Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neata burtici si bebici
pisik, bogdana, voi ma provocati sa ne batem in kg!!! lasa ca daca suntem mai rotunjoare cica nu luam asa mult in sarcina, da' cred ca ramane de vazut.
monique felicitari multe pentru casuta noua; sper sa ma laud si eu cu casuta noua pana nasc. vrem sa schimbam apartamentul, de la 2 la 3 camere, dar cu criza asta in imobiliar nu prea mai cumpara lumea, asa ca nu stiu cum o sa fie. eu sincer, tare mi-as dori sa-l aduc pe bebe in camera lui, in casuta noua
astazi trebuie sa iau rezultatul la dublu test, o sa incerc sa trimit sotiorul, i-am dat buletinul meu la el, poate reuseste.
lysbeth lasa ca e frumos si funduletul lu' bebita. mie mi-a zis la ultima ecografie ca nu o sa-l prea vada cu funduletul in sus, mai mult cu burtica- am placenta inserata anterior, si cica au tendinta sa stea cu fata spre placenta- deci la urmatoarea eco speram sa vedem......ce o fi acolo. aseara am discutat cu tati cam ce nume vrem, si deocamdata avem ana si david, urmeaza sa ne mai gandim la al doilea nume- poate emilia.......
pupici multi si o zi excelenta in continuare

diana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

dyana, si eu am lafel placenta inserata pe peretele anterior...Sper sa nu ne trateze bb-ii cu fundul in urmatoarele 6 luni

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

dyana eu nu sunt deloc de felul meu rotunjoara, dimpotriva..foarte greu imi gaseam haine..inainte sa fiu gravida. Asta in conditiile in care cea mai mica amrime de blugi(25)mie imi era mare mereu...insa de cand sunt gravida..mi-a crescut doar fundul+sanii si burta:)))si nashpa e ca sanii nu raman asa..asta o stiu de la prima sarcina:(ca doamne bine-ar mai fi fost si juma de numar in plus:)))

Bogdana
16+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Am reusit sa pun si eu poze cu burticul.

poohy Ti-am vazut pozele cu printesa,frumoasa foc sa-ti traiasca. La mine burtica incepe sa creasca,acum vad ca incepe sa ia avant. Dimineata cand ma trezesc si pun manuta pe burtica simt o mingiuta care e parca din ce in ce mai maricica.De mancat mananc si eu cam mult,nu stiu cat am pus ca mi s-a stricat cantarul,poate reuseste al meu sotior sa-l repare..
Eu am program de datt la ratuste in fiecare dimineata imediat cum ma ridic din pat ,ier in ultimile zile ma ia cu stari de rau si seara si am niste dureri de cap groaznice.
In legatura cu DPN sa speram ca nu vor fi pb cu dr-ii in perioada aceea,ei dar mai e pana atunci...

Pupici

Alina 12+
POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Salutari tuturor mamicilor!
Gina, ma bucur pentru tine si ma bucur ca treburile stau bine (astfel ma mai linistesc si eu).
Felicitari mamica care si-a luat casa noua pentru bebe - trebuie sa fie o bucuroasa.
Legat de TT - de trim II, si mi-e mi-a dat sa fac..am 29 de ani(dar avand in vedere istoricul medical al meu, implicit mostenirile genetice de la parinti - a zis ca este bine sa-l fac), nu-i bai, copilul sa fie bine si in rest chiar nu are importanta.

16+

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Plici plici esti o graviduta tare frumoasa!!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

lysbeth deci am sanse oricum sa vad un mare fundulet la ecografie nu-i asa???
noi suntem nerabdatori sa vedem ce e, toata familia vrea baiat- inclusiv tati, asa ca m-am enervat si le-am zis ca le fac o fata ca sa-i linistesc pe toti. parintii mei care au crescut doua fete sunt disperati sa fac baiat, la socrii...parca-parca ar merge si fata.
eu vreau si fata si baiat, intr-o zi vad cate o fetita superba si zic ca vreau fata, in alta zi vad baietei de-ti vine sa-i mananci.......ooooffff , abia astept sa ne arate ce are.
trebuie neaprat sa-mi cumpar o crema pentru sani, ca nu se mai opresc din crescut si a inceput sa ma manance pielea- semn ca fac vergeturi. o sa iau si pentru burtica, daca tot ma duc si va tin la curent cat sunt de bune- m-am hotarat sa incerc gama mustela.

diana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza

lysbeth - cum 4 saptamani? pai nu furi tu o ecografie in alta parte? eu una nu as fi avut atata rabdare.

fetelor am si eu o intrebare, cam cat o sa creasca burta intre 15 sapt si 18 sapt? am o nunta la sfarsitul lunii si vreau sa apreciez cam cat o sa fie.

eu am facut triplu test deshi am doar 27 de ani(bine, aproape 28)nu avem antecedente in familie, nici eu nici sotzul.

15+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dyana - eu nu am fost atat de incantata de mustela pentru sani, nu intra complet in piele si ramane ciudat, se curatza bucatzele bucatzele daca dai cu mana dupa aia. in schimb mi-am luat un gel de la pre-natal...e super bun. oricum neaprat trebuie sa te dai cu ceva pe sani altfel rishti sa se strice...prin ce transformari trec saracii si e deabia inceputul.

15+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Mie imi convine ca este peste 4 saptamani. pt simplu fapt ca urasc ecografia intravaginala. Ma simt ca si cand ma violeaza de fiecare data. Shtiu ca sunt paranoica, dusa cu capul... dar asta e. Speram ca aseara imi va face doar ecografie normala da mi-a facut si si. Data viitoare va fi si bb mare asa ca va avea nevoie doar de ecografie externa. pe de alta parte sansele sa aflu ce e vor creste odata cu numaruld e saptamani

13+

Mergi la inceput