Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Mamiseli multa sanatate! Mai e putin si ne tinem puiutii in brate, o sa treaca repede timpul. Cand mai poti, mai scrie 2 randuri sa stim ca esti bine! Pup!
Mariana28 insanatosire grabnica! Te asteptam cand ai vreme sa schimbi impresii cu noi!
Mirtha nasol cu concediul ala! Din experienta persoanala, te sfatuiesc s-o iei mai incet..nici eu nu ascultam cand mi se spunea ca nu sunt de neinlocuit, ca nu cade firma daca nu stau eu peste program, daca intru in concediu, etc...Am remarcat surprinsa cat adevar era in aceste vorbe! Prima data cand am stat cu adevarat relaxata a fost asta vara cele 3 zile de concediu..iar acum sunt deja de 4 zile in CO si simt ca sunt detasata de tot ce inseamna munca...si mai am si saptamana viitoare CO! E adevarat ca vreau sa ma mai duc si eu dupa aceste concediu....nu stiu inca pentru cata vreme..dar o iau usor! Ai nevoie de energia asta mai incolo, acum trebuie sa acumulezi calm, odihna si sanatate! Pup!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 33+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Criss multumesc. Asemenea si tie!
Sper ca , daca nu ma mai trezesc asa des in timpul noptii - am redus portia de lichide dupa ora 20 - , voi fi ceva mai odihnita maine. Vom vedea.

O noapte buna sa veti burticute !

Mirtha 34 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Amalia incercam sa ne racordam la noua realitate. Sper sa imi reuseasca pt. ca altfel pun eu insumi biciul pe mine . Nu o mai astept pe Eli !
Problema este doar fata in fata cu mine ! Daca resusesc sa ma conving pe mine va fi ok.

Noapte buna.

Mirtha 34 + Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Apar si eu cam tarziu dar asta este. Radiografia a iesit bine, se vindeca osul. Mai mergem peste 3 saptamani sa vedem cum se prezinta. De scos nu a zis nimic si sincer prefer sa il aibe ca ea nu se menajeaza. Si acum face cam prea multe miscari riscante.
Ana avea obrajorii cam rosii si m-a prins si pe mine la un moment dat, asa ca am savurat o Vitamina C si acum suntem la un ceai de soc/ fructe de padure cu lamaie.

Elilov, ma bucur ca ai primit vesti bune. Sper ca ti-a iesit definitiv din cap hidroencefalia care nu este ceva ereditar, nu stiu de ce te-ai mai stresat cu ea.
Mamiseli, ce-i cu piciorul ca nici eu nu inteleg de ce folosesti cadrul acela metalic. Eu din fericire am scapat de dureri de cand am fost in Ro, azi am scapat definitiv si de cel mai dureros carcel din viata mea.
Mariana28, ce-i acela Osteozin, pentru a intari oasele? Te intreb pentru ca eu am primit de la medicul de aici niste medicamente pentru artrita/reumatism si nu le pot lua in sarcina.
Anes, ce bune suntem la previziuni, am zis noi sa stai linistita. Vei vedea ca nici bb nu va fi urias.
Dea, am tot uitat sa-ti spun ce-ti seamana fata, sper sa nu ma insel dar are o mutrisoara sugubeata ca a ta. Te vad eu cu semnatura Ana nazadravana .
Mav, vorba ta, parca nici energie sa ma plang nu am. De fapt sincera sa fiu stiam la ce sa ma astept ca doar am mai trecut o data prin sarcina si nu ma asteptam sa scap simplu si usor.
Simona, ma uimesti, pai si de extrauterina ai avut "noroc", nasol ce sa zic. Ma bucur ca ai o doctora buna acum si ca ai inceput sa faci injectiile pentru maturarea plamanilor.
Amalia, stai pe la Obor sau in sectorul 2?

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 28+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Otilia ma bucur ca a iesit bine radiografia! Cat priveste locatia...nu, nu stau in sectorul 2 , ci in sectorul 6. Te pot ajuta cu ceva?

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 33+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Seara buna!

Desi la spartul targului (din motive obiective).... ANDREUTZA!!! BB sanatos, nascut cu bine, la termen si toate cele bune!

Anes

Brie Doamne ajuta! ....Cand ma gandesc ca era sa merg si eu la dr P (pana la urma, cu el nasti, nu?)... si ca am DPN 25-26oct... probabil ca ne-ar fi programat pe amandoua in aceeasi zi... brrrr....

Stiu sigur ca vroiam sa mai scriu cu dedicatie, dar cum as avea de recuperat un capitol... si e tarziu si sunt franta... ma intelegeti voi si nu va suparati.... Daca am omis ceva important, ma trageti de maneca, da?

N-am avut net de aseara... si prin asa o zi proasta am trecut azi...
Nu l-am simtit deloc pe bb aproape toata ziua... Abia acum, seara, cand am ajuns la cabinetul dr, a inceput sa se miste.... Nu va zic ce spaima am tras....
La echo parea totul ok, inima lui bb in parametri, lichidul ok, placenta ok, fluxurile sanguine ok... BB de 2,6kg= crescut exact cat trebuie (nicidecum urias de 3kg)....
Nici dr n-a stiut sa-mi zica de ce nu l-am simtit atatea ore in sir... dar m-a luat foarte in serios... M-a intrebat tot felul de lucruri... printre care si daca am in familie antecedente de accidente vasculare, pareze, etc... si cand i-am zis ca da, chiar tata... i-a inghetat zambetul pe buze...
Nu mai detaliez... ca nu vreau sa gandesc in sens negativ...
Trebuie sa numar miscarile lui bb/zi si sa o sun cel putin la doua zile....
Cand a auzit ca iar am facut tromboza si am dat pe la chirurgie din nou, mi-a dat trimitere pt analize si... reteta de... Clexane!
Despre gelatina aia... mi-a zis sa stau linistita, m-a consultat, colul este inchis si secretia este ok.
Mi-a facut pe loc analiza pt streptoculul B si rezultatul e negativ, slava Domnului!!!!
...In functie de analize, mai vorbim daca voi avea cezariana sau nu, dar din cate mi-a explicat in seara asta (si n-am rabdare acum sa mai scriu, scuze!), se pare ca totusi varianta nasterii naturale este cea mai buna, atat pt bb (in primul rand), cat si pt mine....
Cam atat despre noi....
Plec la nani! Noapte buna!


34+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

otilia- bine ca incepe sa se vindece osul nazdravanei.
mirtha- referitor la saltele, sa stii ca pe mine m-a ajutat trimiterea la "parintii....". tocmai asta incercam sa-i spun lui brie. oricum, pana la urma fiecare decide cum e mai bine.
brie- drum bun si te mai asteptam cu vesti bune.

30+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Mav ma bucur din suflet ca totul a fost ok la doctor! Ai un bebe mare si sanatos, asta e tot ce conteaza!

Am intrat mai devreme pe site la Medlife sa-mi vad rezultatele la analize...avand in vedere ca aveam doar 2 numere de cerere, de la secretia de col si de la nsage, pe alea am intrat. Surpriza este ca la cele de sange, pe acel numar de cerere nu se regasesc decat cele gratuite..practic imi lipsec cele de CMV si de toxoplasmoza. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti ca nu stiu cand ajung acolo si vroiam sa vad rezultatele...dar si daca ajung si nu mi le-au facut...fac urat!..ca le-am platit!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani)
si 33+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

mav- bine ca ai ajuns la dr si ca totul bine si cu bebe si cu secretia. ne-ai cam speriat.
lasa munca aia si linisteste=te. i-ai spus dr cat muncesti?!

30+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

amalia- poate sunt inca in lucru. mai intra maine dimineata si verifica. sau roag-o pe babyzapi sa verifice ea. dar daca le-ai platit, mi-e greu sa cred ca nu ti le-a facut.

30+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput