Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Monicus, mergi la Profil Personal, apar cateva meniuri si apesi Editeaza Profil. Jos de tot, unde scrie Optiuni Profil apesi pe semnul ± si acolo trebuie sa bifezi Da la intrebarea Mail de la membrii?.
Deasupra, tot acolo iti poti scrie o Semnatura si sa o faci Semnatura auto daca bifezi Da.
Spor la jucat cu informatiile de la profil .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 29+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Monicus intra in profil personal, la a treia optiune "mesaje private". Acolo te duci la "Options" si selectezi " activeaza mesajele private". Sper sa-ti iasa! >apoi ti se va trimite si PM cu parola si contul, fi fara grija!


Citat:
citat din mesajul lui monicus

Otilav.... nu stiu sa imi activez PM... si aici am nevoie de ajutor....

si apoi se poate sa obtin si eu ID si parola de la contul comun?


Anudutza_02 Stiu zona Apusului... restaurantul Cocosul Rosu.... Deci inca o graviduza care sta in mIlitari.. Ce tare ma bucur....

Am pus poze recente cu noi...."proaspete.. unele" si unele poze am promis eu ca le pun.. dar din cauz atimpul nu le-am pus la timp...
Va pup...... si o seara placuta lal toate gravidutzele.


http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 27+
AMR 13 saptamani


Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Otilia ma gandeam ca optiunile alea sunt doar pentru mail..nu pentru PM. Oricum de cat amar de ani m-am inscris eu aici, le-am si uitat...

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Otilia, o cheama Ana Maria. Acum ii spun Ana, doar cand era in burtica i-am spus Mariuca si asa a ramas in semnatura. Nu prea mi se pare ca i se potriveste Mariuca. Si pe Ana ta o cheama Maria?
Nu stiu daca diabetul e de tip B sau nu. Oricum, stiu ca se numeste de maturitate. Si diabeticii au pofta mare de dulce.

Azi mi-a mai spus Ana una: "Cand o sa iti taie burtica, eu o sa ma scol dimineata devreme sa iti pregatesc mincarica si sa vin la tine la spital sa te ajut"

Vrabiuta, asa este, sunt atat de scumi copiii. Sa vedem daca apare gelozia dupa ce nastem....

Andy08, pai asa am zis si eu, asa ca am spus stop serviciului. O sa mai lucrez de acasa, ca nu pot sta degeaba toata ziua.

Mai fetelor, nu stiu ce sa fac. Cred ca ii schimb gradinita Anei. Mi-a spus ca vineri i-a dat doamna o palma la fund ca nu a dansat corect si nu a fost atenta la miscari. E posibil? E cam urlatoare doamna ei si severa, dar nu imi inchipuiam asa ceva!!! Am gasit o gradi particulara unde merge o prietena de a ei. Este 370RON program normal si 470RON pana la 18:00. Ceea ce ma incanta este ca sunt educatoare bune si cu metoda deosebita. Iata pagina lor: http://www.gradinita-ariel.ro/. Faza e ca pe Ana o ia o saptamana mama si o saptamana soacra, dupa care o duc la ele acasa si noi o luam seara. Gradinita asta este mai aproape de mama (la o statie de mama si la una si jumatate de soacra). Gradinita veche era langa soacra si la 3 statii de mama. In principiu nu ar avea de ce sa se supere soacra-mea, dar mi-e ca cine stie ce mutre face, sa nu zica ca o mut din cauza ca e mai aproape de mama. Eu as fi vrut sa mi-o aduca acasa dupa program (in perioada in care stau cu bb acasa), insa ele stau destul de departe de mine si le-ar fi greu. Nu stiu cum sa fac...



Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (DPN: 30 Noi 2008)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Bebecris super melodie! Sa stii ca si mie imi place muzica greceasca, cu toate ca n-am nici o legatura cu ei, ce-i drept n-am un cantaret preferat, dar ascult cu mare placere muzica lor!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

bebecris- ai deschis discoteca? cine rupe biletele la intrare in discotaca?

31+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Madutza eu as muta-o la gradinita particulara. Nu se compara conditiile si daca v-a continua d-na asa vei regreta. Asta nu e comportament de cadru didactic!. In plus, costul nu mi se pare deloc mare...noi la cea de stat ajungem pe la 200 ron pe luna cu optionalele. In vara, l-am avut o luna si jumatate la una particulara pentru ca cea de stat isi incheiase activitatea...nu poti sa-ti spun ce copil schimbat am avut!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Wow Bebecris a deschis discoteca. Adevarul este ca ar trebui sa mai facem si noi putina miscare inainte de a incepe nasterile.

Si chiar asa avem nevoie de un casier devotat.

Madutza, eu luni la prima ora as avea o discutie cu ea. Poate mai gasesti mamici cu copii la gradinita privata sa afli mai multe pareri inainte de a o muta. Oricum pretul mi se pare excelent, acum mai depinde si ce ofera. Cu distanta nu stiu ce sa zic, banuiesc ca oricum intentionezi sa o iei tu dupa ce mai creste bb putintel, iar argumentul mutarii oricum il ai deja.
Deci suntem pe aici 3 mamici cu fetite Ana Maria. Eu ii spun Ana, a fost alegerea mea pentru ca aveam DPN 9 decembrie si este Sf. Ana, bunica care m-a crescut a fost Ana. Doar cand sunt suparata pe ea ii spun Ana Maria, imi mai trec nervii pana rostesc tot numele .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 29+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Amalia, in ce sens ai avut copilul schimbat? A invatat mai multe sau legat de agresivitate? Preturile sunt foarte mici, cred ca e subventionat de o fundatie. In general, la restul gradinitelor din Ploiesti este 500 la program normal si 800 la prelungit. Ar fi bine daca ar vrea la prelungit, numai ca pana acum zicea ca vrea si cand i-am spus ca o duc a inceput sa bazaie....



Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (DPN: 30 Noi 2008)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Madutza scuze, m-am exprimat cu jumatati de masura! schimbat in sensul bun al cuvantului. El este copil cuminte de fel, dar reclamatii mai avem de la doamna. Aici in schimb, n-am avut nici una, venea foarte incantat si fericit acasa, povestea numai de activitati frumoase, aveau mai multa rabdare si cu somnul de pranz..de ex. le punea o caseta cu o poveste s-o asculte la culcare, sau pe citea una din ele o poveste...lucru care nu l-au facut niciodata dincolo, cu toate ca nu vad mare efort in asta.
Pretul este chiar super, pentru ca eu am dat 900 Ron in conditiile in care era vacanta si nu mai aveau deloc optionale, iar de adus il aducea sotul, nu ei.

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 34+ Luca Gabriel

Mergi la inceput