Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Mababei nu cred ca se poate lua in timpul sarcinii nici un fel de vaccin. Incearca sa bei mult ceai cu miere si lamaie, mie asa mi-a trecut durerea de gat, pt nasul infundat picaturi cu solutie de apa de mare sau poti sa faci inhalatii cu ceai de musetel in care ai pus putin bicarbonat.


ZoRi 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Maria, multumesc ca mi-ai trecut caruciorul!

Mababei, era un medic acum vreo 2 zile la tv si vb despre vaccinul antigripal. Zicea clar ca gravidele nu trebuie sa faca!

Silvia 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

mababei sub nici o forma sa nu faci vaccinul!!! este complet contraindicat in sarcina. vaccinul contine virusul inactivat dar VIU, stiu cazuri cand au fost nevoite sa faca intrerupere de sarcina pentru ca nu au stiut si au facut vaccinul. si eu si soacra mea lucram in domeniu, deci ai incredere in ce-ti spun. pentru raceala ia oscilococcinum, homeogene, si daca tusesti- stodal. sunt inofensive. in caz de temperatura mare paracetamol simplu.
pupici multi si fa-te bine repede ca bebita are nevoie de mami energic

diana 13+
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Multumesc pentru sfaturi!Pana acum am reusit sa scap cu ceaiuri cu multa lamaie si miere, medicamente homeopate, a trebuit sa iau si cateva tablete de paracetamol cand am inceput sa fac febra si a trecut. Am sa incerc si cu inhalatii cu ceai de musetel si bicarbonat, asta n-am facut pana acum, dar fata de episoadele trecute acum am ramas si fara voce, amigdalele sunt vinetii dar nu fac febra si asta-i bine ca inseamna ca nu-i infectie. Fructe mananc cu lada: eram si inainte mare consumatoare de lamai iar mere aproape un kg pe zi. Kiwi nu pot manca, desi stiu ca au cea mai mare cantitate de vit. C, ca ma strica rau la burta. M-am aprovizionat cu oscillococcinum, homeovox, lamai si sper sa treaca si de data asta. Dar mi-e frica ca iarna-i lunga si-o pot tine asa pana in martie!Numai sa nu-i faca rau bebe-ului, ca altfel ma pot obisnui si cu asta!!

mihaela
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna burticute dragi

Felicitari Cocufan si Carmencar pt ca au aflat ce ascund in burtici .
Bine ati venit noile burticute va dorect sarcini usoare si bb-i sanatosi

Noi suntem bine,cu ceva greata ca de obicei si vad ca deja incepe sa ma ia durerea de cap.Pe mine ma doare zilnic capul asta , cred ca este de la calculator dar nu am ce face...trebe sa lucrez uff.


Alina 12+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:


Si am inteles: nu fac vaccinul! Mii de multumiri, cu asa sustinere e clar ca ma insanatosesc curand!

mihaela
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

mababei, multa sanatate! si tot ptr nas infundat incearca si inhalatii cu inhalant de la farmacie. eu mi-am luat unul cu menta, levantita, brad si inca 2 chestii nu mai stiu ce si a avut efect...ba mai mult ma si relaxa f bine. ai primit la sfaturi, sigur te faci bine repede

silvi 16 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ce fac fetele?

of, ca mult mai scrietzi, efectuv nu reushesc sa tin pasul cu voi. incerc sa citesc cam tot dar de fiecare data sar cateva pagini.

alina.n - m-ai intrebat acum o zi sau doua unde fac eco morfo. la fortis cu dr. iosup ca doar la cate vizite am facut la cabinetul asta...cred ca pot sa ajung si cu ochii inchishi.

intreba cineva de calciu. no way! nu luati suplimente de calciu in sarcina(provoaca contractii) incercati sa aveti o alimentatzie bogata in calciu si cam atat. vedem noi ce avem de reparat prin gura dupa nashtere sa speram ca nu prea multe.

16+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:

va multumesc pentru incurajari fetelor, ce bine ca am unde gasi un sfat..o consolare
sa speram ca va misca si la mine cat mai repede, oricum pana atunci
va pe toate

http://bd.lilypie.com/MNeep3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

a, si inca ceva. mi-am luat o vopsea de par si stau si ma uit la cutie de vreo cateva zile...incerc sa imi fac curaj.

16+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput