Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Informativ: www.desprecopii.com/info.asp?id=1483" target="_blank">Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Foarte interesant! .
Ma intrebam insa de ce "Atentie: Nu trebuie sa luati Agnus Castus impreuna cu medicamente ce contin progesteron."? Eu chiar le iau impreuna.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Shi eu am luat impreuna shi nu am patzit nimic. Ba chiar mi-a scazut putzin un chist endometriozic de la 24mm la 17mm.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Trifoiul rosu este puternic estrogen, asa ca daca aveti tendinte de a face fibrom sau aveti exces de estrogen mai bine evitati.
parerea mea(din experienta, am facut chisturi la un san de la lemn dulce, si el puternic estrogen) este ca luate aiurea plantele pot face mult rau.
Si mai sunt cateva lucruri cu care nu sunt de acord din articolul respectiv.
Cel mai bine cautati un medic specializat pe asa ceva si neaparat cu analizele hormonale facute. Daca nu vreti sa dati in altele.

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia30 spune:



Eu am un baietel de 2 ani si jumatate. De aproape un an incerc sa raman din nou insarcinata, dar din pacate nu mi s-a intamplat a doua minune. Mi-au fost descoperite chisturi pe ovare si am facut tratament cu diane 35 pe care nu le-am suportat deloc. Medicul meu ginecolog e si prietena mea, asa ca m-a sfatuit prieteneste sa iau branca ursului si napraynic. Chisturile au disparut si acum astept minunea.

A mai folosit cineva aceste plante?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda16 spune:

Si noi le-am folosit, mai mult sotul meu decat eu, pentru ca in 7 ani de incercari sa raman gravida, am incercat tot ce era omeneste posibil. Asa ca am incercat si noi branca ursului, cred ca aproape 8-9 luni, moment in care sotul meu a facut o alergie la ea si a intrerupt.

anda.r

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda16 spune:

Si noi le-am folosit, mai mult sotul meu decat eu, pentru ca in 7 ani de incercari sa raman gravida, am incercat tot ce era omeneste posibil. Asa ca am incercat si noi branca ursului, cred ca aproape 8-9 luni, moment in care sotul meu a facut o alergie la ea si a intrerupt.

anda.r

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

A luat cineva Vitex fruit de pe natura-shop.ro? Stiti ceva despre asta?
Multumesc,
Elena

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Libra,
eu am luat. Ce anume ai vrea sa stii?
Mai exista un produs care contine Vitex Agnus Castus in farmacii, se numeste Femicur. Insa la acesta din urma am impresia ca e mai redusa concentratia de V.A.C. decat la Vitex.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Buna ziua si multumesc. As vrea sa stiu daca e bun cel de la naturashop.ro. Mi l-a recomandat cineva care are o fetita acum. Si inca ceva, se poate lua asa... "dupa ureche"?
Totusi, ieri am fost la dr. Moisa si mi-a dat GONAL pt. CM urmator, ca pregatire pt. inseminare. Incerc intai Gonal, sa vad ce iese. :)
Inca o data multumesc si o zi buna!

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

MUMIO RASINA MUNTILOR


http://magazin.remediu.ro/produs/1994-MUMIO_RASINA_MUNTILOR.html
nush cat este de bun produsul dar il voi incerca

Mergi la inceput