Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna tuturor gravidutelor!

Nu am mai intrat de o saptamana si iarasi am constat cat de prolifice sunteti!

Bogdana, ai mare grija de tine, nu este de gluma, iei vitamine sau ti-a recomandat medicul ceva?

Emilia, te imbratisez! Cum te mai simti? Nu mai stiu cui i l-ai recomandat pe Dr. Ancar Benedict, dar subscriu si eu la ce ai spus, este foarte atent si raspunde la mesaje/telefoane oricand. Vreau sa te intreb insa ceva: tu ce i-ai dat pana acum: banuti sau cadou? Eu i-am dus whisky si ciocolata si nu stiu cum ar trebui sa procedez pe viitor? De asemenea, tu vei naste cu el? Ai vorbit deja cu el in acest sens? Stii cum este la nasteri? Si cum procedam daca nastem cu el, am auzit ca sunt ok rezervele la Polizu, oare se poate face o rezervare sau ceva asemanator? Te-am intrebat multe chestii si pentru unele mai este inca mult timp, dar...ma agit si eu...

PrettyBaby, bine ai venit!

Ayla, felicitari pentru fetite!

Inapreda, multa sanatate, bea multa limonada cu lamaie, adauga si scortisoara si incearca Oscilococcin, la mine chiar a functionat!

Eu am luat deja 4 kg, am inceput cu 52 si acum am ajuns la approx. 56,4. Ma simt bine asa si sotul este foarte dragut, ma face sa ma simt bine si ma incurajeaza sa pap bine si mult Acum fac o ciorbita de fasole, am pofta! Incerc sa manac cat mai variat, desi uneori cam raman in pana de inspiratie si daca mananc in oras, indiferent unde ar fi, nu prea imi prieste...Vreau numai chestii home-made, noroc cu mama-soacra, colegii si talentele mele culinare, care s-au accentuat acum cu sarcina, cred ca de la simtul mirosului, potrivesc mai bine ingrediantele si mirodeniile

As vrea sa va intreb cum mai stati cu durerile/intepaturile, la mine e ok si cred ca problemutele pe care le-am avut au avut legatura cu menstruatia care ar fi trebuit sa vina si daca nu a putut, s-a manifestat cu o scurgere mica, cu niste dureri....Cred ca asta a fost cauza si luna trecuta cand am avut acea scurgere si luna aceasta cand am avut niste dureri mai suspecte, deoarece am facut si cosuri si mi s-a ingrasat si parul mai repede pentru o saptamana....Am insa in permanenta o mica durere in partea stanga, de exemplu daca ridic piciorul ma cam jeneaza..La controale s-a vazut insa totul ok, asa ca sper ca si miercuri sa vin cu vesti bune!

Multe imbratisari!

PT 17+ (18+ dupa masuratori) cu

PS Emilia, tu nu stii inca ce ai, nu-i asa? Sper ca am retinut bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

pretybaby eu la prima sarcina nu am avut burtika decat pe la 5 luni si jumatate pana atunci nici nu ziceai ca sunt gravi..imi era si ciuda...deci stai linistita
petratudor..am mai vb de durerile cu pricina..si data probabila la care ar trebui sa vina menstra e normal..imp e sa nu se modifice secretia sau alte cele....daca docul zice ca e ok inseamna ca e ok..in zilele cu pricina menajazate..eu deabea dupa 20 de sapt cred ca nu am mai avut durerile cu pricina...da deh apoi au aparut altele de uter si toata nebunia vedeti voi
35+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Petra iau maltofer+vitamine+incerc sa mananc sfecla,spanac, ficat...sa vedem..poate reusesc sa scap de asta. E foarte nasol ca la o anemie asa mare se poate pierde sarcina:((

Bogdana
17+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Sinteti tare dragute.

Petrean: eu stiam ca ficatul (si produsele din ficat, gen pateu) nu sint indicate in timpul sarcinii.

15+
Baietel sau fetita???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc dragelor!
Asa e (ca vor fi niste rasfatate), si eu ma rasfat acum pana mai sunt eu "fetita lui tata". (sotul meu e mai mare ca mine cu aproape 14 ani)

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Incepe meciul, va astept aici!
Canta imnul si asa m-am emotionat.

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

ayla, ce faci?
si eu is pe aici, a nu ma lasa sotiorul ca eu la mecciuri fac "urat", si cica ii agit baiatul.


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Vezi daca ai baietel in burtica? Tatici astia. de pe acum planuieste sa-l faca microbist?
Noi ne dorim catel si acum ne informam.

Monica mami de printisor si printese

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Da, si eu asteptam sa inceapa meciul ca sa am acces la calculator!

Bogdana, incearca sa-ti faci in fiecare dimineata un suc de sfecla proaspata, poate asa reusesti sa asimilezi. Si bea-l pe stomacul gol.

Elilov, multumesc si !

E 2-0 pentru Romania!!!! Am fugit si eu sa ma bucur cu sotul, mai ales ca am un baietel in burtica, sa se uite si el

Eu fug la un dus si la o rasfatare cu Mustela si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Ayla, si eu vreau un catel, mai vorbim cand revin! Mi-ar face bine si am iesi vrand-nevrand sa ne plimbam, sotul meu nu se poate deplasa decat cu masina

Plus ca cei mici sunt simpatici foc atunci cand constientizeaza ca un membru al familiei este...patruped...

Mergi la inceput