Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Iza, felicitari pentru !!!

Pisik, La Multi Ani si implinirea tuturor dorintelor!

Fetelor dragi, vreau sa va spun ca desi am fost la ultima ecografie vineri si era totul ok, m-am programat si pentru maine, deoarece am avut niste intapaturi ieri si astazi parca am simtit ceva ciudat si am intrat in panica!!! Va rog frumos - cele care sunt in saptamana a 16-a, spuneti-mi daca simtiti asa ceva.... Cred ca incep sa se intinda ligamentele, dar prea a inceput dintr-o data si mi-a cam frica.... In fine, sper ca maine sa se vada din nou bine si apoi voi sta cumintica si nu voi mai face nici o miscare brusca sau ceva asemanator... Dr. imi psusese vineri ca nu mai este nevoie sa ne vedem pana in noiembrie, dar iata ca la nici trei zile sunt moarta de frica...

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Curea, eu am intrebat dr si mi-a permis sa fac masaj (chiar anticelulitic), dar sa fie cu o crema speciala pentru gravide.Alina_27, la mine a inceput sa se vada burtica. Insa, spre marele meu necaz, cred ca e de la sunci , inainte nu mi se vedea deloc burta, acum se vede...Poate e doar autosugestia, dar parca, parca incepe sa se vada de la bebe...Sau poate asa imi place mie sa cred Iza, felicitari pentru burticuta roz! Imi doresc si eu o fetita, sigur ca nu e tragedie daca e baietel, dar parca o fetita m-ar bucura si mai mult. Mai am de asteptat pana aflu, oricum. Intre timp cautam nume de baietel, ca nu avem inca. Poate mai veniti si voi, fetele cu baieti in burtici, cu idei de nume.Va urez o seara frumoasa si noapte buna celor care dau stingerea mai devreme (asa ca mine)!Ana-Maria 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Petra, eu sunt in 10 saptamani si am avut si eu intepaturile astea in burta. Erau la intervale egale de timp si constante ca intensitate. M-au tinut o seara intreaga, si pe mine m-au ingrijorat, dar au trecut cu un somn bun.Sper sa fie totul ok maine si sa ne spui si noua ce a zis dr, daca sunt sau nu firesti aceste intepaturi.Ana-Maria 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna Fetelor,

Iza felicitari pentru fetita din burtica
Aris si mie imi place sa port hainute mai mulate si sunt tare mandra de burtica chiar daca este ea mai mare decat bb.

Dragelor am si eu o intrebare,voi cum dormiti? Eu spre ex.de obicei dormeam pe burtica dar de cand cu bebe nu mai se poate asa ca sunt nevoita sa dorm pe o parte pt ca pe spate chiar nu pot dormi.
Si toata noaptea ma trezesc din cauza ca imi amorteste cand mana dreapta cand cea stanga in fct de partea pe care stau . La voi cum e? Ati gasit o pozitie mai comoda?

Alina 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Ana-Maria, ai fost draguta cu "suncile"

Da, voi vedea ca imi va spune Dr. maine si va transmit. Am emotii deoarece e o senzatie nou, am mai avut intepaturi dar foarte rar si doar o singura data a fost una puternica, tot la o miscare brusca. Acm mi se pare ca am in permanenta o senzatie ciudata acolo, parca ar trebui sa imi vina CM sau ceva asemanator.... si intepaturi nedureroase, dar totusi intepaturi....

Va voi scrie maine seara. Sper sa fie totul in regula...ca am emotii asa de mari....

Va imbratisez pe toate cu drag si va urez usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna fetelor,
ma alatur si eu voua, chiar daca voi fi o prezenta destul de rara pe aici. (nu ma supar daca nu ma treceti pe lista)
eu pot sa intru mai rar, pentru ca sunt deja mama unui zmeu, nascut pe 16.12.2008, si care se numeste Andrei.
acum, pe langa grija zmeului, o mai am si pe cea a serviciului, unde m-am reintors cand zmeul avea 1 an si 1 luna.
si pentru ca nu eram suficient de ocupata, mai am pe cap si treaba cu mutatul in casa mai mare.

datele mele sunt DN 27.11.1975, UM 03.07.2008 si DPN 10.04.2009.

teoretic ar trebui sa am vreo 12 saptamani de sarcina, dar bebe este cu o saptamana mai mare. medicul mi-a spus ca daca evolueaza in ritmul acesta, va fi mai zmeu ca Andrei. deja medicul se gandea cu groaza ca pe bb2 am sanse sa-l fac de 4500g, avand in vedere ca zmeu s-a nascut la 4200g.

in seara asta mi-am permis luxul de a sta pe net, pentru ca sotul e plecat din localitate, iar zmeul e parcat la socrii.
recunosc ca mi-e teama sa stau cu el singura peste noapte, pentru ca nu ma simt prea bine.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Ana-Maria, ai fost draguta cu "suncile"

Da, voi vedea ca imi va spune Dr. maine si va transmit. Am emotii deoarece e o senzatie nou, am mai avut intepaturi dar foarte rar si doar o singura data a fost una puternica, tot la o miscare brusca. Acm mi se pare ca am in permanenta o senzatie ciudata acolo, parca ar trebui sa imi vina CM sau ceva asemanator.... si intepaturi nedureroase, dar totusi intepaturi....

Va voi scrie maine seara. Sper sa fie totul in regula...ca am emotii asa de mari....

Va imbratisez pe toate cu drag si va urez usor!


la mine asta e destul de frecvent. ia no-spa si stai in pat.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bun venit monique..si eu am baietel mai mare decat al tau cu o zi observ..si tot Andrei

Bogdana
15+ Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

M_monique, ne pare bine ca te-ai alaturat si tu acestei odisei! Felicitari pentru zmeul Andrei si sarcina usoara!

Multumesc de sfat si multe imbratisari!

Va tin la curent!

Acum am facut un dusulet parfumat si ma bag in pat cu speranta ca maine va fi totul in regula!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

http://s221.photobucket.com/albums/dd294/petreancodrina/
Bogdana
15+ Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput