Puiuti de Randunici!! (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hai ca nu a trebuie sa mai astept pana maine....bravo Ariel.....tralala-ul a fost constructiv

ce ma enerveaza ca sunt pe Mozilla si nu pot sa colorez nimic

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

bitza - baga poze!!! ca pe voi chiar v-am uitat la fata!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

bitza chiar acum ma uitam pe net la scaune de masa, ca maine trecem la "atac",si vreau sa imi fac idee de preturi, modele....am vazut un scaun de masa cu buburuza si ma gandeam la voi

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Sunteti mortale!
Kya, Ariel si Cristina, am ras de m-am prapadit...hai, lasa ca va impacati voi!


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Si de pozele mele cu Barosanu,nu zice nimeni nimic

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bitzulina, multumim, multumim!
Cristina, pai cum crezi ca e Bitza? slaba si frumoasa, ai uitat?? mie mi-a ramas poza aia cu ea gravida in bluza rosie

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Simo, eu vreau sa vad, dar n-am vazut linkul...m-am ramolit . Mai pune o data!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Si eu am omis link-ul Simo! baga link-ul inca o data

Si m-am bagat Bubu la pozele de la semnatura lu Bitza si mi-am amintit-o! Da, da, ea e, sexy mami, la fel ca si tine. Ca am vazut pozele, da no, n-am comentat! tu si cu sotul - ca doi porumbei! si Vladut teposul si Stefan cu papion.

Si Ariel - nu am cautat emoticonul in listoaca aia, ca n-aveam rabdare nici eu,il stiu din prescurtare.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Ati auzit stirea cu fetita care a murit in timp ce o opera de polipi????m-aluat groaza...ca si noi l-am operat pe David la 3 ani si ne-a fost tare frica!am semnat ca suntem de acord cu anestezie generala...saraci parinti!mi se rupe sufletul

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Salutare!
Azi am fost la dr. la vaccinare, avem 73 cm (percentila 95) si 7.300g (adica a luat 450g pe luna in ultimele 2 luni). Dr. a fost foarte incantata, a zis ca arata foate bine, se dezvolta excelent, si-a pastrat linia pe care a inceput, asa e felul lui, lung si cu mijlocel tras ca prin inel. Ne-a admirat ca noi nu venim decat la controalele prestabilite si nu avem niciodata probleme, nu sunam cu nici un muc sau febra, cu nimic, ca e bebe sanatos tun. In fine, hai ca ne-am laudat destul

Arieeeel, dupa ce i-am dat un pic de suc de morcov, cum ai zis tu, ia te uita ce mi-a facut ieri! Au fost 4 kk mari, a inceput primul in noaptea de dupa suc, iar dimineata mi-a facut mie pocinogul asta si mai tarziu inca 2 mari de tot. Deci sucul de morcovi rulz la constipatie.
Normal ca ta-su radea cu lacrimi si facea poze in loc sa ma ajute sa curat sau sa tina cainele departe, care caine venise repede sa ne curete el. I-am zis ca as vrea sa se kkceasca si pe el macar o data, sa rad si eu.
CcrisCcrisule, te plangeai de constipatia Andreei, uite asa am rezolvat-o eu. Si sa stii ca am facut pauza ieri de fructe si legume, i-am dat doar tzitzi, ca sa-si elibereze micutul burtica.


Asa...sa va mai zic din site-ul ala cu diversificarea, nu stiu daca voi ati apucat sa-l frunzariti, uitati ce am gasit eu:
Myth: I tried to feed my baby (xyz) food once and he hates it!
Truth: Experts say that it takes an infant between 15-21 instances of trying out a (new) food before a true like or dislike is established. If you are just beginning to introduce solid foods, you really will not be able to determine if your baby has a true dislike for a food until much later. In the initial stages of solid food introduction, you will be met with funny faces as your baby tries to understand the textures and taste of the new foods. These funny faces, and even a refusal to open ones mouth for a feeding, do not necessarily indicate a dislike for a food.
Asta pentru ca am citit unele fete se plang de copil ca nu-i place una, alta. Deci perseverati, perseverati.
Si tot citind acolo la pagina cu mituri, am descoperit ca noi mancam aproximativ 1 kg de insecte anual prin mancarea mai mult sau mai putin procesata pe care o cumparam. Si ca sa mi se faca si mai rau, m-am dus si am citit si linkul ala catre US-FDA (organismul care supravegheaza tot ce tine de mancare si cam tot ce baga omul in el). Foaaaarte interesaaaant.

Sovi, ovazul (oatmeal) este foarte bun, si noi astia mari il punem in cereale, e f. gustos. Eu am inceput sa-i dau acum la 6 luni pentru ca are gluten, d-aia am asteptat si i-am dat initial doar orez. Dar daca ii dai deja lui Sasha si l-a primit bine, e OK, mergi mai departe cu el. Nu mai stiu daca ai spus, ai rezolvat cu tzutzuroiul din guritza lui Sash?

Kya, am vazut si eu la vremea respectiva montajul pe care l-ai pus, este superb!!!

Simo, nepotul lui sotza-miu conduce ATV-ul de la 4 (patru) ani! Anul trecut cand am fost in vizita la cumnat am ramas fara cuvinte cand am vazut ca-l lasa pe fi-su singur in ATV sa conduca. Se lua la intrecere cu ta-su si cu randunoiul meu. Si ei locuiesc in zona de deal. Conducea pustiul de n-avea treaba!!! Asa ca stai linistita, n-o sa se intample nimic. Plus ca David gata, si-a luat portia de cazatura nasoala cu bicicleta, statistic vorbind nu are cum sa se accidenteze si cu ATV-ul.

Luny, ti-am admirat pozele din vacanta. Foarte frumos! Nu mai stiu, ai fost cu Mufy la dr. la controlul de 6 luni (scuze daca ai povestit, n-am apucat sa citesc tot).

Clau, superba este Rebecca! Tot asa se trezeste noaptea? Felicitari pentru Razvanel scolar!

Gecko, am citit ca vrei sa-l dai pe Bursuc la gradi. Bafta sa gasesti un daycare care sa-ti placa! Eu nu am curaj sa-l dau, o sa astept pana incepe sa vorbeasca bine, sa poata sa-mi dea raportul Sa stii ca doctorita mi-a spus astazi ca probabil Sean simte ca odata cu diversificare se produce o "ruptura" intre el si tzitzi si d-aia se trezeste noaptea. Si mi-am amintit ca parca si tu ziceai la fel. Sean dormea inainte ca valiza pe timpul noptii, cate 12 ore neintrerupt, si cum am inceput diversificarea gata, se trezeste de 2 ori pe noapte. Nu-i da nici un dinte inca, nu are otita, nu are alte "bube"..alta explicatie nu estem.

Vad ca multi bebei au inceput sa mearga de-a busilea, felicitarile mele! Sean e cam puturosel, nu vrea. Abia acum sta si el in fund, fara suport, dar nu se ridica singur, tre sa-l pun eu. Insa dr. mi-a spus ca e foarte normal, abia intre 7-9 luni merg de-a busilea cei mai multi copii.

Mimonixa, o sa pun si poze, si filmulete, dar sa apuc un pic de timp. Tu cand mai pui? Felicitari pentru Teodora liceeana!!! La ce liceu este? iarta-ma daca ai zis, dar eu n-am fost pe faza.

Nu in ultimul rand, o imbratisare calda pentru CristinaGoji, nu vei uita niciodata chipul bunicii tale, nu ai cum. Sunt alaturi de tine, stiu ca tare greu este...

Pup restul fetelor pe care nu le-am pomenit - iertare!-, revin daca ma lasa "Nashul".



Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput