Piticodromul Festiv de Sept - Oct 2005 (214)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Felicitari, Andreeea, sarcina usoara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Hai ca ieri am reusit sa muncesc, s-a vazut nu?
La Multi Ani pentru Mihai, Cristian si Miki!
La Multi Ani Monica si Casian!
La Multi Ani Victor, sa cresti mare si frumos, destept si sanatos si sa ai grija de surioara si parinti!

Noi suntem bine, Vlad parca a inceput sa aiba o tuse mai ciudata si azi noapte Dodo ne-a cam chinuit, ma laudam ca nu se plange de dinti dar ori de la dinti nu putea dormi ori tratamentul homeopat l-a dat peste cap. Eu m-am trezit la 8.30, Vlad mult mai tarziu, am aterizat ultimi la gradi. Educatoare cea in varsta mi-a spus ca vineri nu au fost decat 8 copii la gradi deci racelile sunt in floare. De altfel, ea ne spunea ca e record de copii putini in 37 de ani, nici in vacantele de vara nu avea asa de putini copii. Vlad se mai cearta cu Dodo dar din cand in cand isi aduce aminte discutiile zilnice pe care le avem. Ieri s-au jucat frumos cu un lego - statie de pompieri, l-au strans impreuna dar apoi a facut ce a facut Vlad si l-a impins pe asta mic. Cam atat!

Inapoi la munca!



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Cu scuzele de rigoare urez si eu "La multi ani!" sarbatoritilor, nici nu mai stiu de cand nu am mai intrat, sper ca ma iertati voi, ca va stiu eu ca sunteti fete bune .
Eu nu stiu cum sa fac sa depasesc starea asta de oboseala cronica.Am avut o perioada ceva mai incarcata la servici, acasa, ca acasa stiti voi cum e, asa ca ma simt tare obosita si nici nu stiu cum sa-mi revin.
Trebuie sa ne pregatim si noi de marea sarbatoare.Alexia m-a avertizat deja:"Sa nu treaca ziua mea, mami!".
Nu stiu daca v-am zis, noi o sa facem petrecerea la Mc. Donald's pe 18 octombrie.Pe 14 octombrie o sa duc un tort si o sampanie la gradinita.
Alexia e sanatoasa, se vede ca are vechime la gradinita caci nu a mai racit asa ca anul trecut pe vremea asta.
Poate v-am mai povestit eu de memoria Alexiei dar acum tin sa va zic o faza ca pe mine m-a impresionat tare mult.
De la gradinita, in fiecare saptamana ne dau poezia pe care au invatat-o, scrisa pe o coala de hartie.Acasa luam biletelele cu poezi si mai repetam.Intr-o seara Alexia imi cere poezia "Ariciul", cum nu o gaseam i-am dat o alta hartie si ea a zis:"Asta e poezia cu ardeiul"- si asa era, apoi am dat alta si a zis"asta e cu cifra 2"- asa era....in sfarsit ceea ce vroiam sa va zic e ca Alexia stie ce poezii sunt scrise pe fiecare biletel chiar daca sunt invatate acum cateva luni.Am ramas masca si nu-mi vine sa cred ca poate avea o asa memorie vizuala ca de citit nu stie sa citeasca.
Cu limbajul, vad ca face progrese, a inceput sa-l zica pe "R" dar numai daca are consoane in fata.Inca nu zice corect pe "tz", "ce", "ci".
Aseara a vrut sa deseneze figurile geometrice:cerc, patrat triunghi, dreptunghi.Inca nu-i ies foarte bine dar se apropie de realitate.
A, era sa uit, Alexia a renuntat la pampers pe timpul zilei.Noaptea inca mai purtam.
Sper sa pot sa intru mai des sa va mai povestesc despre Alexia.Acum va las.Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Victor! Monica si Casian!
Sa cresteti mari si voinici si sa le aduceti multa bucurie parintilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Noi suntem in trendul racelilor de toamna: adica eu tusesc de vreo saptamana; am prins un virus american si l-am pasat si consortului. Slava domnului, de Ilinca nu s-a prins inca nici un virus.
In afara de asta sunt picata rau de tot in butoiul cu melancolie si cum nu exista un motiv rational si in plus fac sport si iau vitamine si nici nu sunt la regim, banuiesc ca e hormonul care-si face de cap.
Mai scot eu nasul din butoi din cand in cand...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Da de unde stii ca e american?

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

salutare

La multi ani tuturor sarbatoritilor (ca de mult vreme n-am trecut pe aici)

Andreeea sarcina usoara! Felicitari pentru samburei!

Casiana wow ce memorie are Alexia!

Vladut e bine. Din fericire nu mai plange la gradi, ba e chiar vesel si vioi. Nici macar nu mai face panarama cand se trezeste dimineata. De pampersul de noapte mi-a spus ca se va dezvata la 6 ani . Din fericire ziua am scapat de problema asta.
Din pacate nu s-a reapucat de baut lapte, dar imi explica serios ca mananca multe iaurturi (zilnic ~350g).
Eu am venit cu o super raceala din Franta si din "fericire" i-am pasat-o doar unei colege de birou.
In rest toate bune.


Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

La multi ani Victor, Monica si Casian!

Anto, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa va distrati pe cinste. Multumesc de intrebare, dar poze noi nu am; ar trebui sa pun, ca am reusit sa o tund pe Sma, si acum vrea si miru tunsa (ea nu vrea sa stea la tuns de mica).
Andreea, ma bucur mult sa aflu vesti atit de bune. Sarcina usoara in continuare!
Oana, multumim frumos pentru vestea cea buna.
Irina, ma bucur ca Vladut e bine cu gradi.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Citat:
citat din mesajul lui jadi

Da de unde stii ca e american?

Deni & Vlad & Tudor


ca stiu cu cine m-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

voi ati gasit solutia ideala pentru scoala? intreb si eu ce ma doare, ca la noi e scadent sa luam o hotarare pana in ianuarie pentru septembrie anul viitor si sunt in mare dilema.

Mergi la inceput