Gravidute & Mamici de IASI (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc de incurajare Lacra!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Byu, nu! Nu e soare la noi, dar am tras si noi un bine-meritat somnic. Ca ma alearga prin casa de dimineata. De vreo luna se chinuie sa-i iasa doi molari in partea stanga, sus si jos. (in dreapta ii are) Au iesit doar doi coltisori sus si doi jos. Il vedeam agitat, azi am zis sa-i mai dau cu Dentinox si cand ma uit mai bine...are deja un canin iesit (dreapta sus) si unul da semne (dreapta jos) Ca la noi asa e, intai au iesit dintii in dreapta, apoi in stanga. Of! Si stiu ca faza cu caninii e neplacuta tare. saracul, de asta statea mai mult la san. Si eu...mama rea, ziceam sa-l intarc. ca s-a invatat prost si numai suzeteste.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

noi mergem in copou pe la 17.30..urmeaza sa ne intalnim cu Cris si Amalia..cine isi face curaj..oricum, sa stiti ca nu e asa frig afara.e urat, dar nu e f frig ca zilele trecute..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 11 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Ghinet, te cred , ca si eu sunt teleghidata, numai ca eu nu pot sa dorm la amiaza...trebuie sa fac de mancare cand doarme el, iar aziCasian al meu a dormit trei ore jumate(si inca mai doarme), lucru care nu l-a facut de cand s-a nascut, saracutul se cunoaste ca e bolnavior.

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Byu, sper ca e bine Casian. Dimineata ti-a facut-o. Si eu am patit cu Stefy. Am incercat intr-o zi de 3 ori sa-i iau proba de urina si de 2 ori mi-a umplut sticluta cu kk. Multa sanatate cavalerului. Si un apasat sa-i treaca repede. Somnolenta si dormitul ore in sir la noi e semn de boala.

Alina, si voi ma incurajati pe mine de multe ori. Va dau la toate , ca toate m-ati ajutat in diferite momente.

vacanta la mare
poze din iunie
Poze din Copou
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Merci Celia! Multumim pentru noul capitol, Miha!
David al meu nu vrea deloc lapte! M-am stors, ca mi se intaresc sanii si i-am dat cu paharul! Nu vrea si gata1 Nici lapte de vaca nu serveste! O fi normal?!

Daca nu vrea lapte n-ai ce-i face.Ce-ai putea sa-i faci decat sa incerci sa inlocuiesti cu iaurt,branza....? Sau...combina laptele cu cereale,de-alea de baieti mari ,un pic de Nesquik sau facut milkshake cu banane sau alt fruct ce-i place.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

ALINA felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos. Ce m-am emotionat cand am citit de parca eram eu insarcinata.
Ii mai dai san lui David daca esti insarcinata?

CELIA bine ca ai mai venit pe la noi asteptam poze de la petrecere. Chiar zilele trecute vorbeam cu Petronela despre tine. Stiai ca a avut nunta in vara asta?

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Eu sunt la mama si de 2 ore tot fac lectii cu frate-miu care e in clasa a 4-a. bai le da niste exercitii de ti se impleticesc creierii

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:



Alina, felicitari si de la mine! Ai multa grija de tine! Vorba Danielei... asa m-am emotionat dintr-o data cand am citit...

Daniela, baga exercitiile aici, poate te ajut...

Lacramioara, intr-adevar stupida de tot faza ta :( Sper sa-ti treaca repede... ufff...

Mergi la inceput