Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

(6 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8

desprecopii

8061 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la mesaj Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote

Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

Informativ: www.desprecopii.com/info.asp?id=1483" target="_blank">Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
roxana07
roxana07

90 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxana07 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Foarte interesant! .
Ma intrebam insa de ce "Atentie: Nu trebuie sa luati Agnus Castus impreuna cu medicamente ce contin progesteron."? Eu chiar le iau impreuna.
Va
Mergi la inceput
cipcirip
cipcirip

575 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicipcirip Adauga semn de carte la raspuns Trimite cipcirip un Mesaj Privat  Reply with Quote
Shi eu am luat impreuna shi nu am patzit nimic. Ba chiar mi-a scazut putzin un chist endometriozic de la 24mm la 17mm.

Cirip
Mergi la inceput
psj
psj

1402 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite psj un Mesaj Privat  Reply with Quote
Trifoiul rosu este puternic estrogen, asa ca daca aveti tendinte de a face fibrom sau aveti exces de estrogen mai bine evitati.
parerea mea(din experienta, am facut chisturi la un san de la lemn dulce, si el puternic estrogen) este ca luate aiurea plantele pot face mult rau.
Si mai sunt cateva lucruri cu care nu sunt de acord din articolul respectiv.
Cel mai bine cautati un medic specializat pe asa ceva si neaparat cu analizele hormonale facute. Daca nu vreti sa dati in altele.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
Mergi la inceput
lavinia30
lavinia30

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lavinia30 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote

Eu am un baietel de 2 ani si jumatate. De aproape un an incerc sa raman din nou insarcinata, dar din pacate nu mi s-a intamplat a doua minune. Mi-au fost descoperite chisturi pe ovare si am facut tratament cu diane 35 pe care nu le-am suportat deloc. Medicul meu ginecolog e si prietena mea, asa ca m-a sfatuit prieteneste sa iau branca ursului si napraynic. Chisturile au disparut si acum astept minunea.

A mai folosit cineva aceste plante?
Mergi la inceput
anda16
anda16

44 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Si noi le-am folosit, mai mult sotul meu decat eu, pentru ca in 7 ani de incercari sa raman gravida, am incercat tot ce era omeneste posibil. Asa ca am incercat si noi branca ursului, cred ca aproape 8-9 luni, moment in care sotul meu a facut o alergie la ea si a intrerupt.

anda.r
Mergi la inceput
anda16
anda16

44 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Si noi le-am folosit, mai mult sotul meu decat eu, pentru ca in 7 ani de incercari sa raman gravida, am incercat tot ce era omeneste posibil. Asa ca am incercat si noi branca ursului, cred ca aproape 8-9 luni, moment in care sotul meu a facut o alergie la ea si a intrerupt.

anda.r
Mergi la inceput
Libra
Libra

748 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLibra Adauga semn de carte la raspuns Trimite Libra un Mesaj Privat  Reply with Quote
A luat cineva Vitex fruit de pe natura-shop.ro? Stiti ceva despre asta?
Multumesc,
Elena

2516 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui iepumic  Trimite mesaj yahoo luiiepumic Adauga semn de carte la raspuns Trimite iepumic un Mesaj Privat  Reply with Quote
Libra,
eu am luat. Ce anume ai vrea sa stii?
Mai exista un produs care contine Vitex Agnus Castus in farmacii, se numeste Femicur. Insa la acesta din urma am impresia ca e mai redusa concentratia de V.A.C. decat la Vitex.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.
Mergi la inceput
Libra
Libra

748 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLibra Adauga semn de carte la raspuns Trimite Libra un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna ziua si multumesc. As vrea sa stiu daca e bun cel de la naturashop.ro. Mi l-a recomandat cineva care are o fetita acum. Si inca ceva, se poate lua asa... "dupa ureche"?
Totusi, ieri am fost la dr. Moisa si mi-a dat GONAL pt. CM urmator, ca pregatire pt. inseminare. Incerc intai Gonal, sa vad ce iese. :)
Inca o data multumesc si o zi buna!

Lia73

5762 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLia73 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lia73 un Mesaj Privat  Reply with Quote
MUMIO RASINA MUNTILOR

http://magazin.remediu.ro/produs/1994-MUMIO_RASINA_MUNTILOR.html
nush cat este de bun produsul dar il voi incerca
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com