LMA!!! Bucurii de sept-oct 2006 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Citat:
citat din mesajul lui itzy-bitzy

Scumpik laptele Milumil de care spui se gaseste si in Germania ca acolo e facut doar. Eu numai din ala ii dau Anei-Maria fiindca imi aducea lunar unchiul meu. Acum am venit cu 5 cutii aici dar imi vor mai trimite ai mei inca 10 sa am stoc. Deci se numeste Milupa -Milumil Kindermilch Plus ab 1 jahr (de la 1 an). Este echivalentul celui de la noi dar imbunatatit. Cutia este galbena-portocalie asa cu imaginea unui baietel care se da in leagan

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)




Mersi Itzy pentru raspuns . Stii cumva si cat e cutia? Am dat un search pe google si am vazut cum arata cutia, dar am o nelamurire...acolo scria ceva de 4x500 ml, stii cum adik? cutia nu contine tot 2 pungi ca astea de la noi?

*************************************************************

Anca, mamica de www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">LUCA (17.10.2006)
Poze Luca <> www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Este cutie de 2 pachete, 600 grame scrie pe ea.
Eu am prins o perioada , aniversau 25 de ani ...si imi lua 800 grame cu 170. mii lei vechi...un chilipir...Acum este cam acelasi pret ca la noi. Am ales sa iau in continuare de acolo pt ca era varianta "Plus". Pupici.


Xandrinne...nu mai comentez si eu bunatatile tale.....Heheeee numai maine nu-i poimaine...asa e?



---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Itzy mama da tu ce cauti in China? Cand ati plecat? Eu acu am vazut si nu-mi venea a crede unde ai ajuns . Cred ca a fost tare frumos in excursia facuta la Marele Zid Chinezesc si in Orasul Interzis, astept si pozele. am papusica vorbareata.

Va las...noapte linistita!

*************************************************************

Anca, mamica de www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">LUCA (17.10.2006)
Poze Luca <> www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Mamici

Imi cer scuze ca dau buzna in topicul vostru, cred ca multe dintre voi stiti deja despre Sonia, capsunica noastra de mai-iunie 2007. Daca nu, www.webshots.com/user/kay_al" target="_blank">aici o puteti vedea si aici puteti afla mai multe despre ea.

Am deschis un bazar pentru Sonia, pentru a mai strange cativa banuti, atat de necesari pentru urmatoarea operatie.
Aici este topicul dedicat bazarului, poate gasiti ceva ce va place.
De asemenea, daca aveti hainute (noi sau purtate, in stare buna) care nu va mai folosesc sau alte produse de care nu aveti nevoie si credeti ca ar folosi cuiva, va rog sa luati in considerare si varianta de a le dona pentru acest bazar.

Orice ajutor, oricat de mic, o aduce pe Sonia mai aproape de sansa ei la viata!

Multumesc mult de tot!

La multi ani, bucurii de septembrie-octombrie!!!

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia / Bazar pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Multumesc mult de tot Itzy, esti o draguta

*************************************************************

Anca, mamica de www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">LUCA (17.10.2006)
Poze Luca <> www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

hehe ai vazut ...? te-am prins ca nu ai recuperat din urma ca mine!

Am scris in capitolele trecute si ti-am dat si PM acum ...ti-am zis pe scurt asa

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Mersi pentru pm...ti-am raspuns si eu
Treci la nani ca e tarziu la tine

*************************************************************

Anca, mamica de www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">LUCA (17.10.2006)
Poze Luca <> www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Neata.
Va invit la o si o felie de Tarta.

Lilicoo unde esti soro. Ti-am dat mesaj pe telefon la 7 dimineata cand imi beam cafeaua ...nici acum nu a ajuns. Ai telefonul inchis....sau ai ramas in sala de nasteri. LA MULTI ANI !! VLADUT. Sa cresti mare si voinic, sanatos si norocos si sa le aduci parintilor numai bucurii. si pt mami tau .

La multi ani! Roxana(Floricel) sa fi sanatoasa si fericita. Mamica ta nu mai da pe la noi?

Alina cred ca sunt f interesante toate locurile pe care le vizitati in China. Cu suzy nu stiu cum a fost ...cred ca nu am fost pe faza cand ai povestit. Chiar vroiam sa te intreb de lapte. Am vazut la tv ca era un haos total in China .....spuneau ca ar contine ceva toxic si l-au scos de pe piata.Cred ca e haioasa foc Ana.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Ca sa nu va plictisiti la cafea, va invitam la un set de POZE proaspete.





POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna dimineata!
La multi ani Vladut! La multi ani Roxana!
Lilina, sper ca ai avut nastere usoara .
Itzy, multumesc. FF misto excursiile tale.
De fapt, multumesc tuturor pentru urari.
Monique, acum savurez cafeaua.
Xandrutzo, unde esti???? nu mi-ai raspuns la Pm, ceea ce nu iti sta in fire. Nici nu ai aparut pe forum. Ne faci vreo surpriza?
Am zis ca vorbim maine dimineata dar am uitat ca maine la 9 am un proces. Dar, daca imi trimiti nr, te sun cum termin.
Eu sunt suparata cu copii astia. Ieri a zis dr ca Petru are rosu in gat plus stomatita.Nu a mancat nimic si e ff amarat, ca il doare gurita. Lilina, la voi in cat timp i-a trecut lui Vladone? Mi-a dat sa ii dau Augmentin, Nurofen, sa il clatesc cu apa cu bicarbonat si sa ii pulverizez Tantum Verde. Si Toma tuseste..
Azi tb sa fac mancare..

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput