Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Getutza multumim!

DanaH noi punem bucati de piept de pui, bucati mici de porc (luam gulas, daca stii), ciuperci, ardei gras, ceapa. Eu fac un www.pierrade.com/recette-pierrade-sauce_roquefort-f-58.html" target="_blank"> sos si cam atat. Aaaa..si evident branza de raclette.
Carnea o condimentez, asezonez inainte, iar legumele le tai felii.



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jady spune:

buna fetele,

cred ca de cand nu vam mai scris ati si uitat de mine,....

eu vam tot citit si imi pare rau pt Ylari, sincere condoleante...

Viane ce fain super tari gentile,te felicit pt talentul tau,...

mai citesc din urma si va dau ultimile noutati despre noi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Gabitzule ma bucur ca a fost bine!Sa stii ca si mie imi e dor de servici cu toate ca stiti si voi cat de mult m-am stresat in ultima vreme acolo,dar mi-e dor!!!Dar Costi cum s-a descurcat cu Raducu??

Fetelor sa vedeti ce baitel smecher am!Daca il las putin in patut singurel face scandal,in senusl ca zbiara sa merg la el,cum ma vede rade si are chef de joaca!Toata ma topesc!!E un dulce!!!

Cum nu doarme ,nu pot sta mult pe net,asa ca ma duc la joaca!!
Va pupicesc!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Felicia, te rog inca o data, imi spui si mie cum ai facut cu programul ala ??? mai incerc si eu, poate reusesc, sau poate intre timp imi dai tu raspunsul... multumesc

Jady, nu cred ca tea uitat nimeni

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Andree, si al meu la fel face in ultimele zile... se caraie, se maraie si cand merg langa el incepe sa zambeasca... tare smecheri sunt ei !!! ne prind deja slabiciunile... bondarelul dulce

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuta-maria spune:

buna fetelor se pare ca nu pot sa ma tin de ce mi-am propus, adika sa sciu in fiecare zi

dupa ce le-am laudat pe vladutz ce cuminte e si ca doarme asa binesi papa mai bine, a inceput sa fie marait(cred ca m-a auzit si si zis sa nu ma invat asaii curge nasucul si tuseste cum vad ca mai sunt si alti bebei pe aici. pupici pt ei sa se faca bine. ne-a vazut dna dr si ne-a dat niste picaturi in nasuc ophtamesone 1 pic de 3 ori pe zi si ambroxol la 8 ore timp de 5 zile si daca nu-si revine sa ne mai vada o data.

abia acum am reusit sa citesc tot si sa ajung la zi, tare vb sunteti(oricum nu ca inainte cand erati cu bebe in burtica)

am vazut ca s-a intors iasmina "surioara" pe burtica. felicitari, am vazut ce pricepute sunteti cleo si vivian, bravo voua, si eu as fi vrut sa stiu sa fac, ca prinde foarte bine mai ales acum ca a venit frigul si un plouver crosetat prinde bine.

doloress chiar daca s-a votat sa sti ca si mie tot poza 7 mi-a placut

anca e bine vladimir. noi acasa ii spunem vladutz in afara de porecle bineintales

miss cu siguranta au iesit bine pozele, le asteptam sa le vedem si noi daca se poate

gabita deja ai inceput serviciu!?


http://picasaweb.google.ro/ihapenciuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emycor spune:

Buna fetelor. In sfarsit am reusit si eu sa mai intru pe forum sa va vad.......de multe ori nici nu mai dau drumul la calculator.....

In primul rand felicitari creatoarelor colajelor.....sunt SUPERBE!!!!!

Ei.....am venit si noi de la mare....am fost la sf lui august.....a fost foarte frumos pentru tara.....Rares s-a simtit minunat, nu am avut probleme cu el, a fost foarte cuminte....dar la urma urmei asa este el in general.
De dormit dormim noaptea cu 2 pauze pentru papat si ziua mai dormim vreo 4 ceasuri in reprize.....de obicei cand il plimb pe afara.
De papat noi papam titi, am incercat si cu formula dar nu ii place....asa se stramba si parca isi provoaca rau ( i-am dat NAN) .....iar in rest am inceput cu suc de portocale care ii place f mult dar in schimb cand ii dau suc de mere sau de piersici se stramba f tare. Am incercat si cu supita strecurata dar s-a strambat si la aia. Ieri i-am dat mar razuit cu biscuite si a papat vreo 2 lingurite dar si alea cu multe mutrite. Azi facut supa la blender....papat vreo 4 lingurite...strambat si la alea......ce sa ma fac????? nu ii place nimik....oare sa nu imi fac griji ca e prea devreme la 4 luni????

In rest ne-a iesit un dintisor!!!!!!!! in dreapta jos.....si asa stie musca cu el deja.......

Saptamana viitoare mergem la vaccinul de 4 luni....sper sa nu il doara f tare. Apropo...noi am fost la medic la cardiologie ca la nastere i-a auzit un suflu ....si acolo i-a pus diagnosticul de defect septal atrial tip ostium secundum cu sunt stanga-dreapta....de fapt are o gaurica mica in inima...medicul a zis ca este asa de mica ca nu o poate masura si ca se va inchide pana la un an si sa nu ne facem griji. Se mai confrunta cineva cu asa ceva?

no bine....fetelor va pup iar pe puii vostrii ii pup de doua ori! pusici!!!!!

emycor mami de RARES-SEBASTIAN
www.picasaweb.google.com/emycor/RARESSEBASTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

A, Felicia, schimbami si mie te rog poza de la poezioara cu asta sau asta sau asta, ma las pe mana ta, care iti place tie mai mult... multumesc frumos de tot, dar auzi, sa o schimbi numai si numai cand ai tu timp si poti te rog....

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuta-maria

buna fetelor se pare ca nu pot sa ma tin de ce mi-am propus, adika sa sciu in fiecare zi

dupa ce le-am laudat pe vladutz ce cuminte e si ca doarme asa binesi papa mai bine, a inceput sa fie marait(cred ca m-a auzit si si zis sa nu ma invat asaii curge nasucul si tuseste cum vad ca mai sunt si alti bebei pe aici. pupici pt ei sa se faca bine. ne-a vazut dna dr si ne-a dat niste picaturi in nasuc ophtamesone 1 pic de 3 ori pe zi si ambroxol la 8 ore timp de 5 zile si daca nu-si revine sa ne mai vada o data.

abia acum am reusit sa citesc tot si sa ajung la zi, tare vb sunteti(oricum nu ca inainte cand erati cu bebe in burtica)

am vazut ca s-a intors iasmina "surioara" pe burtica. felicitari, am vazut ce pricepute sunteti cleo si vivian, bravo voua, si eu as fi vrut sa stiu sa fac, ca prinde foarte bine mai ales acum ca a venit frigul si un plouver crosetat prinde bine.

doloress e Desiree sau ma insel ?? cred chiar daca s-a votat sa sti ca si mie tot poza 7 mi-a placut

anca e bine vladimir. noi acasa ii spunem vladutz in afara de porecle bineintales

miss cu siguranta au iesit bine pozele, le asteptam sa le vedem si noi daca se poate

gabita deja ai inceput serviciu!?


http://picasaweb.google.ro/ihapenciuc


Anuta, draga, cand ai un copil mic multe din ce iti propui nu reusesti sa le faci, asta e, mai incolo cand or avea peste un anisor om putea, ca deh, vom avea copii de insurat si maritat ... imi pare rau ca vladutz e maraici... insanatosire grabnica... pup vladutzul dulce...

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emycor

Buna fetelor. In sfarsit am reusit si eu sa mai intru pe forum sa va vad.......de multe ori nici nu mai dau drumul la calculator.....

In primul rand felicitari creatoarelor colajelor.....sunt SUPERBE!!!!!

Ei.....am venit si noi de la mare....am fost la sf lui august.....a fost foarte frumos pentru tara.....Rares s-a simtit minunat, nu am avut probleme cu el, a fost foarte cuminte....dar la urma urmei asa este el in general.
De dormit dormim noaptea cu 2 pauze pentru papat si ziua mai dormim vreo 4 ceasuri in reprize.....de obicei cand il plimb pe afara.
De papat noi papam titi, am incercat si cu formula dar nu ii place....asa se stramba si parca isi provoaca rau ( i-am dat NAN) .....iar in rest am inceput cu suc de portocale care ii place f mult dar in schimb cand ii dau suc de mere sau de piersici se stramba f tare. Am incercat si cu supita strecurata dar s-a strambat si la aia. Ieri i-am dat mar razuit cu biscuite si a papat vreo 2 lingurite dar si alea cu multe mutrite. Azi facut supa la blender....papat vreo 4 lingurite...strambat si la alea......ce sa ma fac????? nu ii place nimik....oare sa nu imi fac griji ca e prea devreme la 4 luni????

In rest ne-a iesit un dintisor!!!!!!!! in dreapta jos.....si asa stie musca cu el deja.......

Saptamana viitoare mergem la vaccinul de 4 luni....sper sa nu il doara f tare. Apropo...noi am fost la medic la cardiologie ca la nastere i-a auzit un suflu ....si acolo i-a pus diagnosticul de defect septal atrial tip ostium secundum cu sunt stanga-dreapta....de fapt are o gaurica mica in inima...medicul a zis ca este asa de mica ca nu o poate masura si ca se va inchide pana la un an si sa nu ne facem griji. Se mai confrunta cineva cu asa ceva?

no bine....fetelor va pup iar pe puii vostrii ii pup de doua ori! pusici!!!!!

emycor mami de RARES-SEBASTIAN
www.picasaweb.google.com/emycor/RARESSEBASTIAN




Felicitari pentru dintisor !!! cu mancatul, ce sa zic, poate i place mai cald, sau mai rece aceleasi alimente care zici ca nu i le place... incearca mai multe variante, sau amestecate ?... noi am inceput diversificarea la 4 lunite jumate, aveam toate semnele ca putem incepe diversificarea desi uneori imi pare rau ca am inceput asa devreme...imi pare rau sa aud de probleme, sper din tot sufletul sa treaca...

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Mergi la inceput