plimbi, ce ciuda mi-e pe tine ca poti si ai timp, eu am tone de citit, luni am de preg o dezbatere la engleza, cam regret ca mi-a trebuit si master, dar acum mergem inainte. Blue eyes ce mai face? Sper ca e mai bine maselutza, dar la gradi, s-a acomodat, ii place?
Dragaica, ce bine ca ai gasit pe cineva Unele lucruri nu sunt intamplatoare. De fapt nimic nu e.
Nemhi, gata cu treaba? Si Gyongyi? Cred ca esti busy cu fetele cu FIV, ce bine ca poti fi acolo pt cele ce merg din tara, sa traduci si sa le ajuti cu sfaturi.
V-am pupacit pe toatele, sa aveti un weekend frumos!

30+Sara



pozici
_

There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in. (L. Cohen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Buna iubitelor ,Anca ai dreptate dar pe linga asta mai amenajam si curtea , garajul , poarta mare de la intrare v-or fii toate cu telecomanda ca deh asa face toata lumea si atunci facem si noi adica ne modernizam , plus ca mai infrumusetez si ap. care este vis-avi , unde a locuit bunica. Asa ca va dati seama de ce scriu asa de rar in schimb va citesc si ma bucur cin aud ceva de bine despre voi .Va pe toate si va doresc un weekend minunat asa cum e acum la noi.Oamenii lucreaza la chimono.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Fetelor azi am fost la piata sa-mi cumpar gogosari, rosii pentru muraturi,numai ca piata este pe terminate trebuia sa venim la sfarsitul lunii septembrie.
In toata piata este un simgur quebecos care vinde cimbru si leustean(seminte date de un roman) mai avea doar doua legaturi de leustean iar cimbrul era deja uscat
Dar ma descurc eu cu ce am
va pe toate

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/49Zkm5.png

Mergi la inceput