Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

maria multumim de capitol nou,
zori bun venit si sa ai o sarcina usoara si bb mare si sanatos si mancacios


13+ si de Daniel(05.03.2006)


bb 2


varsta bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Eu mi-am pus carutul si tot mai sper asa ca...

Va pup pe toate si va doresc sa fiti bine. Eu am azi si maine activitate intensa la lucru dar nu uitati...fara stres, da

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

bun venit burticilor noi .
astazi am o durere de cap care ma enerveaza de nu mai pot. e adevarat ca nu reusesc deloc sa ma odihnesc noaptea, ma fatai de pe o parte pe alta indiferent la ce ora m-as culca si pe deasupra uneori am impresia ca ma intind prea rau in pat si am niste intepaturi prin burticaaaaaaaaa........ cred ca se revolta ca nu-l las sa doarma. si pe deasupra mai am si una bucata sotior racit si tot stau cu grija sa-l controlez sa nu faca temperatura.
voi aveti probleme cu somnul??? ca eu cand ajung la servici, atunci parca m-as lati sa trag un somn. cafea nu se pune problema- imi provoaca greata numai mirosul, de gustat nici atat, asa ca e trezire cu nasul pe geam la aer rece.
spor la treaba si fara prea mult stres azi

diana 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza..eu nu am mai prea intrat ca m-am odihnit mai mult..ieri au miscat pentru prima data bebeii mei
bun venit noilor gravidute


Bogdana
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Nu stiu ce se intampla dar mai nou ma trezesc dimineata la 5 sa merg la pisu si imi sare somnu. Azi am stat o ora si m-am tot invartit de pe o parte pe alta, nu puteam sa mai adorm la loc; eu care dormeam bustean
Azi mergem la eco, si sper sa aflam si noi ce culoare de carucior punem. Barbatelu meu ma intreba aseara - oare ne arata doctorul sexul ? Nu stiu daca doctorul ne arata, dar sper ca bebelica sa ne arate

15

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

adee, eu tot la 5 ma trezesc, in fiecare zi.

bogdana, asa repede? ma gandeam ca pana la 16 saptamani minimum nici nu poate fi vorba

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Adee, tare sotul tau M-a facut sa rad de dimineata. Al meu tot intreaba de la 8 sapt daca nu cumva se vede ce e...

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salutare burtici!

vad ca si printre voi mai sunt fete cu probleme de somn. exact pe la 5 ma trezesc si eu la pp si pana sa reusesc sa atipesc din nou suna desteptatorul.

in plus, am vise care par atat de reale si am senzatia ca ma trezesc deja obosita.

dar am o alta problema. acum o saptamana am avut niste dureri de cap ingrozitoare. am reusit sa adorm dupa 5 ore de chin si m-am trezit fara ele.

ieri pe la 16 m-a apucat din nou si azi am ramas cu ele. nu stiu ce sa fac, ce sa iau, daca am voie ceva dar simt ca imi explodeaza capul. parca mi-e strans creierul intr-o menghina iar daca fac miscari bruste, am senzatia ca cineva imi infinge cutite. e ingrozitor.

cu greturile si voma m-am obisnuit dar durerile acestea sunt cumplite.

va rog, exista ceva ce pot lua? am ratacit nr de tel al d-nei dr.

15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Si eu tot la 5 ma trezeam, acum ne-am facut mai lenesi, ne trezim la 6, chiar 7.
De dureri de cap nu stiu ce sa zic, n-am avut inca si sper nici sa n-am...

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

cocufan, pt dureri de cap poti sa iei algocalmin. Medicul meu mi l-a recomandat lunea asta. In plus am citit prospectul si spune clar ca singurel;e precautii sunt pt trim 1 si 3, in trim 2 nu e nicio problema.

11+

Mergi la inceput