Puiuti de Randunici 2008!! (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Pai ai vostri cate aveau maxim pana sa divesificati? Cat despre apoase... ele sunt explozive, cum sunt de obicei... nu apuc sa vad cat sunt de apoase... in fine.

Ideea e ca eu nu am un pediatru la care sa apelez, unul cu mintea destupata..

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Nicoleta, no ofense, cred ca vrei sa cauti probleme acolo unde nu sunt!
nici bebelusii astia nu sunt ceasuri elveyiene...si , in plus, ce-ar putea avea un bebelus alaptat exclusiv, nediversificat, nebiberonat si probabil fara un contact infectios?

sau are cineva enterocolita in familie si nu s-a spalat pe maini??
Asa ca, fara sa fiu un pediatru destupat, iti recomand calduros sa te linistesti!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

am vazut o Rebe frumoasa care se da in leagan.Clau as vrea sa faci o poza sau sa filnmezi cum se prinde jumper-ul tau, te rog....eu am luat unul de la Inglesina si l-am dus inapoi ca-mi trbuia grinda ca sa-l prind sau tocurile de la usi s afie iesite inafara.....imi pare rau de el ca-mi placea mult...chair ma gandeam ca-i fain ca pot sa-l mut in ce camera vreau ....dar cand am ajuns acasami-am dat seama ca nu am de ce sa-lprind.L afel avea si d ela PP.


si acum....HELP.....azi i-am dat pentru prima data piure de radacinoase(morvov, patrunjel si pastarnac)si nu prea a fost incantata.....nu ca m-as fi asteptat sa manance din prima dar maine ce sa fac??? tot piure din asta sau fac altceva???

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

ariel multa sanatate puiului mic, sa scape repede de otita. sa nu uiti sa-i dai si biotics daca ii da antibiotic.
ce ursulet cuminte am vazut la botez...nu s-a suparat nici cand l-a bagat cu capul in apa
am vazut si o pufosica mica in jumper. apropos clau e primit? mi se pare cam ciudatel un pic pt ca se cam balangane in el, adica nu sta cu spatele lipit cum e la cel al lui sovi...
si am admirat si pe duracell cu caciula de blana...ce scumpica e...n-ai zice ca e asa terorista cum zice mami....
bitza pune-i dovlecel si incearca sa nu-i pasezi si patrunjel si pastarnac, poate doar unul din ele si putin.


ROXANA, mami de AMIRA
(16.03.2008)
_

Too much love will kill you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bitza, cum a zis si cuscra-mea, dovlecelul 'rules'..vezi ca pastarnacul, telina, patrunjelul sunt prea aromate, putin amarui, poate d-aia nu-i plac, lasa-le pe mai tarziu...incepi si tu mai bine doar cu dovlecel si morcov, sunt printre cele mai bine tolerate la inceput!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Tuchi, iti dai seama ca nu vreau sa ma sperii degeaba... aici mi-ar recomanda sa intrerup alaptatul,sa-i dau lapte praf pt diaree... in fine, sper sa fie ok, ca altfel nu stiu ce sa fac. Si nu, nu a avut nimeni enterocolita, toata treaba poate fi de la mien, am mancat cam alandala ieri, pepene, pere... dar nu e prima data!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Nicoleta, cu siguranta e de la ce ai mancat!
iar de faza cu intreruperea alaptatului in diaree am mai auzit, si e cea mai mare tampenie! Ce nu inteleg eu, e faptul ca despre asta am invatat in facultate, intr-un stagiu de pediatrie care a durat 2 luni, si n-am facut cine stie ce cursuri speciale, de ce naiba pediatrii cu diploma nu stiu??
Anyway, tu alapteaza in continuare!
Ariel, te-ai intors de la doctor?? Sunteti ok?

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Amira, Luny sar'na mult de tot, asa ma gandeam si eu sa-i fac dovlecel maine....si o sa pun un morcovior........pot sa pun si o masura de lapte praf?????

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bitza incearca fara, daca papa lasa-l asa..ca daca se obisnuieste cu laptic in mancare s-ar putea sa fie greu sa-o dezveti...dar poti pune laptele tau, nu formula..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ursuleata, chiar ca artisti sunteti voi!

Amira, l-am comandat in State si ieri l-am primit. Nu toate sunt lipite de corp, sunt mai multe modele de jumper, unele sunt chiar cu scaunel. Eu am optat pentru acest model.

Bitza, pentru prins a improvizat Paul ceva, il intreb cum a facut si-ti spun.

Nicoleta, stai linistita, sigur nu-i problema cu scaunele lui. Este clar de la alimentatia ta.

Mare minune, Rebecca e de vreo 20 de minute in jumper, asa ceva nu s-a mai intamplat...Mai bine o iau de acolo...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput