Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Cherie de ce esti supi? Ce te-a necajit?

Isabela fericita 31+ cu Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Babyzapi unde nasti??????

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 32+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Alexa nasc la Medlife. Si am inteles ca pana si camasa de noapte si halat primesc de la ei. Si bebitza body-uri tot de la ei. Si cat stau internata nu ma lasa cu chiloteii mei, mi se dau unii sterili de unica folosinta.

Isabela fericita 31+ cu Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

am cam incheiat si eu bagajul p spital...mai am de luat o pereche de papuci, o camasa de noapte si pampers pt bebe...
am cumparat azi: un biberon de la avent, camasa noapte, 3 perechi sosetute bebe, 1 pereche botosei, un pled din bumbac, un pled din finet, bephanten, servetele umede bebe, chiloti pt mine, tifon, vata, rivanol, ulei corp, sampon/gel baie bebe...
si cam atat....

maine o sa ma duc sa-i iau si lenjeria de patut...azi nu aveau pe bleu...33 ron...cu pernuta, pilota si cearceaf...si eventual niste bodyuri, pantalonasi si inca o caciulita...

32+ DAVID ANDREI
http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Bebecris de unde iei lenjeria la pretul ala atat de bun?

Isabela fericita 31+ cu Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ma gandeam ca in continuarea listei ar mai fi cateva lucruri...din cate am vazut unele se regaseau si-n lista Alexei, unele, nu...Deci:
- un deo solid, mai fara miros
- pentru tine furculita, lingura, lingurita (in fine, la tine poate nu e cazul..in Romania sigur da)
- crema garmastan pentru sani si ar fi buna si o sticluta de glicerina boraxata, daca are bebe gurita incarcata, sa-l stergi-n gurita si sa-ti dai si tu pe sani
- comprese sterile (pentru bebe) - pentru sters ochisori etc
- vata+tifon pentru ati confectiona tampoane
Sper sa-ti fie de folos..

Citat:
citat din mesajul lui cata_myky

gata si bagajul de spital.o sa listez ce am pus si sa imi ziceti si mie daca mai trebuie ceva.va rog
pt mine
-camasa noapte 2 buc
-sosete
-chilotei
-prosoape 3 buc
-tampoane
-tampoane pt sini
-pasta +periuta dinti
-perie par
-halat
-papuci
-servetele pt nas
-strigurel buze
-uscator par
pt bebe:
-body 4 buc
-caciulite 3 buc
-salopete 4 buc
-bluzite corp 4 buc
-bluzite cu mineca lunga
-pampers
-servetele umede
-crema fundulet
-paturica
-trusou de scos din spital
cu landoul si fisul de iarna o sa vine tati,dar nu stiu daca mai trebuie ceva,hellp

imi ziceti si mie daca mai trebuie adaugat ceva la listuta mea?

34+
Man-Dat Christian
AMR 3 sapt
http://community.webshots.com/album/563380163SLyzHI?vhost=community


Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Fetelor eu sunt destul de debusolata..azi cind am venit de la Mall, m-am dezbracat si mi s-a facut burtica ghem..zic sa ma duc la baie sa fac pp, ca asa fac cind simt burtica ghem si cind colo, ma trezesc ca fac pe mine, dar sincer a fost foarte ciudat ca nu am simtit ca fac, m-a trecut pur si simplu ca si atunci cind se rupe apa, asa ca nu stiu daca a fost numai pp 100%. Treaba este ca am niste junghiuri nasoale si bb super agitat, basca niste contractii nu dese de tot, dar dureroase...in fine, astept sa vad ce se ma intimpla si sper ca nu a fost totusi niste apa..Colul ma inteapa nasol si nici durerile de solduri si coloana si alea de burta ca la ciclu nu ma ocolesc.
Eu nici bagajul de spital nu il am facut, iar toate lucrurile lui bb sunt la mama care maine pleaca cu tata din Bucuresti. Sa mai zic ca maine vine si mobila pentru fetite?


Bianca Andreea
Larisa Elena33+
A M R numai 7 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Bebecris de unde iei lenjeria la pretul ala atat de bun?

Isabela fericita 31+ cu Rafael Nicolas

Primul nostru



din magazinul titan...de la etajul 1...este un raion unde gasesti multe lucruri de la aziz bebe....

32+ DAVID ANDREI
http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Loren da-o in colo de mobila si de bagaj....Du-te ACUM la spital......nu glumesc....Cu asta chiar ca nu mai e nici loc de gluma sau de joaca...mai bine iti zice ca e alarma falsa....decat sa ti se fi rupt apa si sa stai asa.....Chiar vreau sa te sperii sa pleci odata.....Abia am scris ca la 34 de sapt( sapt trecuta) cosmeticiana mea a nascut ca i s-a rupt apa si a fugit la spital.....

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 32+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

am si eu la dispozitie de la ei tot ce imi trebuie pt mine si BB.iti da si haine dar le vreau pe ale mele.si e mai bine asa.lenjerie de pat si tacimuri nu am nevoie ca aici mincarea e asa de buna in spitale ca zici ca maninci la restaurant.uitasem de suzeta dar trebuie sa o sterilizez mai intii si o sa iau si in biberon +o cutie de lapte in caz de ceva.pampersi am luat un pachet de 28 de buc sper sa fie de ajuns daca nu mai cumparam,crema pt sini am pus,fardurile si ap fot or sa fie in geanta dar deocamdata cam asa ar fi.nu de alta dar deja s-a umplut valiza.ah nu pusesem sampon si crema de corp pt BB.multam fetele

34+
Man-Dat Christian
AMR 3 sapt
http://community.webshots.com/album/563380163SLyzHI?vhost=community

Mergi la inceput