Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

scuze daca deranjez, dar m-am gandit ca poate aruncati un ochi aici, e un bazar pentru Sonia. daca aveti timp, poate gasiti ceva sa va placa/ ce v-ar trebui.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125844


numai bine,

Oana

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna dimineata

Fetelor care ati avut bebeii cu enterocolita, ce le-ati dat sa manance in perioada asta? Al meu nu mananca nimic. Sunt disperata. Chiar am ajuns la capatul puterilor cu el.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
ana - multa sanatate puiului.eu le-am dat copiilor mar copt, orez fiert, morcov fiert, lapte fara lactoza si e un suc de la hipp pentru diaree.ii dadeam si saruri de rehidratare, ceai de menta.cu bananele e cu dus si intors, ca pot fermenta.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ana, eu nu te pot ajuta cu idei de menu (ma pricep in enterocolite de copii mai mari...), dar iti trimit un pupic si o incurajare!
Tomitza, ai o fetita foarte dulce si delicata! Chiar ca este ca o bijuterie. Si nu uita, esentele puternice sunt amabalate in sticlute mici.

La multi ani tuturor sarbatoritilor din perioada asta!



mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Ooof, ideea e ca el chiar nu mananca nimic. Pe orez si morcov fiert chiar nu pune gura si cu marul copt abia daca-l pacalesc cu cate o lingurita. Gabitz, Tomasa

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Buna dimineata

Fetelor care ati avut bebeii cu enterocolita, ce le-ati dat sa manance in perioada asta? Al meu nu mananca nimic. Sunt disperata. Chiar am ajuns la capatul puterilor cu el.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts



Dimi:
mar copt, budinca cu faina de orez si laPTE mILUPA nh 25, banana, paine prajita, cascaval
Pranz:
pilaf cu morcov si dovlecel, paste de orez sau paste din faina integrala cu mozarelle/parmezan /cascaval, peste la cuptor cu orez si morcov, carne de pui fiarta sau fripta
Seara: compot de mere cu biscu de orez expandat

Multa sanatate si refacere grabnica!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Berix, faina de orez ai luat-o de la plafar? Niste paste de orez mai am prin casa, din alea chinezesti. Sper sa mai fie buna, ma duc sa ma uit. Multumesc mult.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Ana aici in cazul eterocolitelor copilul este trecut pe okayu orez fiert mult,pana bobul se "topeste",iar pentru gust putina sare.Iese un fel de pilaf f moale.
Ai mai putea sa ii dai somon pe grill.
Pupam pe Vladut si speram sa se faca repede bine.


Jurnal de mogalneata
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ana, scumpo, acum mi-am amintit ca am o prietena a carei fetita a facut enterocolita mica fiind si am sunat-o. Mi-a spus ca medicul de la Grigore Al. i-a spus sa nu insiste cu mancarea daca fetita refuza. Doar sa o hidrateze, cica e suficient. Lingurite mici de saruri/apa/ceai de menta neindulcit/lapte fara lactoza pe tot parcursul zilei. Pe usa sectiei erau afisate alimentele permise: orez, morcov fiert, albitura, mar copt, banana, paine prajita, piept de pui (fiert fara piele), lapte delactozat, ceai neindulcit, saruri, apa.
Ce a acceptat fetita ei, au fost sticksurile. Atat si apa.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ana, el mai suge? daca dam, baga tzaitzi la greu.
Orez cu roscove de la nestle, se face doar cu apa. Aia a acceptat Gh.
In rst ti-au mai dat fetele idei.
ceai de menta, apa.
nu te stresa cu mancarea, hidratarea e de baza.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput