Mamici norocoase de sept-oct 2008 (159)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Buna fetele,

eu nu am mai reusit iar sa intru fiindca pitica mea de cateva zile estecrizata din cauza colicilor care nu trec cu nimic, si suntem nedormite de tot atatea nopti si zile. Plus ca suntem un pic racite, eu viroza iar ea cu nasul infundat si stanuta.

Vroiam sa va intreb: voi aveti probleme cu depresia post partum? ca eu sunt super emotiva, plang foarte usor, ma simt super prost si am impresia ca nu pot face nimic ca sa o ajut sa ii treaca colicii.
Am inceput sa iau magne b6 in speranta ca voi fii mai calma, insa am citit pe prospect ca nu se ia daca alaptezi, si cum pitica mea suge de la san din nou, parca nu mai stiu ce sa fac. Voi ce stiti?


Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

lenyi79 felicitarii.. sa-ti traiasca Daria MAria si sa fie sanatoasa !!

300iti dau drumul asta-seara ? sau nu stii?

39 radu


hainute bebe raducu

atat mai e pana vine Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Anis La Multi Ani si bebele ce-l astepti sa fie cel mai frumos cadou ce-l vei primi!!!

Piolica in sfarsit ai aparut si tu. M-am tot intrebat ce-o fi cu tine. Imi pare foarte rau ceea ce ti s-a intamplat dupa ce toata sarcina a mers asa de bine de fapt. M-ai speriat putin. Iti doresc refacere cat mai rapida si asteptam vesti noi, eventual povestea nasterii .

Leniy felicitari si sa se rezolve si problemutzele din timpul noptii!

Am fost si noi la control si totul e foarte bine. In ciuda faptului ca eu nici macar 1.5l lichide nu pot sa beau pe zi, totusi lichid amniotic e suficient. Caputzul inca nu a coborat jos in bazin deci se pare ca nu nasc zilele astea. Intr-un fel nu mai am rabdare, parca jumatatea sarcinii a fost in luna a 9-a, pana atunci totul a trecut repede si acum numar zilele, noptile...

Multi pupici la mamici si burtici.

38+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Anis La Multi Ani si bebele ce-l astepti sa fie cel mai frumos cadou ce-l vei primi!!!

Piolica in sfarsit ai aparut si tu. M-am tot intrebat ce-o fi cu tine. Imi pare foarte rau ceea ce ti s-a intamplat dupa ce toata sarcina a mers asa de bine de fapt. M-ai speriat putin. Iti doresc refacere cat mai rapida si asteptam vesti noi, eventual povestea nasterii .

Leniy felicitari si sa se rezolve si problemutzele din timpul noptii!

Am fost si noi la control si totul e foarte bine. In ciuda faptului ca eu nici macar 1.5l lichide nu pot sa beau pe zi, totusi lichid amniotic e suficient. Caputzul inca nu a coborat jos in bazin deci se pare ca nu nasc zilele astea. Intr-un fel nu mai am rabdare, parca jumatatea sarcinii a fost in luna a 9-a, pana atunci totul a trecut repede si acum numar zilele, noptile...

Multi pupici la mamici si burtici.

38+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Felicitari Leniy !!!!!!! Sa iti traiasca puiul !!!! Multa sanatate si refacere rapida !!!!

Puiul meu e inca foarte mic , ma uit la el cand il schimb, e numai piele si os... Bagam papa la greu si mamic si pitic...
Va pooop pentru aprecierile pentru pici. dar mai avem pana sa va ajungem.

Ajutati-ma si pe mine ca nu mai tin minte. Am voie sa pap conopida la cuptor ?

Valentina


Cea mai fericita de bebe David Gabriel


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna dimineata,
Noi ne luptam de la 12 cu coliceii, acum se pare ca a adormit si bebele, sper sa doarma bine macar un pic.

Nausica te consoleaza cu ceva sa iti zic ca si eu tot cam asa ma simt in hainele mele vechi? Alea de gravida erau tot subtiri si astea vechi erau tot mulate.
Deci eu sunt maimutica aia cu puiul in brate.

Clau_geo gandeste-te ca puiul se hraneste de la tine si cu starile tale de tristete.
Noi luam espumisan pentru colici, dar se pare ca incepe sa isi piarda farmecul. In rest stam numai pe burtica si in brate la mami, pupacim si trece. Tu ce ii dai impotriva colicilor?

fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

dupa un somn bine meritat in care am si visat la greu iaca m-am trezit.

300, daca aflu ceva de un pediatru iti zic, deocamdata nimic. tin pumnii sa fie totul bine si daca e nevoie s-o scoata pe bebelusha o sa fie bine, ai sa vezi.

kid, merci pentru pont, deci libero sunt mai bune. sincer nici nu stiu cu ce sa incep, totusi cred ca o sa merg pe pampers si apoi vad eu daca ii merge bine sau nu. legat de acte, nu imi faceam griji ca nu o sa am timp sa le strang, ci ca nu stiu cum se procedeaza si unde se depun. ma interesa daca bebe beneficiaza de alocatia aia de 200 ron chiar dupa nastere, dar asa cum ai spus si tu ma voi descurca eu.

nausica, sigur nu este vorba de aceeasi persoana, copilul cunostintelor mele avea 1 an si 5 luni cand au fost in bulgaria, deci se pare ca este al treilea caz de care auzi tu. am inteles ca a fost un virus si ca multe astfel de cazuri erau in spital, dar ca si de la noi de pe litoral s-au imbolnavit copii. nasol...

maryb 35+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

AMR 32 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Felicitari prospetelor mamici!!!!!


Babytza eu nu reusesc sa vad pozele,s-a schimbat parola de pe contul de webshots sau cum???????si eu zic conopida sa nu mananci.


300 super tare c ti-au dat banii inapoi,mi se pare f corect.Acum nu mai am ce analize sa fac dar tin minte pt viitor.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Piolica bine ati ajuns acasa !!!! Imi pare rau ca ai avut probleme asa de mari. Ma bucur insa ca fetita este bine , noi ne refacem si trecem peste dureri cand ne uitam la ingerasii nostri.

Clau e nasoala rau depresia asta de dupa nastere...Imi pare nespus de rau ca treci prin asa ceva. Sper sa iti revii si sa te bucuri asa cum trebuie de puiutul tau. dulce sa mai treaca...

Valentina


Cea mai fericita de bebe David Gabriel


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Felicitari prospetelor mamici!!!!!


Babytza eu nu reusesc sa vad pozele,s-a schimbat parola de pe contul de webshots sau cum???????si eu zic conopida sa nu mananci.


300 super tare c ti-au dat banii inapoi,mi se pare f corect.Acum nu mai am ce analize sa fac dar tin minte pt viitor.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra




Nu s-a schimbat parola. E aceeasi. Acum m-am uitat eu si e totul ok.POate ai ceva la calc, mai incearca.

Valentina


Cea mai fericita de bebe David Gabriel


poze

Mergi la inceput