Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Angelica67, prea spui cu foc despre Gynex-ul asta Daca spui ca te-a ajutat inseamna ca e bun. Ma pun pe ganduri si poate imi procur si eu 'leacul'. Sa iti traiasca fetita. Cati ani are acum?
Numai sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Draga Angelica sa-ti traiasca fetita sa creasca mare si sanatoasa. As dori si eu Ginex daca se poate. Ti-am trimis si mesaj privat. te pup. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica67 spune:

buna fetelor !

da, sunt mandra foc de fetita mea de 3 ani si una luna !!! Viata mea !
Va doresc tuturor sa vi se implineasca acest vis frumos ...adica sa devina Realitate :)))

cu mult drag,
angelica

Citat:
citat din mesajul lui Amonar

Angelica67, prea spui cu foc despre Gynex-ul asta Daca spui ca te-a ajutat inseamna ca e bun. Ma pun pe ganduri si poate imi procur si eu 'leacul'. Sa iti traiasca fetita. Cati ani are acum?
Numai sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

Amin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami197 spune:

Acum 6 luni vroiam sa ma inscriu si eu la aspirante si n-am reusit, nu stiu cum se face. Se inchidea mereu lista lunii, nu o prindeam niciodata deschisa.

Intre timp am fost in mai la doctorul Predoiu, clinica Promed, mi-a dat sa fac in luna urmatoare analize. In iunie ne-a zis sa incercam o inseminare (impreuna cu niste pastile anti-anticorpi spermatozoizi, caci aveam), atunci cand ne intoarcem din concediu, dar sa nu ne facem mari sperante, vrea mai mult sa vada cum reactionez la tratament.

Pe 7 iulie am fost la Techirghiol, la chilia parintelui Arsenie Papacioc, pe 8 mi-a venit ciclu si am calculat ca aveam timp de insemincare si inainte de concediu. Pe 24 iulie am fost la inseminare la dna doctor Bolintineanu si am ramas gravida de la prima inseminare.
Acum sunt bine, bineinteles ca am trecut si noi prin valurile unor emotii, dar acestea sunt scrise de alte gravide la capitolul Sarcina.

Am vrut doar sa va scriu, poate va ajuta. Si eu am mai fost la alti 4 medici inainte, unul imi spusese ca am prediabet si sa iau Siofor... medic care pe alte fete le-a ajutat sa ramana gravide, dar la mine nu a avut inspiratie.
Oricum luam si Siofor, faceam si 100 de genoflexiuni pe zi ca citisem ca grasimea abdominala ingreuneaza fertilitatea, mai luam si vreo 2 tratamente naturiste (aveam mai multe dar am zis sa nu exagerez sa dau in altele). Poate m-au ajutat toate astea.. oricum, cel putin imi ocupam f mult din timpul liber si facea bine si spiritului.

Imi plac forumurile si articolele de pe acest site, dar de curand am scris pt geanta si nu am primit raspuns nici acum... oricum.. nu e cel mai important lucru.

Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami197

Acum 6 luni vroiam sa ma inscriu si eu la aspirante si n-am reusit, nu stiu cum se face. Se inchidea mereu lista lunii, nu o prindeam niciodata deschisa.

Intre timp am fost in mai la doctorul Predoiu, clinica Promed, mi-a dat sa fac in luna urmatoare analize. In iunie ne-a zis sa incercam o inseminare (impreuna cu niste pastile anti-anticorpi spermatozoizi, caci aveam), atunci cand ne intoarcem din concediu, dar sa nu ne facem mari sperante, vrea mai mult sa vada cum reactionez la tratament.

Pe 7 iulie am fost la Techirghiol, la chilia parintelui Arsenie Papacioc, pe 8 mi-a venit ciclu si am calculat ca aveam timp de insemincare si inainte de concediu. Pe 24 iulie am fost la inseminare la dna doctor Bolintineanu si am ramas gravida de la prima inseminare.
Acum sunt bine, bineinteles ca am trecut si noi prin valurile unor emotii, dar acestea sunt scrise de alte gravide la capitolul Sarcina.

Am vrut doar sa va scriu, poate va ajuta. Si eu am mai fost la alti 4 medici inainte, unul imi spusese ca am prediabet si sa iau Siofor... medic care pe alte fete le-a ajutat sa ramana gravide, dar la mine nu a avut inspiratie.
Oricum luam si Siofor, faceam si 100 de genoflexiuni pe zi ca citisem ca grasimea abdominala ingreuneaza fertilitatea, mai luam si vreo 2 tratamente naturiste (aveam mai multe dar am zis sa nu exagerez sa dau in altele). Poate m-au ajutat toate astea.. oricum, cel putin imi ocupam f mult din timpul liber si facea bine si spiritului.

Imi plac forumurile si articolele de pe acest site, dar de curand am scris pt geanta si nu am primit raspuns nici acum... oricum.. nu e cel mai important lucru.

Doamne ajuta!


Carmen


Sa fie cu noroc, Cami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Buna noi ne confruntam cu azoospermie, spuneti-mi va rog daca stiti banrca ursului are ceva efecte adverse...mii frica sa ii dau branca ursului..dar nu vreau nici sa treaca timpul, si sa imi para rau ca nu am facut nimic...Am mai citit ca este bun naprasnicul si ginsengul...ai dat careva asa ceva la soti? nu au avut ceva reactii adverse?
Va intreb deoarece am tot primit intrebarea ce la o prietena |de ce nu luati branca ursului?| ...si i-am zis ca mii frica sa nu aiba reactii adverse.. si sa faca mai mult rau decat bine....deci nustiu ce sa fac.
Am fost la ceva medic si ne-a recomandat sa luam proviron..care cica nu se gaseste in farmaciile din Romania nuami in Ungaria. Dar nustiu ce sa zic la adresa acestiu medicament, deoarece am citit prospectul si este pe baza de steroizi....iar din cate am inteles steroizi provoaca infertilitatea masculina...dupa cum am mai spus sunt in pana de idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

http://www.youtube.com/watch?v=W7hXY42yVAI

Cred ca te poate ajuta cu ceva filmuletul asta.

si asta

http://oliviasteer.ro/si-imparateasa-ramase-grea-usor/

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enza spune:

nadali si sotul meu este diagnosticat cu azoospermie.
I-am dat branca ursului in doua etape. Ultima data a fost in combinatie cu capsule de napraznic (mai mult de trei luni). Efecte adverse nu a avut, dar nici situatia nu s-a schimbat.
Am apelat si la medicina chinezeasca, tratamentul acela fiind de sapte luni, dar nici aceasta metoda nu a condus la vreun rezultat pozitiv.
Ieri cautand aiurea pe internet am gasit un test cu Clomifen aplicat pe 42 de barbati, diagnosticati cu azoospermie (abesenta totala a spemazoizlor in ejaculat). Rezultatele au fost pozitive: Mai multe detalii poti citi la capitolul "Azoospermie". Chiar ieri am postat informatia.
Alternative la Clomifen ar fi: Clomid, Tamoxifen, Nolvadex, Arimidex. Da, sunt steroizi in toate, de aceea e recomandat ca tratamentul sa fie observat de un medic urolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

multumesc pentru informatii.

Mergi la inceput